04.11.2018 - Redakce

Škoda! Liberec podlehl Ostravě rozdílem jednoho gólu!

V rámci 11. kola Tipsport Superligy zamířili Severočeši do Ostravy, ve které se střetnuli s tamním celkem FBC. Po druhé třetině drželi liberečtí vedení 4:3, nicméně po špatně odehrané třetí třetině odjíždí FBC Liberec bez bodu. Prohrálo 6:5.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. FBC Liberec 6:5 (2:1,1:3,3:1)

Do utkání vstoupil tým Liberce na jedničku. Odražený míček dorazil do branky Valeš a otevřel brankový účet zápasu. V další části první třetina diváci mohli vidět menší oťukávanou z obou stran. V několika šancích vyhořel liberecký Valeš. Ostrava se poprvé radovala v 15. minutě, kde se nešťastně míček dokutálel za záda Vaníčka. Konečné slovo v úvodní dvacetiminutovce měli znovu domácí, kteří dokázali navýšit skóre zásluhou Mendreka.

Do prostřední části Severočeši nastoupili s daleko větším elánem. Nejprve vyrovnal Balatka, poté dorazil střelu do odkryté branky Kořínek. Radost černobílých umocnil Valeš, který zasunul míček pod domácího brankáře. 4:2. Výborně odehranou třetinu zhatilo pouze snížení z hole Kaloče.

Třetí třetina začala náporem domácích. Nejprve svatyni Vaníčka ohrozil Bauer, následně dobrou šanci neproměnil. O vyrovnaní se postaral Eichner z trestného střílení. Za 9 vteřin bylo pro Liberec ještě hůře, po zemi se trefil obránce Moravčík. 4:5. Poslední desetiminutovku načalo vyloučení Petra Kološe. Početní výhodu domácí zúročili a dostali se poprvé do dvoubrankového vedení. Jiskru naděje vykřesal Prokop Ferdan, který bleskově využil přesilovou hru. V 59. minutě se liberečtí pokusili o vyrovnání hrou bez brankáře, ale neúspěšně.

FBC Liberec si tak z Ostravy odvezl porážku 5:6. Nyní čeká Tipsport Superligu krátká reprezentační přestávka. Do dalšího utkání vyběhnou florbalisté z Liberce 16. 11. a 18. 11. zápasy na domácí palubovce.