Mládež
18.12.2017 - Redakce

Starší žáci v Novém Boru a Smržovce

Starší žáci se o víkendu utkali v posledních zápasech roku 2017. Áčko si vedlo nadmíru dobře, své soupeře porazili vysokými rozdíly. Béčko se ve Smržovce utkalo se sousedy z regionu. Do statistik si zapsali dvě výhry a jednu porážku.

Starší žáci B

Náš B-tým se vydal v sobotu do nedaleké Smržovky, kde se odehrával turnaj třetího koše. Postupně jsme sehráli zápasy s týmy ze Semil, Turnova a Jablonce. Jako první přišly na řadu Semily, které podstoupily tento turnaj pouze v sedmi hráčích. I přes početní převahu jsme toto utkání neodehráli zrovna povedeně, s trochou štěstí jsme si ale odnesli výhru 4:2.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti týmu z Turnova. Zde padlo o poznání více gólů. V čase 1:49 jsme vedli už 3:0. Bylo vidět značně zlepšení a poučení se z prvního zápasu. Nakonec jsme zvítězili poměrem 9:5.
V posledním utkání jsme narazili na Jablonec, takže nás čekalo takové malé derby. Znovu jsme dokázali výborně vstoupit do zápasu - po 42 vteřinách hry jsme vedli už 2:0. V první části jsme pokračovali v dobrém výkonu, část druhá už ale tak povedená nebyla, a hlavně proto jsme nakonec těsně prohráli 4:5.

Komentář trenéra: "Byl bych moc rád, kdyby se kluci konečně začali soustředit na samotnou hru a neřešili jenom to, kdo má kolik kanadských bodů. Měli by si uvědomit, že toto není to nejdůležitější, a zvlášť ne v tomto věku. Dále by to chtělo také trošku více přemýšlet nad děním na hřišti a dostat do sebe o trochu víc takové té florbalové chytrosti. Jinak bych řekl, že to byl slušný turnaj s trochu smolným koncem. Děkuju všem a přeju příjemné prožití svátků!"

Starší žáci A

A tým starších žáků se vydal k poslednímu turnaji v roce 2017 do nedalekého Nového Boru. Ranní výjezd nám zkomplikovala sněhová kalamita. Všechno jsme zvládli a úspěšně jsme se mohli připravit k prvnímu zápasu.

Zápasy proti FBC Česká Lípa, 1. FBC DDM Děčín a Florbal Ústí měly vždy stejný průběh, soupeřům jsme utekli hned v začátku utkání a poté jsme dokázali střílet mnoho branek. Utkání skončila 9:2, 8:0 a 12:2. Tyto zápasy jsme odehráli kvalitně s míčkem. Důležité je, že si kluci neustále chtěli vstřelit branky a dobře kombinovat.

Jediný těžký zápas jsme odehráli proti Mocným tuleňům z Podbořan. Tým, které se prezentuje velmi pěknou hrou jsme na dlouho část zápasu přenechali vedení. To se nám málem vymstilo. Naštěstí jsme průběh otočili a dokázali vyhrát i tento zápas. Starší žáci A tak zatím v lize neprohráli a v tabulce se pyšní 20 výhrami a 4 remízami.

Komentář trenéra: „Oceňuji velmi dobrou hru v zápasech, kde o nic nešlo. Chuť kluků je pěkná a účelná, chtějí střílet branky, vracet se, bránit. Co nezachytí obrana vychytá Miki v brance. Pokud kluci udrží chuť v tréninku, ještě se mohou výrazně zlepšit. Děkuji všem za příjemný turnaj!“