Mládež
05.04.2022 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ V PODBOŘANECH ÚSPĚŠNĚ ZASTOUPENY MLADŠÍMI

Vzhledem k termínové kolizi prakticky všech ženských týmů dostaly mladší žákyně možnost se poměřit se staršími protihráčkami. Nutno říci, že na turnaji udělaly velmi dobrý dojem a dostaly pochvalu od trenérů soupeřek i rozhodčího. Za co?

Za to že hrály florbal a nebály se cokoli zkusit proti protihráčkám starším až o 5 let! V brance jim totiž statečně čelila dokonce elévka Monča Šmídrkalová a proti ní stály střelkyně ročníků 2007-2008. Tým našich holek ale přeci jen jednu starší žákyni měl a tou byla Anička Vodhánělová, která předváděla skvělou útočnou hru a byla neustálým nebezpečím pro brankářky soupeřek. Na to že hraje teprve od listopadu mne jako trenéra opravdu mile překvapila.

Právě brankářky soupeřek svým vzrůstem a zkušenostmi dělaly našim holkám největší starosti. I přesto holky na turnaji vstřelily 15 gólů! A za to si zaslouží respekt. V zápasech bylo samozřejmě znát, že výškový a váhový rozdíl byl jasně na straně protivnic. Ale naše holky se větších nebojí a tato nevýhoda je rozhodně nedonutila k odpalování míčků. Vzhledem k tomu, že se mladší žákyně teprve začínají učit kombinaci, mohly si vyzkoušet opačnou stranu mince a tou byla obrana kombinace soupeřek. Postupem času spolu holky skvěle komunikovaly a na hřišti si určovaly pozice. Bylo nás 6+1, takže pro to byly ideální podmínky.

Nejtěžší situaci měla v brance určitě Monča, které jako elévce ve velké brance nechyběl jeden, ale oba zmenšovače. Bojovala však statečně a i na ní bylo vidět, že na konci turnaje začíná číst kombinace protivnic a sama se hodně zlepšovala.

FBC Liberec - Florbal Ústí 6:7

Hned v prvním zápase jsme narazili na holky z Ústí, které měly v brance velmi dobrou brankářku, která chytá i za klučičí tým mladších žáků. Holkám chvilku trvalo, než si zvykly na rozdíl v rychlosti a dosahu větších holek. Postupně se však přizpůsobovaly a lepšily. Mocný závěr sice na vyrovnání nestačil, ale i tak byl hned první zápas velkým povzbuzením. Obavy byly rozptýleny a kdyby se hrála ještě jedna třetina, jsem si jist, že by holky překlopily zápas na svou stranu.

FBC DDM Kati Kadaň - FBC Liberec 12:5

Druhý zápas byl celkem ovlivněn tím, že jsem jej hráli ihned po prvním zápase. Síly vydané proti silnějším holkám nám ve druhém zápase chyběly a bylo to znát. Holky se opravdu snažily, ale soupeřky výrazně lépe střílely i z dálky a to byla jejich velká výhoda. Rozhodně se však holky naučily hodně hlavně v obranné práci. Ani v útoku ale soupeřky nešetřily. Je pravda, že měly občas smůlu, ale i přesto zatížily konto soupeře 5 góly. Zápas bych zhodnotil slovy "dobrá a tvrdá práce".

Mocní Tuleni Podbořany Blue - FBC Liberec 9:4

V posledním zápase jsme po pauzičce nastoupili proti silnějšímu z domácích týmů z Podbořan. Naše holky chvilku hledaly rytmus a trvalo jim, než začaly pořádně běhat. Po přestávkové poradě jsme pak do druhého poločasu vlétli a soupeře pořádně naháněli. Zkušenosti domácích se samozřejmě projevili a holky z Podbořan zápas kontrolovaly, ale i přesto jsme odehráli super 2. poločas a byli jsme nebezpeční pro branku Podbořan.

Z turnaje jsme odjeli spokojenější než jsme očekávali, se spoustou nových zkušeností. Už v autě cestou domů holky říkaly, že turnaj byl super a že se opravdu hodně naučily. Pozitivní energii jsme pak přivezli i na 2.třetinu na Dobiášku a snad pomohla našim ženám k otočení zápasu. Prostě užito na 100%.

Sestava: Anička Vodhánělová, Terka Labajová, Monča Šmídrkalová, Julča Nesměráková, Anit Svobodová, Kája Štočková, Rozárka Smítková
Trenér: Lukáš Nesměrák
Řidič, hecíř, fotograf a srdcař: Marťas Svoboda (díky za pomoc)