13.05.2024 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ - POSLEDNÍ TURNAJ A HODNOCENÍ SEZONY

V neděli 28.4. odjížděly starší žákyně FBC Tulip Liberec k poslednímu turnaji, který se konal v Ústí nad Labem. Soupeřkami pro Tulipky byly domácí hráčky z Ústí a hráčky z FBC Liberec. FBCčko se pak kromě TULIPu utkalo s Tuleňkami z Podbořan. Trenéři tentokrát rozmíchali holky do 2 vyrovnaných týmů. Na turnaji mimořádně chyběl Lukáš Nesměrák, který podporoval ve stejném termínu naše veterány na MČR v Brně. V článku tedy najdete pohledy obou trenérů Miloše Cidlinského a Míry Hnídka. Lukáš pak nakonec zhodnotil celou sezonu.

FBC TULIP Liberec - Florbal Ústí 9:0

FBC Liberec - FBC TULIP Liberec 1:5

FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 0:2

Hodnocení turnaje Milošem Cidlinským:

V prvním zápase se holky proti beznadějně poslednímu týmu soutěže rozjížděly velice pomalu a po první třetině vedly pouze 1:0. Před druhou třetinou jsem děvčata nabádal hlavně k většímu pohybu a k rychlejším kombinacím. To se povedlo a postupně tak holky přidávaly jednu branku za druhou a to po velice hezkých kombinacích. Přestože v prvním zápase nešla časomíra a ani ukazatel skóre, tak jakoby to děvčata vnitřně věděla, brankostroj se zasekl na našem již tradičním čísle 9 vstřelených branek. Ano opět se nepovedlo vstřelit desátou branku a tudíž palačinky zkrátka nebudou. Na druhý a zároveň poslední zápas v sezóně jsem se velice těšil. Ano mluvím o libereckém derby. Děvčata se navzájem znají, trénují spolu nebo se na trénincích potkávají a myslím, že tvoří dobrou partu. Nominaci obou týmů Lukáš namíchal tak, aby byl zápas co nejzajímavější a dal holkám po herní stránce co nejvíce. To se určitě povedlo a zápas musel bavit jak hráčky, tak diváky. Vstup do zápasu měly Tulipky lepší, ale ve druhé třetině nás FBCčko pěkně zmáčklo. Holky z FBC přidaly na rychlosti, důrazu a vytvářely si spoustu gólových šancí a jen díky skvělým zákrokům gólmanky Nellči jsme ve druhé třetině neinkasovali. Proto také nechci zmiňovat konečný výsledek, který rozhodně neodpovídá průběhu zápasu. Musíme si přiznat, že ve druhé třetině bylo FBC zkrátka lepší. Nakonec zřejmě rozhodla větší zkušenost a klid v koncovce pro Tulip.

Rozhodně mám ale radost z toho, jaký pokrok udělala děvčata, která s florbalem začínají nebo ho hrají jen krátce. Je to pro nás pro všechny velký příslib do budoucna. Těmto holkám, ale týká se to samozřejmě všech, bych chtěl touto cestou vzkázat, ať vydrží a dál makají jak na trénincích i mimo něj. Ano Tulip ukázal, že má vynikající hráčky a celou sezónu zvládl bez jediné porážky, ale musíme si uvědomit, že to jsou hráčky, které florbal hrají spoustu let a tak je logické, že tuto úroveň mají. Když vydržíte, budete ji také mít a my trenéři vám s tím samozřejmě budeme pomáhat a už se na to moc těšíme.

Hodnocení turnaje Mírou Hnídkem:

První zápas proti Podbořanům, rozhodoval o tom, jestli budeme živit šance na 5 místo v tabulce. V první třetině jsme byli více na balónku, ale bohužel větší šanci jsme si nedokázali vytvořit. Díky tomu byl po první třetině výsledek 0:0. Ve druhé třetině jsme se začali dostávat více do zakončení a opět zůstávali více na balónku. Bohužel díky otevřenější hře jsme po chybách v obranném pásmu inkasovali dva góly a ty byly rozhodující. Po druhé třetině byl stav pro nás nelichotivý 2:0. Ve třetí třetině byl na hráčkách vidět chtíč něco udělat s výsledkem. I přesto že se se střelami na Podbořanskou branku roztrhl pytel, nedokázali jsme dát jediný gól a zápas prohráli 0:2.

I přes fakt, že ani jednomu týmu ve druhém zápase o nic nešlo, byly holky na obou stranách připraveny vyhrát. Už ve druhé minutě otevřela pro TULIP skóre Róza Smítková a v šesté minutě navyšovala Barča Pajkrtová. Celá první třetina se odehrávala ve stylu ,,nahoru dolu”. Ke smůle FBCčka žádná šance neskončila gólem. Po první třetině tak byl stav 0:2. Do druhé třetiny vstoupil opět lépe TULIP a díky gólu Elišky Svobodové na začátku třetiny byl stav už 0:3. Během zbytku druhé třetiny se FBCčko doslova zamklo v útočném pásmu a nebýt výborných výkonů Nellči Futschikové, měli bychom na tabuli mnohem zajímavější výsledek. Stav po druhé třetině byl 0:3. Ve třetí třetině se hra více otevřela, protože hlad po gólu ze strany FBCčka byl velký. Hra se vrátila do stylu ,,nahoru dolů” a mohli jsme být svědky pěkného a kvalitního florbalu, který předváděly oba týmy. Nejprve navýšila svým druhým gólem Róza Smítková na 0:4. Po necelé minutě FBCčko neuhlídalo Julču Nesměrákovou, která zvýšila na 0:5. Nedlouho na to konečně překonala, skvěle chytající Nellču Verča Šindelářová a snížila tím na 1:5. Do konce zápasu jsme mohli vidět ještě hodně akcí, které však další gól nepřinesly. Konečný stav 1:5.
Herně jsme měli na 6bodů. Bohužel v obou zápasech nás trápilo zakončení a vezeme 0 bodů. Holky nám na konec sezóny ukázaly kde mají limity a nechaly na hřišti všechno co do nich my trenéři vkládáme celou sezónu. Jsem rád, že minimálně herně jsme dokázali dotáhnout týmy z Top4. Holkám a ostatním trenérům děkuji za super sezónu!

Hodnocení sezony hlavním trenérem Lukášem Nesměrákem:

Celou sezonu hodnotím velmi pozitivně. Rozhodnutí postavit do soutěže 2 týmy bylo z naší strany velmi odvážné. Jsme dost ojedinělým úkazem v rámci celé republiky. Je vlastně úplně jedno, kolik kdo odehrál kolik zápasů za jaký tým. Nejdůležitější bylo, abychom holky v sezóně posunuli kupředu. A musím říci, že se to rozhodně povedlo. TULIP sezonu naprosto ovládl a neztratil ani bod. Holky z FBCčka pak 6.místem rozhodně mile překvapily. Hodně důležité bylo také to, že jsme měli pro všechny hráčky dostatek možností nastoupit na turnaji. Vlastně jsme ani jednou neřešili nedostatek hráček jako některé další týmy v soutěži. Udělali jsme za celou sezonu velký kus práce a máme na co navazovat. Věřím, že to holky bavilo. Nás trenéry ano. Nyní se nám silné ročníky 2009 a 2010 rozcházejí v kategoriích, takže další sezonu bude odpovědnost ležet ve starších žákyních na jiných hráčkách, což je super.