Nominace
22.07.2021 - Redakce

Šimon Stránský nominován na domácí MSJ.

22.7.2021 ve 14:14 oznámil hlavní trenér juniorského týmu České reprezentace Jaroslav Berka nominaci 20 mladíků, kteří budou obhajovat zlaté medaile na brněnském Mistrovství světa juniorů. Mezi vyvolenými je i jméno Šimona Stránského, hráče elitního týmu FBC Liberec.

Profil Šimona Stránského:
Šimon Stránský, odchovanec klubu FBC Lomnice, přišel do libereckého klubu v roce 2016. Ihned se stal důležitou součástí libereckých mládežnických družstev. V posledním roce nastupoval pravidelně i za mužský elitní tým. O místo v juniorské reprezentaci se ucházel po celý dvouletý cyklus, kdy chyběl na minimu akcí. Nominací na juniorské MSJ dosáhl jednoho ze svých mládežnických cílů. To potvrzují i jeho slova. "Jsem velice vděčný a zároveň se mi splnil sen. Teď už jen věřím, že se dokážu připravit, tak abych dokázal, co nejvíce pomoci týmu. Těším se a vidíme se v Brně!," říká k nominaci vytáhlý útočník FBC Liberec. 

  • Celou nominaci a komentář trenéra Jaroslava Berky naleznete zde: odkaz

Součástí nominace je i liberecký odchovanec Martin Čermák, který se v létě rozhodl přestoupit ze svého mateřského oddílu do pražského Tatranu Střešovice. Oba jmenovaní se jsou prvními hráči FBC Liberec, kteří si zahrají na juniorském Mistrovství světa od poslední účasti Radka Valeše z roku 2013. Oběma hráčům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na srpnovém MSJ.