Mládež
14.03.2023 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ MĚLY NABITÝ VÍKEND

Starší žákyně měly o tomto víkendu na pilno. Nejdříve absolvovaly ty zkušenější turnaj v 5+1 s TULIP TEAMEM v Podbořaněch a v neděli pak zajely ostatní holky do nedaleké České Lípy na 3+1. Díky dostatečně širokému kádru jsme ani přes několik nemocných a lyžujících holek neměli problém týmy poskládat.

FBC TULIP LIBEREC - SK BIVOJKY LITVÍNOV 6:0

Papírovým favoritem, i vzhledem k postavení v tabulce, byly naše holky. V zápase nehrály vůbec špatně a zápas měly od začátku pod kontrolou. Brankářky Litvínova ale předváděly velmi kvalitní výkony a tak zabránily většímu gólovému přídělu. V naší brance několikrát prověřily soustředěnou Elišku Kolstrunkovou, ale hlavně střelami z dálky. Překonat ji však nedokázaly. Naše holky velmi kvalitně plnily své úkoly na hřišti a nedovolily Bivojkám skórovat. Aktivní hrou v útočném pásmu pak držely soupeřky většinu času na jejich polovině. Efektivní na naší straně pak byly hlavně Nesměráková s Cidlinskou, které se podílely na většině gólů. Velmi dobrý výkon ale podaly všechny hráčky.

Branky TULIPU: Cidlinská (Nesměráková), Svobodová E (Cidlinská), Nesměráková (Hartlová), Cidlinská (Kolstrunková), Nesměráková (Cidlinská), Pajkrtová

FBC TULIP LIBEREC - MOCNÍ TULENI PODBOŘANY 11:1

Proti nahecovanému týmu domácích naše holky nastoupily s pohodovou náladou. Při týmovém pokřiku je trenéři Pekárek s Nesměrákem důrazně upozornili, že takto by koncentrace týmu neměla vypadat. Když pak hned po 13 sekundách Míša Cidlinská vstřelila první gól, mohlo se zdát, že se bude jednat o pohodový zápas. Tuleňky ale hrály velmi dobře, naše holky byly všude později a dělaly mnoho faulů. Vzhledem k tomu, že jsme nedokázali vstřelit další gól, a díky skvělým zákrokům Nellči Futschikové neskórovaly ani Podbořany, skončila první třetina pouze 1:0. Vzhledem k tomu, že se ale nasazení opravdu nelíbilo trenérům, přišel o přestávce důrazný proslov a snaha holky nabudit. Ty ukázaly, že umí přepnout asi o 2 převodové stupně během chvilky. Od druhé třetiny pak byl na hřišti jen jeden tým a velmi aktivní hra a tlak na míček od našich holek rezultoval ve velké množství vstřelených branek. Ve stejném duchu se nesla i třetí třetina. Z náhodné dorážky pak vymetla domácí Ottová víko naší branky. Jednalo se ale o teprve 2.gól v posledních 6 zápasech, což je úctyhodná bilance. Není však výsledkem nějakého "betonu", ale aktivní obranné hry celé pětice na hřišti. A to je pozitivní.

Branky TULIPU: Svobodová E. (Cidlinská), Cidlinská (Hartlová), Šindelářová, Pokorná (Pajkrtová), Pajkrtová (Vodhánělová), Nesměráková (Cidlinská), Nesměráková (Cidlinská), Pokorná (Cidlinská), Šindelářová (Pekárková), Nesměráková, Cidlinská (Nesměráková)

Hodnocení trenéra Nesměráka: Holky zahrály 2 dobré zápasy až na první třetinu s Tuleňkami. Mám ale velkou radost z toho, jak jsme jako tým přepnuli a soupeře opravdu porazili. Ten se totiž v posledních zápasech prezentuje velmi sympatickými výkony a daří se mu i výsledkově. Byli jsme tedy před zápasem jako trenéři ostražití. Holky ale 2 třetiny dominovaly a předváděly hezký florbal. Musím říci, že na to, že jsme do soutěže naskočili se zpožděním, neustále dokazujeme, že jsme pro ni přínosem. Projekt TULIP nám dělá radost a věříme v další zlepšování.

------

V neděli jsme zavítali do České Lípy, kde jsme absolvovali 3 zápasy na malém hřišti. Pro hráčky, které již hrají na velkém hřišti je to vždy trošku šok, ale je potřeba se zlepšovat i těmito způsoby. Jako trenér musím říci, že jsem ale v prvním zápase nebyl vůbec spokojen a nespokojenost jsem vyjádřil hned po jeho skončení v šatně. Od druhého zápasu jsem pak holky nechal, aby se koučovaly samy, poskytovaly si zpětnou vazbu a řídily si zápas. Sám jsem usedl mezi diváky a zápasy jsem hodnotil až po jejich skončení. Self-coaching měl holky upozornit na to, že musejí vnímat, co jim trenér říká a mají to ukázat na hřišti. To se v dalších utkáních hodně zlepšilo, i když to určitě nebylo ideální. Čeká nás hodně práce, se kterou jsme již na pondělním tréninku začali.

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 6:8

V tomhle zápase bylo všechno špatně. Gólmanky nechytaly, obrana nebránila a útok nedával góly. Znovu jsme se učili, jak hrát zápas a stálo nás to spoustu situací, ve kterých holky nebyly správně koncentrované. Jak už jsem psal výše, zápas byl z naší strany opravdu špatný. Možná nebyla ani tak dobrá Lípa, jako byl špatný Liberec. Ihned po zápase tak přišla má důrazná promluva, že takhle se hrát nedá.

FBC Liberec - Florbal Ústí 7:4

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti slabšímu soupeři a bez trenéra na lavičce. Vítězství sice holky dosáhly, ale čekal jsem, že dokáží vstřelit více gólů. Tomu však úspěšně bránila brankařka soupeřek, která pochytala velké množství vyložených šancí. A když nezasáhla, pomohla jí levá tyč. Vtipná situace nastala, když všichni diváci rozhodčí poradili, že míček nepřešel v jedné situaci brankovou čáru. O chvíli později jsme se ale na tribuně shodli, že brankoviště je nešťastně namalované před další čárou, kterou sice míček nepřešel, ale ta pro florbal neplatí. Společně jsme se tomu s ústeckými zasmáli. Holky v zápase mnohem lépe komunikovaly a pohybovaly se po hřišti. Vítezství si tak určitě zasloužily.

FBC Liberec - ASK Lovosice - LFP 2:2

V posledním zápase holky nastoupily proti Lovosicím, které trošku překvapivě předtím porazily Českou Lípu. Holky z Lovosic hrály moc pěkně a byly velmi silné v soubojích 1 na 1. Nutno říci, že mi přišly i fyzicky lépe připravené a hlavně rychlejší. Zápas byl celkem dramatický a šancí nebylo málo. Konečná remíza 2:2 se tak dá označit za spravedlivou.

Hodnocení trenéra Nesměráka: Z turnaje jsem odjel s nepříliš dobrými pocity. Přišlo mi, že holky nevnímají mé rady a že nám vše na hřišti hrozně trvá. Spoustu věcí, ze kterých jsme dostávali góly jsme už několikrát řešili jak na trénincích, tak na předchozích turnajích. Musím se zamyslet, jakou formou holkám rady dávat. Myslím, že nejsem moc efektivní a holky mé rady nevnímají. Je to trošku demotivující, ale věřím, že máme na to se zlepšit. Kdo bude chtít na tréninku makat, ten dostane šanci.