Mládež
17.12.2018 - Redakce

Starší žáci úspěšně zakončili rok 2018

Starší žáci FBC Liberec měli na programu poslední ligové turnaje. A tým vyrazil do daleké Kadaně. Druhý tým měl cestu o něco kratší, v sobotu se představil v Teplicích.

A tým starších žáků vyrazil za rozbřesku třetí adventní neděli na výlet do Kadaně.

FBC Liberec A – Podbořany 4:1 

Některé kluky čekalo ranní vstávání už kolem půl páté a dvouapůlhodinová cesta a tak jsem první zápas, navíc s pěkně vyspinkanými tuleni, nečekal žádný zázrak. Nicméně, zkušeně jsme si utkání pohlídali a soupeře do ničeho závažného nepustili. Ačkoliv jsme nebyli tak produktivní jako obvykle, ale v obranné fázi jsme hráli velice dobře a tak to byl celkem pohodový zápas. 

FBC Liberec A – Děčín 8:0 

Tento zápas byl překvapivě ve stylu „NO POBLEM“. Tradiční srdnatý soupeř se na nic nezmohl a krom 3 střel na branku nebyl v ničem nebezpečný. Pravdou je, že Děčíňáci hrají ve druhé lajně s mladšími žáky, ale i tak nám v předchozích zápasech dokázali více vzdorovat. Pravděpodobně jim ale ranní vstávání a přejezd do Kadaně neudělalo dobře. Naopak naši kluci – rozehráni s mořskými tvory - šikovně kombinovali a zakončovali do prázdné branky. Výsledek je pro soupeře ještě přijatelný. 

FBC Liberec A – Česká Lípa 12:2
Lípáci nabuzení předchozími vyrovnanými zápasy na nás začali otevřeně s touhou po tom, konečně zvítězit. To však bylo jako voda na mlýn pro naše rychlé kombinace. Rychle, asi po dvou minutách hry, jsme vedli 4:0 což mělo za následek výpadek v koncentraci , a pruhovaní snížili na 2:4. Opět jsme se museli trochu zkoncentrovat a do poločasu ještě přidali jeden gól. Po poločase přišla další chyba Lípy a to vysoké napadání, na které jsme okamžitě zareagovaly hned několika rychlými rozehrávkami a bleskovým přechodem do útoku. Ve spojení s dobrou produktivitou to znamenalo debakl pro soupeře. Musím kluky pochválit za to, že i když soupeř ve druhé půlce viditelně přitvrdil hru, udrželi jsme nervy na uzdě a bleskově jsme přizpůsobili a nedali Lípě ani minimální šanci. 

FBC Liberec A – Florbal Ústí 3:0 

V poklidném zápase bez emocí na obou stranách jsme si museli pohlídat pouze náběhy první lajny soupeře, srovnat si přebírání nabíhajících hráčů nám trvalo asi jen 2 střídání a poté už jsme hráli jen na polovině soupeře. Škoda nevyužitých šancí. Celkově povedený turnaj se skóre 27:3. Celkově bych tuto část sezony hodnotil velice pozitivně. Sice nedáváme tolik branek jako v začátku sezóny, ale herně se neustále zlepšujeme. Dokážeme soupeři vnutit naši hru, dobře bráníme. Umíme i přitvrdit je-li to potřeba. Všem přeji krásné Vánoce, spousta jídla a odpočinku. A těším se na druhou část sezóny.

Druhý tým starších žáků odehrál svůj poslední turnaj v roce 2018 v Teplicích a vedl si velice dobře.
FBC Liberec B – Šluknovsko 4:3
V zápase jsme vždy vedli o gól, ale soupeři se pokaždé podařilo vyrovnat. Na vítěznou branku Szajka již ale nestihli Šluknováci odpovědět a tak jsme brali výhru o gólik.
V zápase jsme udělali pár chybek jak taktických, tak i individuálních, ale celkový dojem byl dobrý. Předností tohoto týmu je bojovnost. Jakmile vedou, dokáží se dobře koncentrovat na svůj výkon. To jak se vše může v hlavě hráče změnit jsme ale předvedli ve druhém zápase.

FBC Liberec B – Teplice 4:7
V zápase s Teplicemi vypadalo vše pohodově, rychle jsme vedli 2:0 a 3:1 ale pak jako mávnutím kouzelným proutkem jsme spadli do herního splínu, pravdou je, že nám k tomu hodně pomohlo to, jak rozhodčí zápas vedli, ale na to bychom se neměli soustředit a měli bychom vždy zůstat koncentrovaní! To se ale nestalo a po několika nesmyslných odpískání či neodpískaní různých situací jsme začali řešit vše ostatní jen ne naši hru, následoval gol, vyloučení za řeči, gol, gol, gol a něž jsme se vzbudili bylo to 6:3. Závěrečný tlak už na výsledku nic moc nezměnil. Ale i takovéto zápasy je potřeba prožít, a učit se z nich.

Před posledním zápasem jsme si řekli pár bodů, ve kterých bychom se o kousíček chtěli zlepšit a musím klukům moc poděkovat, že každý z nich svůj miniúkol splnil. V celkovém pojetí hry to udělalo obrovský týmový vzestup.
FBC Liberec B - Florbal Chomutov 4:2.

Základem bylo, že se nám opět podařilo dát první branku, na klucích bylo pak vidět veliké soustředění na každé střídání, zlepšila se hra dopředu i dozadu a dali jsme pár pěkných gólů. Za mě to bylo asi nejhezčí představení, jaké jsme s tímto týmem měl čest koučovat.
Kluci díky za dobrý turnaj! A krásné Vánoce!