Aktuální zprávy
25.10.2019 - Redakce

Sobota plná florbalu! Muže čeká utkání se Spartou.

Hned tři duely elitních celků FBC Liberec nabídne sobotní odpoledne. Ve 14:00 se utkají juniorky s FBŠ Plzeň, následovat budou Crazy girls, které se střetnou s Tatranem Střešovice. Sobotu zakončí duel mužů FBC Liberec a pražské Sparty.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha

Sparta pokračuje i v nové sezoně s výbornými výsledky. Ze 7 odehraných zápasů nasbírala 19 bodů a ani jednou neprohrála. Spartu zdobí především druhá nejlepší obrana v Superlize. Celkově pražský klub inkasoval pouze 25 branek. Zajímavostí je i to, že pouze jednou vyhrála Sparta o tři a více branky.

Liberecký celek dokázal přivést z Otrokovic tři body za přesvědčivou výhru 9:5. Na výhře tři body měl zásluhu i Jan Světlík, který podpořil brankový účet svoji první superligovou trefou. Na kontě má 8 bodů a nachází se na 9. pozici. Domácí tým čeká už 5. domácí utkání. Postupně už narazil na Ostravu, Vítkovice, Black Angels a Mladou Boleslav.

Koho sledovat: Mezi libereckými hráči vynikal v Otrokovicích Adam Balatka, který zaznamenal už ve druhé třetině hattrick. Zdatně mu sekundují i Ferdan, Kopecký, Kološ. Sparta spoléhá na velmi vyrovnané tři pětky. 5 a více bodů zaznamenávalo už 8 hráčů. V akci budeme moci vidět libereckého odchovance Milana Garčara nebo juniorského mistra světa Josefa Juhu. Mezi velké opory patří i brankář Martin Beneš.

Jak dopadne utkání Liberce a Sparty? Bude i toto utkání poskytovat mnoho emocí, stejně jak je tomu u fotbalových a hokejových zápasů? Utkání začíná v 20:00 na hale SH ZŠ Dobiášova.

Crazy girls FBC Liberec vs. Tatran Střešovice

U Crazy girls zatím nevládne pozitivní nálada. Liberecké ženy v sezóně zatím neokusily příchuť vítězství a v Extralize žen nemají ani bod. Nic na tom nezměnil ani poslední zápas na Bohemce, kde Crazy girls prohrály 5:13. Nejlepší hráčkou ve družstva Tomáše Jakubíka je zatím Pavla Bárková. Ta v 6 zápasech zaznamenala 7 kanadských bodů a jasně vede produktivitu domácích. Výrazně střílet branky pomáhají i juniorky Rondošová a Valešová.

Ani Tatran Střešovice zatím neoslňuje. V 6 zápasech má stejný počet bodů a nachází se na 7. příčce tabulky Extraligy žen. Nutno podotknout, že zápasy s týmy, které se nachází v pořadí pod pražským soupeřem nadchází právě teď.

V dresu soupeře můžeme vidět legendu Denisu Billou nebo například liberecké odchovankyně Želízkovou a Košvancovou. Obě rovněž členky kádru juniorské reprezentace.

Juniorky FBC Liberec vs. FBŠ Slavia Plzeň | 14:00 | SH ZŠ Dobiášova
Crazy girls FBC Liberec vs. Tatran Střešovice | 17:00 | SH ZŠ Dobiášova
FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha | 20:00 | SH ZŠ Dobiášova