16.10.2017 - Redakce

Starší žáci v akci na třech turnajích

Starším žáci se o uplynulém víkendu objevili na třech turnajích. V Ústí nad Labem, Krupce a Chomutovu. Tři týmy sehrály celkem 10 utkání a ukázali, že umí hrát parádní florbal.

Starší žáci A

Hned v prvním zápase jsme narazili na nebezpečný Děčín. Ze začátku jsme se trochu hledali. Problém nám dělala hlavně rozehra, postupem času jsme se ale do zápasu dostali a podařilo se nám skórovat. Delší převahu jsme si však nevypracovali a utkání bylo spíše vyrovnané. V 5. minutě druhého poločasu se podařilo Děčínu se štěstím vyrovnat na což jsme odpověděli dvěma góly, bohužel však ani jeden z nich rozhodčí neuznal a tak jsme se s Děčínem rozešli remízou 1:1

V druhém zápase na nás čekala Česká Lípa, která nás jako jediná na minulém turnaji dokázala potrápit. Kluci však nastoupili od začátku v dobré pohodě a první poločas vyhráli 4:1. Ve druhé půli soupeř zabral, ale více jak 2x se mu skórovat nepodařilo. Nakonec jsme brali vítězství 5:3 a s herním pojetím jsme byli v celku spokojeni, protože se nám podařilo navázat na výkony v předešlém turnaji.

Třetí zápas s domácím Ústím byl opět urputný. První lajna ústí nám dělala potíže. Navíc se jim podařilo skórovat již v 10 sekundě prvního poločasu. To nás trochu zaskočilo a dlouho jsme se nedokázali prosadit v koncovce. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a to vyústilo ve vyrovnávací gól. V závěru jsme dostali příležitost přesilové hry, ve které jsme si vypracovali gólové příležitosti, avšak nepodařilo se nám je proměnit a tak jsme se opět museli spokojit s remízou.

Poslední zápas s nováčkem v prvním koši Florbalem Chomutov již byl jasnou záležitostí. Skóre se zastavilo na ukazateli 14:1, kluci si s chutí zastříleli a předvedli mnoho pohledných kombinací. Na turnaji snad krom Chomutova byly vyrovnané týmy. Liberec jako jediný neprohrál ani jeden zápas a díky souhře výsledků jsme opět 1. výkonností koš vyhrá.

Hodnocení trenéra:

"Jako tým jsme předváděli v celku dobré výkony, ale mrzí mě mnoho neproměněných šancí. Především s Ústím ale i s Děčínem jsme mohli několikrát skórovat, což se ani z dobrých pozic nepovedlo. Stále je na čem pracovat. Od příštího turnaje se již budou započítávat body a soupeři se také zlepšují. Pokud ale zapracujeme na připravenosti ve vyložených gólových příležitostech, budeme na každém turnaji jasným favoritem."

FBC Liberec - 1. FBC DDM Děčín 1:1

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 5:3

FBC Liberec - Florbal Ústí 1:1

FBC Liberec - Florbal Chomutov 14:1

Starší žáci B

První zápas proti Florbal Teplice začal v 9:00 a skončil výsledkem 9:0 v náš prospěch. Kluci vyhráli zápas díky chuti ukázat, že umí střílet mnoho branek. V první polovině jich nasázeli 6 a defacto rozhodli o prvním vítězství. Kluci dobře kombinovali a obránci podporovali útočníky ve snaze střílet branky. Podtrhl bych výkon našeho skvělého golmana Andy Vogta. Gratulace k vychytané nule.

Druhý zápas proti DDM Dynamo Teplice začal naším skvělým nástupem okořeněným gólem Horňajse s parádní asistencí Urbyho, a to hned ve druhé minutě. Stavem 1:0 v náš prospěch skončila první polovina. Druhá půle opět začala osvědčenou spoluprácí Horňajs gól a Urby asistence. Soupeř se ale nevzdal a i díky našim dvěma zbytečným vyloučení. Zápas skončil po vysilující druhé polovině nerozhodným výsledkem 2:2. Opět skvělý výkon golmana Andyho.

Bez odpočinku následoval třetí a poslední zápas dne proti Tatran Mocní Tuleni Podbořany. Těžký soupeř. Po první půlce 1:1. Druhá polovina byla plná emocí. Obdrželi jsme gól, zatímco náš hráč ležel na palubovce. Naše chyba byla, že jsme přestali hrát. Po tomto góle se soupeř zachoval v rámci fair-play a věnoval nám kompenzační gól. Za toto gesto soupeři tleskáme a určitě ho někomu. Po úmorné bitvě skončil zápas 4:2 v náš prospěch. Tradičně skvělé zásahy našeho golmana Andyho.

Komentář trenéra: "Celý tým byl na turnaj skvěle připravený. Kluci věděli, co mají hrát a když ne sami se domluvili, co udělají v zápase. Kvituji slušné chování po celou dobu turnaje. Z hlediska florbalovosti, bych měl jednu výtku a to mallinko rychlejší nahrávání. Děkuji všem za turnaj."

FBC Liberec vs. Florbal Teplice 9:0
FBC Liberec vs. DDM Dynamo Teplice  2:2
FBC Liberec vs. Tatran Mocní Tuleni Podbořany  4:2

Starší žáci C

Další zastávkou byl v ligovém, ročníku 2017-2018 turnaj v Chomutově.. Ranní odjezd byl podložen zvědavostí našich borců, jelikož mnozí z nich jeli do míst, kde nikdy nebyli. Cesta hlavně od Ústí byla doprovázená mraky otázek typu kde jsme, jak se to tu jmenuje a za jak dlouhou tam budem. 😀

Po příjezdu nás čekali soupeři z Liberce v podobě Panthres, SK Štětí a Chomutova. Cílem celého turnaje bylo hrát florbal správně, chytře a hlavně učit se z vlastních chyb. Je před námi ještě hodně dlouhá a těžká cesta, ale posledních 5 minut v posledním zápase s Chomutovem nám ukázalo že na konci té cesty můžeme být na sebe hrdí. Na konci turnaje, když jsme se ohledli za výsledky, tak z toho byla 1 výhra a 2 porážky.

Děkuji všem hráčům za přístup ke hře a rodičům za obětavost a pomoc při dopravě. Věřím, že se turnaj všem líbil a jedna výhra může být první vlaštovkou pro další kroky na naší cestě.