28.10.2018 - Redakce

Senzační obrat! Liberečtí porážejí i Tatran Střešovice!

Po pátečním duelu proti Chodovu se liberečtí znovu představili na domácí půdě. Sváteční utkání hostila hala Dukla, kde domácí v čase 47:30 prohrávali už 2:5. Během necelých osmi minut ale dokonali obrat a stoleté výročí založení Československa oslavili tříbodovým vítězstvím.

FBC Liberec vs. Tatran Teka Střešovice 6:5 (0:3, 2:0, 4:2)

Vstup do utkání se Liberci úplně nepovedl. První rána přišla v polovině sedmé minuty, v čase 11:05 zvyšoval Beneš z trestného střílení už na 2:0. Nesoustředěný a málo bojovný výkon Liberce setrval a na konci třetiny po zásluze inkasoval znovu. Do šaten se šlo za stavu 0:3 z pohledu domácích.

Do druhé periody nastoupili domácí s mnohem větším nasazením a bojovností. Odměnou bylo snížení na 1:3, když zakončoval do prázdné brány Kološ. Kontaktní branka přišla z hole stejného hráče, který chladnokrevně proměnil nařízené trestné střílení. Liberec poctivě bránil a hrozil dál, ale střelecké pokusy končily na blocích soupeře nebo na téměř bezchybném hostujícím brankáři. Dvacet sedm sekund přesilové hry ze závěru dvacetiminutovky zůstalo bez využití.

Ani zbytek početní převahy se liberecké speciální formaci nepodařilo proměnit v gólovou radost. Tatran navíc odskočil po dvou slepených brankách na 5:2 a vypadalo to, že si hosté závěr zápasu pohlídají. Jenže liberečtí se za podpory bezmála dvou set šedesáti skvělých diváků nevzdali a po brance Ferdana ze 49. minuty se nadechli k velkolepému závěru. V čase 51:32 zkompletoval hattrick Kološ a Liberec tak ztrácel pouze jediný gól. Na začátku sedmapadesáté minuty vyrovnal Kořínek a jen o sedm sekund později zužitkoval přihrávku Valeše Ferdan. I přes powerplay hostí si FBC Liberec pohlídal závěrečné minuty a po senzačním obratu slaví cennou výhru 6:5.

Branky: Kološ 3x, Ferdan 2x, Kořínek

V neděli 4. 11. čeká liberecké borce výjezd do daleké Ostravy. Duel s tamějším FBC začíná v 18.00.