Mládež
20.03.2024 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ V DOROSTENKÁCH DOMINOVALY

Vzhledem k playoff juniorek tvořily tým na posledním turnaji dorostenek v Krupce převážně starší žákyně. I přesto v obou zápasech dominovaly a hlavně ukázaly neustále se zlepšující výkonnost. Více hodnotí oba zápasy trenér Miloš Cidlinský.

FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 9:1 (2:1 - 3:0 - 4:0)
Hráčka zápasu volená spoluhráčkami: Aneta Wagnerová
https://www.ceskyflorbal.cz/match/detail/default/1027337

FBC Liberec : FBC Česká Lípa 9:0 (0:0 - 4:0 - 5:0)
Hráčka zápasu volená spoluhráčkami: Julie Nesměráková
https://www.ceskyflorbal.cz/match/detail/default/1027339
V sobotu 16.3. se konal poslední turnaj dorostenek v Krupce u Teplic. Karty byly předem rozdány. Pokud chceme ještě zabojovat o první místo v tabulce, musíme oba zápasy vyhrát a čekat na zaváhání Kadaně. Soupeřkami našich hráček byla děvčata z Podbořan a z České Lípy. Jelikož juniorky hrály play-off proti Chodovu, nezbylo nám nic jiného, než opět vyrazit na turnaj pouze s týmem, který se skládal (až na jednu výjimku) z děvčat, která nastupují za kategorii starších žaček. Musím vyseknout poklonu, jak zkušeně a trpělivě dokázala naše děvčata v obou zápasech soupeřky přehrát a to dosti přesvědčivě. Přestože se vždy první třetiny tvářily vyrovnaně, trpělivou hrou jsme postupně dokázali soupeřkám vnutit naši hru a rychlými kombinacemi a individuálními dovednostmi je přehrát.

Komentář trenéra Miloše Cidlinského:
Nechci zacházet do podrobností z jednotlivých zápasů, spíše bych chtěl tak trochu zhodnotit celou sezónu. Začal bych od konce. I když jsme splnili první podmínku a oba zápasy vyhráli, bohužel Kadaň také nezaváhala a tudíž celou soutěž vyhrála a nám připadlo celkově druhé místo, které pro nás znamená daleko těžšího soupeře do předkola play-off na MČR dorostenek (Tatran Střešovice). To ale neznamená, že bychom soutěž hodnotili jako nepovedenou. Tým máme velice zkušený a za celou sezónu udělal nesmírný progres. Musíme si uvědomit, že spoustu zápasů jsme odehráli pouze se staršími žákyněmi. Ano stálo nás to celkové umístění a těžšího soupeře, ale my se musíme koukat více dopředu. Jsou to cenné zkušenosti a obrovský posun těch mladších hráček, které určitě v budoucnu zúročíme. Všem holkám, které v této sezóně nastupovaly za dorostenky, bych chtěl moc poděkovat a moc si vážím, že to s námi trenéry vydržely a doufám, že si to také užily. Zároveň bych chtěl poděkovat i rodičům za podporu, bez

které by to zkrátka nešlo. Jsme jeden tým a pokud chceme být úspěšní, musíme všichni přiložit ruku k dílu. Nyní se už budeme připravovat na předkolo play-off, které by mělo proběhnout v termínu 6.4 - 7.4. a uděláme vše, abychom se na MČR probojovali. Držte nám palce a pokud nás přijdete podpořit, budeme jenom rádi.

Komentář trenéra Lukáše Nesměráka:
Rád bych se také připojil s hodnocením základní části. Sezona jako taková totiž pro dorostenky nekončí, ba naopak. Čeká nás playoff s Tatranem Střešovice, kterému dlužíme vyřazení z loňské sezony. Letos jsme ale v sezoně udělali opravdu obrovský kus práce a velký dík patří holkám za to, jak to zvládají. V letošní sezoně totiž dorostenky zažívaly dříve nemyslitelnou věc a tou je konkurence. Dostali jsme se do stavu, kdy nemusíme a ani nemůžeme nominovat všechny hráčky na všechny zápasy. Tento aspekt je snem každého trenéra, který je ale pro mladé hráčky zároveň přípravou na dospělý florbal, kde hráčka musí čekat na svou šanci a jakmile přijde, musí ji chytit za pačesy. Samozřejmě to občas znamená smutek z toho, že nejsou hráčky nominovány. Holky ale i toto zvládly velmi dobře. I ony se tím učily komunikovat s námi trenéry. Jsou totiž odpovědné samy za sebe. Co se týče výsledků, tak naprosto souhlasím s Milošem. V dorostenkách ovlivňují výsledky pouze soupeře v předkole a pro nás je důležitější herní posun. Ten je opravdu znatelný a to nás moc těší. Musím říct, že se na dvojutkání s Tatranem moc těším, protože cítím, že budeme mnohem lépe připraveni než v loňské sezoně.