Mládež
08.04.2019 - Redakce

Starší žáci postupují na MČR

Starší žáci FBC Liberec propluli základní částí takřka bez ztráty kytičky. Jediné zaváhání přišlo v předposledním turnaji, kdy nám Chomutov, jako jediný tým uštědřil porážku.

Poslední turnaj opět probíhal v naší režii. Ve všech 4 utkáních kluci dominovali a zaslouženě si došli pro vítězství. Postupně do Liberce z Ústí nad Labem putovaly výhry v poměru 7:1, 5:0, 7:1 a 10:0. První zápasy v turnaji proti České Lípě a Chomutovu byli opět náročnější než na začátku sezóny. Bohužel v dalších dvou případech kluci hráli proti takřka odevzdanému soupeři.

Kluci v letošní ročníku ligy starších žáků získali 210 kvalifikačních bodů a druhou Českou Lípu nechali za sebou o propastných 23 bodů. Starší žáci se tak podruhé v řadě dostali na hlavní turnaj sezóny, kde si zahraje 12 nejlepších celků z jednotlivých regionů. Mistrovství České republiky se odehraje o první květnovém víkendu ve Znojmě.

Hodnocení trenéra: „S průběhem celé letošní sezóny jsme spokojeno. Defacto v každém turnaji jsme herně dominovali a kluci si zaslouženě došli pro postup na MČR, což byl náš hlavní cíl. Těším se na závěrečný turnaj, kde poprvé uvidíme srovnání se zbytkem ČR v ročníku 2004 a 2005. Předevší vyhlížíme kvalitní utkání, kterých jsme zatím v letošní sezóně neměli dostatek. Když kluci budou zbylý měsíc poctivě trénovat jako doposud věřím, že můžeme udělat pro Liberec další pěkný výsledek."