26.03.2018 - Redakce

Starší žáci postupují na MČR

Předposlední ligový turnaj svedl A i B tým do 1. koše. Cíle v turnaji byly stejné jako minule. Áčko neprohrát ani jeden zápas. Béčko vyhrát bodovat. To se bohužel povedlo znovu pouze u jednoho týmu. Avšak díky prvenství Á týmu v soutěži si kluci zajistili účast na MČR.

Starší žáci A v sobotu v Ústí opět bez prohry!

Podařené vystoupení má za sebou A tým starších žáků. Když ani v předposledním turnaji nepoznali prohru. Díky stabilním výkonům po celou sezonu si tak s předstihem zajistili účast na MČR. Tradiční soupeř nastoupil do zápasu ve větší pohodě a brzy vedl 3:0. Ale ani toto naše kluky nezlomilo, postupně se dostávali do zápasu a postupně zvyšovali tempo hry. Do poločasu se nám povedlo korigovat stav na 1:3 a brzy po půli vstřelit kontaktní gól. Lípáci se však nechtěli vzdát a opět utekli na dvoubrankové vedení. Naši chlapci mají však v sobě neskutečnou odolnost a v těžkých momentech dokáží neuvěřitelně vyšroubovat tempo hry. Díky své aktivitě donutili soupeře k faulům a dvě minutky před koncem, jsme hráli dvojnásobnou přesilovku. Následovalo vyhrané buly a šli jsme do 6 proti 3. Což nemohlo skončit jinak než gólikem na 3:4. Stále jsme ale měli chuť se zápasem něco udělat a tak si vzali Time-out. Kluci se poskládali do ničivé formace a záhy vyrovnali na 4:4. Za posledních 5minut zápasu jsme si vyrovnání zasloužili a možná v posledních sekundách měla lípa i štěstí, což by ale pro ni bylo kruté.

Remízku bereme a víme, že zapracovat musíme na vstupech do zápasu s těžkými soupeři. V ostatních zápasech jsme neponechali nic náhodě. Zvládli jsme dobře všechny úvody a během prvních pár minut se dostali do vedení, které končilo vždy pro soupeře debaklem. Tento tým, krom toho že jsou samozřejmě všichni šikovní, má dvě skvělé vlastnosti. Jednou je to, že nikdy, nikdy nechtějí prohrát a druhá je, že když je pustíte do vedení a tím pádem do herní pohody je se soupeřem ámen! S tím už se málo kdy dá něco dělat . Proto jim věřím jim i na nadcházejícím MČR.

Starší žáci se díky tomuto prvenství kvalifikovali na květnové mistrovství České Republiky, kde se poměří s nejlepšími týmy daných regionů.

FBC Liberec A – FBC Česká Lípa 4:4
FBC Liberec A – 1. FBC DDM Děčín 13:1
FBC Liberec A – Florbal Ústí 6:1
FBC Liberec A – FBC Liberec B 14:2

Starší žáci B vyhrát v 1. koši nedokázali!

Kluci z "B" týmu předvedli v turnaji poměrně tři vyrovnané zápasy. V případě zápasu s Florbal Ústím, jde hovořit o velké škodě, že kluci nevstoupili do zápasu s pořádným nasazením. Určitě si myslím, že tento zápas mohli zvládnout. Další dvě utkání s Českou Lípou a Děčínem byli poměrně výsledkově vyrovnané bitvy, kde nechybělo mnoho a mohli jsme dokázat velké překvapení. V posledním zápase už kluci turnaj dohrávali. Své spoluhráče z "A" nechali přímo rozstřílet a nezopakovali výsledek z před dvou týdnů, kdy se stejným týmem hráli pouze o gól.

Hodnocení trenéra: Největším problémem kluků je, že nedokáží hrát všechny zápasy na 100%. Předem nastupují do zápasů poraženi a to se odrazí i na výkonech. V zápasech, kde dokáží hrát jsou vyrovnanými soupeři. Alespoň jednu výhru v 1. koši by si kluci zasloužili. Nevadí! Příště to výjde. :)

FBC Liberec B  – FBC Česká Lípa 4:5
FBC Liberec B  – 1. FBC DDM Děčín  2:5
FBC Liberec B – Florbal Ústí 1:2
FBC Liberec B – FBC Liberec A 2:14