Mládež
11.03.2024 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ VE OPĚT VE VELKÉM POČTU NA DOMÁCÍM TURNAJI

Celkem 29 hráček se v sobotu představilo domácímu publiku na ZŠ Dobiášova. Ti si mohli vychutnat jejich florbalové umění i výbornou kávu nebo toust od Martiny. Turnaje se tentokrát zúčastnil menší počet družstev a "cizími" týmy tak byly pouze holky z Chomutova a Teplic. Oba naše týmy se tak poměřily s naprosto stejnými soupeři. Holky bojovaly jak jen mohly a hlavně tým FBCčka ukázal další zlepšení svých výkonů. TULIP Team pak bez překvapení své soupeře přehrál i když to úplně "růžové" nebylo.

FBC Liberec - FD Teplice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Hvězda zápasu volená spoluhráčkami: Anet Drahoňovská

V prvním ranním zápase nastoupily holky FBCčka proti ambiciózním Teplicím. Ty v sezoně předvádějí velmi dobré výkony jak ve starších žákyních, tak v dorostenkách. Snaží se o atraktivní florbal, při kterém napadají hluboko v obranném pásmu soupeře. Mají několik šikovných hráček a dobré trenéry. V předchozích 2 zápasech v sezoně zvítězily Teplické holky dvakrát vždy 4:1. Sobotní zápas byl ale vyrovnaný už od začátku a zdálo se, že by tentokrát naše holky mohly urvat nějaký bodík proti tabulkovému sousedovi. V první třetině skórovaly pouze Teplice a přes nadšený výkon domácích se ujaly vedení. Ve druhé třetině se hra přelévala, ale gól nepadl. V polovině třetí třetiny ale naše holky přiložily pod kotel a třemi góly za 1 minutu a 19 sekund otočily zápas. Nejdříve se po jednom z výletů Anet Drahoňovské a její krásné přihrávce prosadila Zuzka Jirošová. Po chvilce se prosadila také novicka Verča Herinková. Z "vikýře" Nikči Štorkové už se Teplice nevzpamatovaly a FBCčko tak získalo 3 cenné body do tabulky.

V našem týmu nastoupili i 2 nováčci k prvním zápasům - Kačka Strenzlová a Verča Herinková, která ihned ve svém prvním zápase zapsala vítězný gól.

FBC Liberec - Florbal Chomutov 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Hvězda zápasu volená spoluhráčkami: Darča Pytlíková

Ve druhém zápase se holky utkaly se zkušeným Chomutovem, který patří zaslouženě do horní části tabulky. Naše holky se soupeře nijak nezalekly a v každém střídání se zlepšovaly. Sice trošku prospaly začátek utkání, když se už po 10 sekundách prosadila Bělohlávková, ale ve zbytku 1.třetiny hru vyrovnaly. Ve druhé třetině pak předvedla svou rychlost a ránu pod víko v samostatném úniku Darča Pytlíková. Po 2.části tak na ukazateli skóre svítil stav 1:1. Ve třetí třetině se přeci jen projevila větší zkušenost chomutovských holek, které dokázaly vstřelit gól na 2:1, když své schopnosti prokázala opět Magda Bělohlávková. Když jsme se chystali na powerplay, propadl do sítě výborně chytající Barči Bartoňové míček na 3:1. I tak jsme si vyzkoušeli hru 6 na 5. Ta sice nebyla úspěšná a znamenala čtvrtý gól v naší síti. Nic to ale nemění na dobré hře, kterou holky předvedly.

FBC TULIP Liberec - Florbal Chomutov 7:0 (1:0, 1:0, 5:0)

Hvězda zápasu volená spoluhráčkami: Julča Nesměráková

Holky z TULIPu krátce po svých kolegyních odehrály zápas s vždy ambiciózním Chomutovem. Ten kvůli nemocem a jarním prázdninám dorazil s 8 hráčkami do pole a tomu také přizpůsobil svou hru. Nehnal se do nějakého velkého napadání a spíše dobře bránil. I proto byl stav po 2 třetinách pouze 2:0. Velmi kuriózní gól ve druhé třetině vstřelila Míša Cidlinská, která nahodila míček dopředu a skočila na střídačku. Dobrou práci před gólmanem však odvedla Verča Šindelářová, která zamávala hokejkou tak, že zmátla brankářku soupeře a míček bez jejího doteku skončil v síti. Míša se tak musela vrátit na hřiště, aby gól oslavila se spoluhráčkami. Menší počet hráček ale nemohl zdatně vzdorovat TULIPu celý zápas. Ve třetí třetině naše holky soupeře definitivně zlomily a předvedly několik krásných akcí. 5 z nich rozvlnilo síťku Chomutova a tým dokráčel k vítězství 7:0.

FBC TULIP Liberec - FD Teplice 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)

Hvězda zápasu volená spoluhráčkami: Vali Sekničková

Druhý zápas byl na začátku pro nezaujatého diváka zajímavější. Holky z TULIPu do něj nastoupily vlažně, protože si mezi 2 po sobě jdoucími zápasy neudělaly správnou rozcvičku. První třetina tak byla z jejich strany příšerná a holky také o první přestávce dostaly od trenérů "za uši". V první třetině totiž holky prohrávaly souboje hlavně na polovině a nadšeně hrající Teplice se díky tomu ujaly vedení po šťastném gólu z protiútoku. Na ten ihned reagovala Julča Nesměráková a do půl minuty vyrovnala. Ve druhé části se pak ihned v jejím začátku podařilo teplickým znovu skórovat. Byla to ale poslední branka do sítě Elišky Kolstrunkové. Od té doby již holky z TULIPU konečně zapnuly na plné obrátky a ukázaly vyšší herní kvalitu a vyspělost. Některé branky sice vstřelily spíše po samostatných akcích, ale i to stačilo ke konečnému výsledku 9:2. Šancí na desátý gól pak bylo v posledních minutách dost, ale vidina pečení palačinek holkám zřejmě svázala ruce. Nebo že by gól dát raději nechtěly?