Aktuální zprávy
05.03.2022 - Redakce

Sezona končí. Liberec po heroickém výkonu prohrál i počtvrté.

Liberečtí hráči drželi ve čtvrtém zápase čtvrtfinále po první třetině nadějný výsledek, který bohužel pro domácí favorit z Mladé Boleslavi dokázal ve druhé třetině otočit. Na tříbrankový rozdíl Liberec už v závěrečné periodě nedokázal najít odpověd, a proto pro něj sezona končí. Více v naší reportáži.

4. zápas FBC Liberec vs. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 2:6 (2:0,0:5,0:1)

Liberec vstoupil do utkání hrou na míčku. Ta mu nebyla nic platná, protože jednoduše chyboval a dával hostujícímu celku nadějné příležitosti ke skórování, nicméně všechny nebezpečné pokusy zlikvidoval i tentokrát fantastický Daniel Mück. Veselo bylo na hale Dukly Liberec v 6. minuty, když Janeček poprvé prostřelil Bauera. Tento stav vydržel skoro celou první třetinu. Až v závěru, v přesilové hře, se prosadil Jakub Kopecký a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Vedení v zápase držel Liberec do 26. minuty. Kdy navázal na branku Zakonova střelec Daniel Šebek, jenž neuvěřitelně vymetl šibenici domácí branky. Zřejmě rozhodující moment přišel v 33. minutě. Rozhozená obrana neuhlídala standartní situaci a Suchánek po zemi šťastně protlačil míček za brankovou čáru. 2:3. Na konci druhé dvacetiminutovky Severočeši velmi netakticky začali napadovat a výsledkem toho byly další dvě vstřelené branky. Prostřední část tak skončila za stavu 2:5 z pohledu FBC Liberec.

Na nepříznivý vývoj zápasu zareagoval hlavní trenér Petr Salát stažením sestavy na 10 vyvolených. Do hry se dostal i Šimon Stránský. Bohužel Mladá Boleslav nepustila černobílý celek do vyložených šancí a velmi jistě si došla pro čtvrtou výhru. Tu završil v přesilovce Jiří Curney, který dodal čtvrtému zápasu konečný výsledek.

Liberec ve čtvrtfinálové sérii rozhodně nepředvedl špatný výkon, bohužel ani výkony na hraně možností libereckého týmu nestačili na velkého favorita celé Livesport Supeligy. Na závěr sezony bychom rádi poděkovali divákům za mohutnou podporu v sériích play-off. Velmi si toho vážíme a těšíme se na další zápasy, které nás čekají v nové sezoně.

3. zápas FBC Liberec vs. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 4:5 pp. (1:3,2:0,1:1,0:1)
Severočeši nevstoupili do utkání dobře. Hráli velmi ustrašeně a to Mladá Boleslav využili dokonale. Už v 14. minutě vedla 3:0 a s libereckými akciemi to vypadalo velmi blědě. Za hosty se trefil dvakrát Pěnička a i Jakub Bína. Od třetí branky soupeře domácí zabrali a do konce první periody dokázal snížit Prokop Ferdan. S nepříznivým stavem 1:3 odcházel Liberec do první přestávky.
Jestli se úvodní třetina nepovedla, tak druhá byla pro Liberec jako z říše snů. Tým Petra Saláta dominoval ve hře a rychle dokázal snížit. Odraženou střelu Smutného dorazil za záda Bauera Vojtěch Wiener. Obrovská radost vypukla na hale Dukla Liberec v 38. minutě. Filip Smutný dobře zakončil svůj únik a svoji třetí brankou v play-off vyrovnal na 3:3!

Ve třetí třetině oba týmy stáhly hru na deset vyvolených hráčů, kteří doslova bojovalo o důležitý bod v sérii. Důležitá pasáž přišla až v 58. minutě. Marek Korych si vyběhl a prostřelil domácí brankáře. 3:4 pro hosty. Na tuto situaci zareagovala lavička Liberce hrou bez brankáře, kterou úspěšně zakončil Filip Smutný. Liberec tak po 60. minutách držel nerozhodný stav 4:4.

V prodloužení měl nejdříve velkou šanci navrátilec do sestavy Šimon Stránský, bohužel střelu při přečíslení dva na jednoho mu nesedla. Rozhodující moment přišel v 66. minutě. Liberecký obránce neudržel míček na mantinelu, ten si našel Filip Zakonov a šťastně rozhodl.

Mladá Boleslav si tak z horké palubovky FBC Liberec veze třetí bod v sérii. Pokračování velmi vyrovnané čtvrtfinálové série je naplánováno na nedělní odpoledne. Úvodní bule bude vhozeno v 17:00 a my věříme, že i tentokrát si najdete cestu do liberecké haly Dukla.