Mládež
02.01.2018 - Redakce

Severská výzva - v neděli nás čeká poslední zápas

Výprava FBC Liberec zamíří 2.1.2018 v 16:30 do Göthenburgu na největší mládežnický turnaj Gothia Innebandy Cup 2018. Všechny důležité informace o výpravě nalezte i zde v pravidelně aktualizovaných článcích.

DEN 4
Při čtvrtém dnu nás čekaly velké věci. Všechny týmy, krom B11 (ti hrají v turnaji pouze skupinovou fázi), čekaly utkání v play off. Všichni dokázali přejít alespoň jedno vyřazovací kolo a v tom následném smolně vypadli s velmi těsným výsledkem. Výborně se vedlo děvčatům, ty dokázaly porazit dva české týmy (Vítkovice a Herbadent) a až v semifinále je zastavil švédský celek v poměru 3:4. Jako odměna za povedené výsledky bude pro holky bronzová medaile!
B15 měli nakročeno do semifinále, v zápase o medaili celý zápas vedli, ale nakonec prohráli na nájezdy. Velká škoda...
B13 nejprve ráno zvládli první zápas v play off B. Druhý zápas byl velmi těsný, vládli v něm brankáři. B13 dokonce dlouho v utkání drželi vedení a až v závěrečném tlaku soupeře dvakrát inkasovali a už nedokázali průběh zápasu otočit.
B12 napodobili svoje starší vstevníky. První zápas s malýma nervama zvládli. Poté je čekal favorit! Tomu se kluci vyrovnali, zápas došel až do samostatných nájezdů. V nich byl soupeř šťastnější a ukořistil postup dále.

Jako poslední tak zůstavají v turnaji B11, kteří dneska měli na programu dva zápasy, oba zvádli! Radost byla obrovská. Hurá! Zítra budeme chtít turnaj úspěšně zakončit. 

B13

Sobotní den ve znamení play off. Čekala nás nová úroveň zápasů a s tím i nové výzvy. První zápas proti IK Stanstad bylo to nejlepší, co naši kluci na tomto turnaji předvedli. V zápase jsme se museli vyrovnat se soupeřem, který hrál pěkný florbal, ale na druhé straně i nepříjemnou fyzickou hru často na hraně pravidel. Občas i lehce za ní. Kluci se s tím poprali na výbornou a zápas odehráli s čistou hlavou. Pěkné kombinace a častá střelba nám přinesla pozvánku do další části vyřazovacích bojů. V osmifinále jsme se potkali s pražskými Tigers, se kterými jsme turnaj začali přátelským utkáním v den příjezdu. Bohužel jsme s nimi i turnaj zakončili. Na kluky padla lehká nervozita, která se projevila na naší hře. Klukům nemůžeme odepřít snahu, ale ruce nás neposlouchali. V tomto zápase zářili gólmani, kteří chvílemi přiváděli diváky v úžas a střelce k zoufalství.

S turnajem jsme se tedy rozloučili, ale ukázali svá klubová srdíčka a šli podpořit naše starší kluky v jejich snažení. Pevně věřím, že si to kluci užili a nasbírali hodně zkušeností, které v našich ligách nezískají. Teď už záleží na každém zvlášť, jak je zužitkuje v další práci. Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se na tomhle turnaji podíleli. Klukům díky za jejich radost ze hry a chuť se zlepšovat a hlavně za jejich fungování během celé švédské mise. Velký dík patří i Vám rodičům, že jste klukům umožnili sem s námi jet a že je podporujete v jejich radosti ze sportu a času tráveném s kamarády. Dík za Vaší podporu a v pondělí ráno na shledanou. MS

B12

Dneska začala nejdůležitější část turnaje. Play off, vše co se odehrálo před dneškem je zapomenuto. Ode dneška jedem na ostro a každá prohra znamená konec. Jak je důležité vybudovat si co nejvýhodnější pozici po základní skupině se ukázalo právě dnes. Jako druhý tým skupiny jsme do play off vstupovali z velice těžké pozice. Věděl jsem, že probojovat se do semifinále by v podstatě znamenalo s největší pravděpodobností vyřadit nejlepší týmy, které na turnaji jsou. Samotné finále už by bylo třešinkou na dortu. První zápas 16ti finále IBK Varla black (A tým obrovské mládežnické akademie), druhý zápas 8mi finále IBK Aligsas (několikanásobný vítěz GIC v různých kategoriích) a případné 4finále proti Hraničár Malonty (výběr jihočeského kraje). Toto byla smrtelná kombinace. Nicméně zápasy, kvůli kterým jsme sem jeli.
1/16: FBC Liberec - IBK Varla Svart 5:2
Béčko této akademie jsme měli ve skupině a nebyl to vůbec lehký soupeř. Nyní na nás čekalo áčko a plná tribuna fandů. Začali jsme dobře a dostali se do vedení 1:0, soupeř po naši chybě do poločasu srovnal. V polovině jsme si hlavně chtěli říci, že druhé půlky jsou naše a jelikož se hrálo již 2x20min chtěli jsme zůstat hlavně v klidu a hrát naši hru. Povedlo se hned ve druhé minutě druhé půlky jsme dali na 2:1 a i když soupeř ještě srovnal, dále už na hřišti byl jen jeden tým. Odehráli jsme super zápas , přidali ještě 3 hezké branky a vítězství si nenechali ujít.
1/8: FBC Liberec – IBK Alingsas 5:6 pn
Malinko jsem tušil kam až můžeme dojít a proto jsem den předem nelenil a zajel se na Alingsas podívat na vedlejší Kristynadal halu. Udělal si pár poznámek a jel domů s rozporuplnými pocity. Věděl jsem, že pokud na tohoto soupeře narazíme, bude to ..no když budu upřímný moc moc těžké. Alingsas neměli slabinu, měli naučený systém – naučené standardky ...(což je v této kategorii hnus), všichni hráči stejně vysocí...vítěz skupiny se skóre plus 44 gólu. Výsledky ze skupiny 18:0, 9:1, 13:1,a 9:3..samé výhry o parník. Jednotné kombinézy ..no respekt jen se ně podíváš. Vše jsem před zápasem klukům řekl a to dřív než je viděli naživo, jinak by jsem asi za nimi sbíral bobky ☺. Takže jsme byli připraveni. Začal zápas prásk- prásk, dvě akce na jeden dotek a prohráváme 2:0..vše se naplnilo, byli jsme zralí na time-out , ale postupně jsme se začali formovat, povzbuzovat se a začali mít i lehkou převahu. Soupeř už do půlky neskóroval a poslední minuty byly naše. Sedli jsme na to, uklidnili se a opět věřili, že druhé půlky „JSOU NAŠE“. Po pár minutách druhé půlky jsme koneeečně dali gól a najednou jsme byli všude. Soupeř který sázel každému 10gólů najednou nestíhal. BUM 2:2 nádhera super gól. Konec ale hooodně daleko a my postupně začali polevovat...tempo které jsme v posledních několika minutách nasadili nešlo vydržet...a soupeř v jediné chvilce nepozornosti skóroval 2:3. Obrovský nápor na hlavu dvanáctiletého hráče, plná hala, těžký soupeř, srovnáš z 0:2 na 2:2 a oni z jedné akce zase gól. UFF.
Opět se ale ukázala naše síla a kvalita a obratem srovnáváme na 3:3. Tu radost bych Vám přál vidět, marně nás rozhodčí uklidňoval. Do konce zápasu ale zbývalo pořád dost času. Hra se uklidnila, nikdo už nechtěl udělat chybu než přišla rozehra z rohu a naučená záležitost oveček ..3:4 ..to už bylo moc. Bereme time-out..2minuty do konce a sázíme vše na jednu kartu. Prásk 4:4, někteří hráči neudrželi slzy a brečí (radostí) ještě před koncem zápasu. Remízu si již oba týmy pohlídali a jako první tým bereme Alinksas body. Nicméně zápas musí rozhodnout samostatné nájezdy. Ruská ruleta. Co naplat, že v tréninku většinu nájezdů kluci proměňují, tohle je něco jiného hlava, myšlenky, strach...ale proto jsme tady.
Bohužel v nájezdech dává soupeř dva góly oproti našemu jednomu a postupuje mezi posledních 8 týmů i přes heroický výkon našeho gólmana.
Kluci samozřejmě padli v slzách na zem, ale brzy jsme je zvedli. Dokázali odehrát možná svůj nejlepší zápas v životě. Rozplakali i rodiče soupeře. Poprvé jsem viděl brečet, švédského 100kilového tatínka, jak malé dítě.
Kluci mají obrovské uznání a jsem si jistý, že jdeme správnou cestou. Tahle super parta má před sebou skvělou sportovní budoucnost.

Všem rodičům patří veliký dík, že umožnili dětem účast na tomto skvělém turnaji. Zítra zafandíme B11kám a něco nakoupíme a hurá domůůůů.


DEN 3

Všechny týmy měly svoje první zápasy až v odpoledních hodinách. Proto kluci a holky využili klidné dopoledne především k odpočinku. Jako první přišli na řadu B12 a B13. Oba týmy zahráli krásný zápasy, které dokázali vyhrát větším rozdílem. Poté rozehrály svoje zápasy i děvčata. Po včerejší výhře holky výborně kombinovaly a dokázaly vyhrát 5:0! Odpolední program byl nabytý. Týmy, pokud to čas jenom trochu umožnil, se chodily podporovat a fandit! B11 v dnešním svém jediném zápasy nastříleli spoustu branek a vysoko vyhráli. Těžký zápas čekal i na B15, v utkání o 1. místo ve skupině, remizovali 2:2 a zajistili si účast v play off A.
O play off A hráli i B13. Se švédským soupeřem Partille jsme se v přímé konfrontaci utkali o to, kdo postoupí do horního pavouka švédského turnaje. Utkání bylo velmi dramatické, oba týmy chtěli vyhrát. Nakonec se týmy rozešli spravedlivě 3:3. O postupu rozhodla jediná branka v rozdílu skóre a B13 tak ze třetího místa ve skupině postupují do play off B. Nevadí!
Holky ve druhém utkání dnešního dne bohužel ze začátku vysoko prohrály, nakonec mocně dotahavaly, ale na bod z utkání do nestačilo. Florbalový program skončil ve 22:00, kdy B15 vysoko vyhráli nad posledním soupeřem ve skupině.

Všichni jsme po vyčerpávajících soubojích unavení! Proto bude brzo večerka, aby jsme byli všichni připraveni na zítřejší boje v play off! Všichni moc pozdravujeme a těšíme se na nové zážitky a florbalové bitvy! Tak nám držte palce.

Program:
G15 - 13:00, 1. SC Tempish Vítkovice - play off A
B15 - 16:00, 1. SC Tempish Vítkovice - play off A
B13 - 10:00, soupeř zatím není znám - play off B
B12 - 11:00, Varla IBK Svart - play off A
B11 - zápasy ve skupině


B11
Dnes jsme se drželi našeho plánu: návštěva florbal shopu (spousta nových florbalek, bot a dalších užitečných věcí :-), oběd, moře fandění B12, B13, B15 a G15. Při tom jsme navštívili spoustu krásných hal, třeba halu Vallhalu, která je centrem dění Gothia Cupu.

Každopádně zítra nás čekají dva zápasy na obrovské hale Sernece, kde je mimo jiné kryté fotbalové hřiště a dokonce i běžkařský okruh. Tak si zítra přivstaňte, začínáme díky Smutňákovi, opět živě v 9:40. https://www.youtube.com/watch?v=T8PfZaFyFsg

Pěkný víkend do Liberce. OC


B13
Páteční den začal pohodově. Po včerejší návštěvě švédské superligy se kluci dlouho vyspali a v klidu posnídali. První zápas nás čekal až v 14:00. Všichni odpočati jsme na soupeře vlítli a celkem s přehledem ho i přehřáli. Po pěkném výkonu jsme vyhráli a mohli vyrazit za zábavou. Navštívili jsme místní florbalový krám, kde jsme omrkli co je nového na trhu a ve světě florbalové módy, utratili nějaký švédské koruny a zajeli na oběd. Na závěr základní části nás čekal asi nejtěžší soupeř. To nejlepší nakonec. 

Proti švédskému Partille IB jsme odehráli zatím nejpovedenější utkání. Kluci bojovali, bránili a tlačili se do útoku. Vše jak má být. Jediná škoda, že nás opustila paní štěstěna v koncovce a místo branek jsme trefovali tyče. Po skvělém výkonu jsme remizovali 3:3, což pro nás znamenalo o gól nepostoupit do Play Off A. Hon za obhajobou loňského prvenství v Play Off B začíná v sobotu v 10:00. 

Držte nám palce! MS


B12

V pátek jsme se vzbudili do druhého hracího dne celkem v pohodě, jelikož jsme měli první zápas až od 14:00, nechali jsme kluky spát do poslední možné chvilky. Ráno jsme měli to štěstí, že v 8:40 přímo na naší hale hráli vzájemný zápas oba naši dnešní soupeři, což si trenérský tým nemohl nechat ujít, v 9:15 jsme probudili kluky a dali si snídani. Vše šlapalo jak má. Navíc první zápas jsme opět hráli na nádherné Sereneke Aréně s tribunou pro 1000 lidí, která byla jistě z poloviny zaplněná. A nejen že byla zaplněné ale byla zaplněná liberečáky. Po nástupu pro TV a výměně vlaječek ☺ se poprvé halou rozeznělo jednotné „a Libe a Libe a Liberec" Paráda!
V prvním poločase jsme byli lehce ze všeho nervózní a sic byli jasně lepší, nic nám tam nechtělo spadnout, a naopak soupeř skóroval ani nevěděl jak. V poločase jsme ale byli v klidu a řekli si že to v pohodě dáme, jen potřebujeme první gól. A povedlo se hned z kraje druhé půle. Pak už se Liberecký bob rozjel a soupeř jen vytahoval míčky ze sítě. 7:2 vítězství bylo pro soupeře z Norska ještě přijatelné. Na Sereneke jsme zůstali ještě podpořit starší B15 a zase zpět na centrálu.
Poslední zápas v 20:00 proti Helsinborgu jsem měli naplánován na domácí TorpaHalen, takže jsme přebíhali v bačkůrkách ☺. Opět slabší začátek a opět gólově lepší druhá půle, skore 5:1. Cíl splněn, Tým kluků narozených v roce 2005 postupuje do Play OFF A z druhého místa!
Před spaním jsme klukům podávali zapečený celozrnný toustík se šunkou a sýrem a pár jogurtíku, banánek. ☺ a v 22:30 poctivá večerka. Tešíme se na zítřek. Los nám moc nepřál, všechny zápasy budou obrovsky těžké a vypadnout můžeme s kýmkoliv, rozhodovat budou maličkosti a to my víme. Takto těžké zápasy si v Čechách nezahrajeme a proto jsme tady.
Sledujte nás zííítraaaa budeme Vás potřebovat všechny. Mějte se! TF

DEN 2

Druhý den byl velmi náročný.Naše družstva odehrála celkem 10 zápasů. Celkové skóre z nich máme 6 výher, remízu a 3 porážku. V závěru dne jsme ještě se stihli podívat na SSL. Zápas to byl více než parádní a hraný v nádherný atmosféře!

B13

Kluci se pěkně vyspinkali a nasnídali ☺. Pak následovalo hledání klíčů od třídy, které zmizeli při večerní polštářové válce. Nakonec se vysypal i koš a ejhle, klíče se našli (smích). Jelikož náš zápas byl až od 12hod, zajeli jsme podpořit B12 a pak na naši známou Klubhoset arénu se specifickým bílým povrchem. Nálada byla dobrá a průběh zápasu nám ji nezhoršil. V poklidném utkání jsem přejeli soupeře 7:0, když Šíma skóroval hned 4x. Tak to se povedlo a začali jsme psát příběh o neporazitelnosti ☺. Ale hned další zápas nás vyvedl z omylu. IBK Alingsas, loňský vítěz B12 - na nás vyrukovali se systémem hry 2-2-1, poctivým bráněním v bloku a hrou na brejky, které proměňoval. S tím jsme si nedokázali poradit, a prohráli 4:1. Ale není co klukům vyčítat. Pokud hrají týmy v těchto kategoriích naučený systém, obvykle vyhrávají. Problém je, že pokud s takovýmito tréninky začnete brzy, vytratí se u dětí kreativní myšlení a zbyde jen pár kluků, které ovládá trenér. Ve starších kategoriích, již z nich nezbude nic. A tak nám to ani tak nevadí.
Večerní návštěvu superligového zápasu jsme si užili. Tým je na dobré vlně. Zítra zase budeme vyhrávat ☺)).
Oba dva zítřejší zápasy jsou vysílány video online !!!! Tak nezapomeňte fandit ve 14:00 a v 19:00. Mějte se Míra


B11

Tak za sebou máme první hrací den. Byl to náročný, ale událostmi nabytý den. Ráno v 9:00 jsme hráli vůbec první zapas na hale zvané "Bradavice" díky vzhledu celého školního areálu. Hřiště je tam o něco málo menší než na ostatních halách, tak že halu po dobu turnaje zabere převážně naše kategorie B11. První zápas jsme zvládli bravůrně. I když jsme první inkasovali, zápas otočili a připsali si první vítězství. K obědu jsme si dali kuřecí kousky s rýží a vyrazili na druhý zápas, opět na Bradavice. Průběh zápasu byl tentokrát opačný. Začali jsme skvěle a brzo vedli 2:0. V poločasu svítilo na tabuli 3:2 v náš prospěch. Do druhé půle soupeř nastoupil úplně jinak, hrál hodně aktivně a problém nám dělaly jeho loby za obranu na rychlonohá křídla. I když jsme nakonec prohráli 5:3, tak jsme odehráli bojovný vyrovnaný zápas. Po rychlé sprše jsme se přesunuli na sousední neskutečnou Serneke arénu, kde jsme shlédli vítězný zápas našich o rok až tři starších B12. Po večeři (kebab s rýží či pita plackou) jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna vyrazila na zápas našich děvčat G15, která hrála proti dívkám z Pixba. Druhá skupina navštívila zápas nejvyšší švédské florbalové ligy mužů mezi místním Pixbem a Helsingborgem, za který nastupují i dva čeští hráči Patrik Suchánek a Daniel Šebek. Zápas se odehrál v úplně nové hale speciálně určené pro florbal s kapacitou kolem 5.000 diváků, kterou z cca půlky naplnili účastníci turnaje. Sice jsme se vrátili pozdě večer, ale pro kluky a holky ale i pro nás to byl neskutečný zážitek vidět na vlastní oči nejlepší světové hráče.

Zítra nas čeká návštěva florbal obchodu, jeden náš zápas, fandění a spousta dalších zážitků, na které se už teď těšíme. 😀 Zdravíme do Liberce. Ondra Cejnar

B12
Začněme tam, kde jsme skončili, po dlouhé jízdě jsme zahnali kluky v půl desátý spát, ale když ani několikanásobné upozornění, aby se uklidnili ,nezabralo, museli někteří zahřát své svalíky při nočním cvičení na chodbě ☺. Pak už ale ulehli a probudili se až ráno v 7:30.
Po snídani jsme konečně vyrazili na první Gothiácký test. Prvním soupeřem nám bylo věhlasné Vaxjö. Nezačali jsme špatně a byli jsme i trochu lepší v kombinaci, ale bohužel soupeř nás školil v produktivitě. Zatímco naše držení míčku ke gólům nevedlo, soupeř trestal vše a to doslova. V závěru jsme už byli i trochu v křeči. Nezopakovali jsme vůbec nic z toho, co jsme předváděli včera a vlastně celou sezónu. Nic však klukům nevyčítáme, chtěli příliš moc první zápas vyhrát a to nám svázalo nohy, lehkost kombinace a přesnost střelby zůstala někde na ubikaci. Naštěstí již v kabině po zápase začali kluci opět vtipkovat a nálada se dostala na obvyklou úroveň.
No nic první zápas jaro nedělá - jdeme dál. Před obídkem jsme stihli ještě podpořit B15ky a po chvilce odpočinku vyrazili na zkoušku číslo dvě. Nelehký soupeř , Varla IBK vyhrál první zápas 4:0 a tak jsem v duchu cítil lehké obavy. Prohrát i druhý zápas už by bylo zlé. Vše ze mě spadlo po 2 minutách. Krize z prvního zápasu byla ta tam, z kluků vše spadlo a naše hra byla zpět a to v nejtěžším kalibru. 2min 1:0, 5min 2:0, 6min 3:0. Soupeř se nedostal k míčku. Nádherné kombinace na jeden dotek, střely, které chodily na branku a né 3metry vedle a 2nad. Super zápas. Skóre – 7:1 a na závěr uznání soupeře. Takhle budeme hrát !
Večer jsme se dostali na zápas Švédské Superligy Pixbo-Helsingborg kde poslední dva góly Martina Ostholma, možná nejlepšího obránce světa – zvedly naše kluky ze sedaček.
Zpátky se nám moc nechtělo pěšky a tak jsme uprosili Lípáky, kteří byli přítomni autobusem. Kááámošiii nás vzali a v 50ti místném autobuse se najednou mačkalo 80lidí ☺. Díky Líípoooo. 23:45 Dáváme kluky spát a čekáme, kdo si zacvičí. Zatím to vypadá dobře....
Zítra držte palce 14:00 a 20:00, oba zápasy video online...večer hrajeme doma na Torphale s Helsingborgem a očekáváme bouřlivou atmosféru. Mějte se. TF


Den 1

Den nula byl ve znamení trnité cesty autobusem. Nejprve jsme museli překousnout půlhodinové zpoždění na startu, způsobené dopravou v Děčíně, ale nakonec jsme se, prokřehlí, nalodili na palubu našeho dvoupatráku a v počtu 75 natěšených osob vyrazili směr Göteborg. Společně se třemi předjezdci v autě, čítá naše výprava 78 účastníků, především hráčů a hráček, což je po Tatranu a Vítkovicích třetí největší skupina z České Republiky. 

Cesta probíhala poklidně až na bezmocné výkřiky trenéra Navrátila, kterému nešla karta. První vzrušení nastalo, až když naši závodní řidiči po 600km dorazili na německé pumpě autobus s nápisem “made in Bolka“. Klukům se do krve vlila závodní krev a vše umocilo to, že z autobusu polepeném barvami tradičního rivala vylezli borci z České Lípy. (smích) Dále už se nic zvláštního nestalo a po dvou trajektech a bezmála 16hodinách jízdy jsme dorazili na TorpaSkolan, náš aktuální domov. Díky našim třem předjezdcům jsme měli třídy krásně připravené a ubytování proběhlo během 30 minut. Chvilka odpočinku, krátká porada a jedem na tréninkové zápasy. Všechny týmy v nich uspěli, což nám dává naději do prvních bojů ve skupině. 

Zítra nám nezapomeňte držet palce. Vše můžete sledovat na Web: http://www.gothiainnebandycup.se/eng/

DEN 0

Liberecká výprava v letošním roce čítá hned 5 týmů. To turnaje se zapojí kluci v kategoriích B11, B12, B13 a B15. V turnaji budou účinkovat i děvčata FBC Liberec v kategorii G15. Všechny podrobné informace o turnaji najdete v přiloženém odkaze. 

Web: http://www.gothiainnebandycup.se/eng/

Spolu s oficiálními webovými stránky můžete využít i facebook a instagram FBC Liberec, kde společně nahlédneme, jaká atmosféra koleju v dějišti turnaje Gothia Innebandy Cup 2018!

Všem hráčů, hráčkám, trenérům a rodičům přejeme nezapomenutelné zážitky a hodně radosti ze hry!
FBC Liberec