Mládež
09.05.2022 - Redakce

Starší žáci obsadili na MČR 5. místo!

Vrchol sezony čekal o uplynulém víkendu na mužstvo starších žáků, kteří vyrazili na MČR do Nového Města nad Metují, kde se potkalo 12 nejlepších celků z celé České republiky. Po čtvrtfinálovém neúspěchu s pozdějším vítězem ze Sparty se kluci dobře popasovali se zápasy o celkové 5. místo.

Průběh turnaje:

Starší žáci potkali ve skupině celky Hradec Králové a Karlových Varů. Úvodní zápas se klukům výrazně nepovedl a proto si z prvního zápasu odnesli prohru 5:3. Chuť si spravili proti Hurikánům a výhra 6:3 jim zajistila druhé místo ve skupině a osmifinálový zápas proti FBC Česká Lípa. V tomto zápase kluci předvedli parádní výkon, v zápase dominovali a jednoznačně si odnesli postup do čtvrtfinále za výhru 9:4. 

Ve čtvrtfinále svěřence Prokopa Ferdana čekala pražská Sparta, zřejmě největší favorit celého turnaje. Naši hráči poměrně dlouho drželi šance na případný úspěch, ale Sparta hrála lépe na míčku a ani nedovolila příliš šancí na snížení. Konečný výsledek 6:0 byl velmi spravedlivý. Tato prohra odsoudila starší žáky do boje o konečné 5. místo. 

V posledních zápasech se naši kluci vždy dokázali dostat do vedení a to si udržovat až do konce utkání. Výhra 9:6 nad velmi dobře hrajícím Vsetínem a druhý skalp Karlových Varů zajistil libereckým hráčům konečné 5. místo!

Hodnocení trenéra:

"Po opravdu nepovedeném prvním zápase jsme se vrátili do turnaje a předvedli slušné výkony. Mrzí mě, že nám ve čtvrtfinále proti Spartě chybělo sebevědomí, vůbec nám nefungovala hra s míčkem a to proti takhle silnému soupeři znamená, že celý zápas jen bráníte. V bojích o konečné umístění už to vypadalo lépe, ale stále tam byly velké mezery. 5. místo na tomto MČR je spravedlivé, týmy před námi byli jasně lepší a ty za námi jsme až na výjimku byli schopni přehrát. Celkově si myslím, že jsme nepředvedli úplně vše co umíme, trochu nás asi svázala nervozita z velkého turnaje. Díky klukům za celou sezonu, odvedli spoustu práce, za kterou byli odměněni dobrým celkovým umístěním, i když před sezonou bych na to asi nevsázel. Díky patři také rodičům za skvělý servis v průběhu turnaje a za podporu."

Celá fotogalerie: odkaz zde