Aktuální zprávy
27.09.2019 - Redakce

Severské derby zvládli lépe domácí, Liberec padl o gól

V rámci třetího kola Superligy florbalu vyjeli liberečtí do nedaleké České Lípy. Produktivní vstup do utkání předvedli domácí hráči a Liberci do konce utkání nedovolili vyrovnat. Králem severu se tedy stává českolipské FBC.

FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. FBC Liberec (3:0, 0:1, 0:1) 3:2

Začátek zápasu chytli lépe domácí, liberečtí hráči jim navíc dovolili v sedmé minutě hned dvě trestná střílení. První proměnil Tichý, druhý nájezd se povedl exboleslavskému Krajcigrovi. Gólové hody České Lípy pokračovaly v osmé minutě, kdy se skóre měnilo potřetí. Rychlý protiútok proměnil Jansa. Od té doby přišlo i několik šancí hostujícího týmu, který za každou cenu chtěl snížit. Do konce první třetiny ale gól nepadl.

V úvodu druhé části nabídli domácí Liberci hned dvě přesilovky za sebou, obě ale zůstaly bez využití. Českolipské držel zejména výborný Dvořák v bráně. Jeho skalp si připsal Kořínek v devětadvacáté minutě a snížil tak na 1:3. Liberci se nepodařila využít ani třetí nabídnutá početní převaha. Liberečtí hráči přestříleli domácí v poměru 13:3, ale do brány se vešla jen jedna z nich.

Nepříliš pohledný florbal pokračoval i ve třetí třetině. Domácí houževnatě bránili, hosté se snažili vstřelit kontaktní branku, ale naráželi na perfektní bloky a na skvělého gólmana České Lípy. V závěru třetiny dostali liberečtí další možnost přesilové hry, která navíc byla po špatném střídání téměř devadesát vteřin dvojnásobná. Závěrečný nápor hostí však vyústil v jediný gól z hole Kopeckého. Lípa udržela jednogólový náskok až do konce šedesáté minuty a slaví tříbodové vítězství.

Branky: Kořínek, Kopecký

Šanci na reparát mají liberečtí již v neděli, 29. září, kdy na domácí palubovce nastoupí proti pražským Black Angels. Na SH Dukla startuje zápas v 19 hodin. Budeme se na Vás těšit.