11.11.2019 - Redakce

Starší žáci berou v Chomutově první místo.

Než začnu psát hodnocení turnaje, děkuji všem rodičům, kteří nám pomohli s dopravou. Protože systém soutěže starších žáků je neúprosný. A mnozí za víkend strávili v autě čas odpovídající času za který dorazíte do nejbližšího přímořského letoviska v Chorvatsku. Musím ale říci že nic nebylo zbytečné a v každém zápase, ve kterém nemůžeme díky jeho délce 2x10min hrát na 3 lajny, jsme se něco naučili.

Před sepsáním hodnocení, jsem se navíc chtěl v systému ceskyflorbal.cz podívat na průběhy zápasu, ale opět nic. Když vyberu soutěž, a dám výsledky, opět skáču na stránku s tabulkou. No nic... Dáme to z hlavy.
FBC Liberec - Florbal Ústí 7:2
Zápasy do kterých naskočíte po 2,5 hodinové cestě jsou vždy náročné. V poločase to ještě na takový brankový rozdíl nevypadlo, ale apel jsme na trpělivost hráčů. Do zápasu jsme nastoupili s tím, že budeme Ústí presovat, ale dopadlo to tak, že jsme soupeře natlačili před jeho branku, kde se v podstatě odehrávalo celých prvních 10minut a přes hradbu těl jsme se z dálky nemohli prosadit. Do druhé půle jsme tedy změnili taktiku, z presu ustoupili a nechali trochu soupeře hrát, vylézt z ulity. Výsledkem byl gól skoro v každé další minutě zápasu.

FBC Liberec - DDM Kati Kadaň 8:0
K tomuto zápasu mám snad jen to, že kdyby Kadaň aspoň na minutu opustila velké brankoviště, bylo by to třeba o 5gólů víc.

FBC Liberec - Florbal Chomutov 7:0
Jediný zápas, kde nás soupeř donutil hrát v tempu. Výsledek je pro soupeře, který si na nás možná trochu věřil, krutý, ale zasloužený. Do tohoto zápasu jsme si zvolili přísnou taktiku. Prvním úkolem bylo vynulovat oba dva chomutovské útočníky, kterým se daří bodovat takřka v každém zápase. Druhým pak přelstít obrovského gólmana Chomutova, který zabírá zhruba 85% prostoru branky.
Na první útočnou lajnu jsme drželi střídání se skvěle hrajícím Mikym, soupeř dělal všechno, aby nám střídání rozhodil, ale díky vynikající komunikaci Adama Stýbla a neuvěřitelně dobře a čistě hrajícího Mikyho Šedivého jsme první úkol zvládli naprosto vyjímečně. Pak už zbývalo jen splnit úkol 2. Měli jsme spoustu přečíslení a proto jsme si řekli, že v situaci 2 na 1 bude vždy hráč s míčkem střílet a následovat bude pohyb obou útočících hráčů k dorážce. Opět skvělá práce našich útočníků, kteří navíc podpořili jiné situace přesnými střelami do boku branky a pod víko, do jedinných možných prostorů, kde opravdu nadprůměrně vzrostlý gólman, neměl šanci. Tento zápas mě opravdu bavil a kluci v něm předvedli hru, kterou bychom se chtěli prezentovat v dalším průběhu soutěže.

FBC Liberec - DDM Dynamo Teplice 10:2
Tento zápas byl jen o tom kolik gólů můžeme dát v zápase 1.koše.

Moc děkuji všem za tento hrací víkend, hledal jsem důvod proč bychom měli jezdit takovéto štreky při skóre 32:3, ale zápas s Chomutovem mě uklidnil. Pokud by v 1 koši byli takovýto soupeři, nemám problém jezdit třeba do Brna. Škoda, že jde vždy o jen 1 kvalitní zápas 2x10min.