Mládež
16.04.2018 - Redakce

Starší žáci úspěšně zakončili ligovou sezónu!

O uplynulém víkendu se naposledy v lize starších žáků ukázaly týmy starších žáků A a B. Oba týmy předvedly dobré výsledky a úspěšně zakončily ligovou sezóny. Třešničkou na dortu je postup starších žáků A na květnové MČR!

Starší žáci zakončili základní část na domácí palubovce

Tým starších žáků A FBC Liberec v sobotu odehrál poslední turnaj základní části. V prvním koši opět nepoznal hořkost porážky a po čtyřech výhrách vyhlíží mužstvo pod vedením Radka Valeše mistrovství republiky.

Starší žáci A

Úvodní utkání s Teplicemi pro nás znamenalo pohodový vstup do turnaje. Pod výhru 9:0 se mimo jiné podepsal Brankář Mikuláš Futschik, který vychytal čisté konto, kryl samostatný nájezd a přidal asistenci na gól Jakuba Faksy. V zápase jsme totálně proházeli lajny i posty, přesto byla předváděná hra na velmi vysoké úrovni.

Ve druhém zápase jsme změřili síly s Děčínem. Po dvou třígólových poločasech jsme si připsali vítězství 6:1. V pěkném utkání jsme dobře kombinovali s míčkem na útočné polovině, střelecky se dařilo Lukášovi Macháčovi, který si připsal hattrick. V zápase jsme si vyzkoušeli vysunutý pressing, který se nám poměrně dařil.

Jako třetí se proti nám postavil celek České Lípy. Úvod byl i díky dvěma trefám českolipského Stárka vyrovnaný. Za stavu 2:2 se hned třikrát přihlásil o slovo Jakub Stejskal, který hattrickem nasměroval liberecké k výhře. Poslední trefu si připsal Stránský a Liberec tak porazil Lípu 6:2. Brankář Futschik si připsal dokonce dvě brankové asistence!

V posledním zápase jsme si bez problémů poradili s mladým výběrem Ústí nad Labem. V tomto střetnutí jsme střídali dvanáct hráčů podle pořadí, jak přišli na střídačku, takže se pětice před každým střídáním musela domluvit na postech. Mimo jiné to sebou přinášelo úsměvné situace, kdy hráči po radosti ze vstřelené branky sprintovali na střídačku, aby byli v pořadí pro další střídání.

Hodnocení trenéra (Matěj Klucho):

"Další povedený turnaj. Neporazitelnost v základní části náš těší, i když to nebyl náš cíl. V některých pasážích hry už bylo na klucích vidět, že nehrají úplně na hraně toho, co umí, ale v této fázi sezony je to vcelku pochopitelné. Na MČR to bude, doufám, jiný příběh. Moc děkujeme rodičům za pomoc po skončení turnaje!"

FBC Liberec - DDM Dynamo Teplice 9:0

FBC Liberec - 1. FBC DDM Děčín 6:1

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 6:2

FBC Liberec - Florbal Ústí 15:1

Starší žáci B vyjeli na poslední ligový turnaj této sezóny až do daleké Kadaně, kde se začínalo netradičně až ve 13:30. Našimi soupeři byly tentokrát týmy z Podbořan, Žatce a domácí Kadaně. 

Hned na začátek nás čekala právě domácí Kadaň. S tou si kluci poradili náramně. Až na jednu horší pětiminutovku, kdy se náš soupeř dokázal dotáhnout na rozdíl jediného gólu, se nedalo nic vytknout. Výsledek 10:3 vcelku vypovídá o průběhu utkání, dokonce nás ani nemusí mrzet vlastní gól v naší síti. 

Po dvouzápasové pauze jsme nastoupili proti Podbořanům. Zde už to tak jednoduché nebylo. Sice jsme dokázali vstřelit brzký gól, ovšem v dlouhodobém hledisku to nakonec nic neznamenalo, jelikož utkání jsme prohráli těsně 2:3 

Prakticky ihned po skončení tohoto zápasu jsme začali další a zároveň poslední match - a to se soupeřem z Žatce. Zde se zopakoval výsledek 3:2, tentokrát ale v náš prospěch. Sezónu jsme tedy zakončili vítězně a s radostí jsme se vydali na dalekou a pozdní cestu domů. 

Komentář trenéra: Herně to nebyl úplně náš nejpovedenější turnaj, trápili nás věci které řešíme celou sezónu a bohužel se v nich dopředu posouváme pomalu. Jinak bych ale chtěl poděkovat klukům za celou sezónu. Odehráli jsme mnoho povedených zápasů, ať už v prvním, nebo ve druhém koši. Dále děkuji všem rodičům, kteří se v sezóně podíleli na pomoci s dopravou na zápasy. Teď už nás čekají pouze letní turnaje.