Mládež
14.10.2019 - Redakce

Starší žáci v liberecké lize dorostenců

Premiéru začali druhý tým starších žáků, kteří se v letošní sezoně budou potkávat se staršími soupeři v liberecké lize dorostenců. O prvním hracím kole vyrazili kluci do Semily, kde se střetli s domácím SCC a nováčkem z Nového Boru.

Kluci v obou případech měli za úkol být v pohybu hlavně s míčkem. Jinak by jim soupeř mohl lehce odebírat balonky. Druhý úkol zněl nevzdávat a hrát naplno za každého stavu. V obou případech se vše povedlo a i díky tomu jsme dokázali porazit Nový Bor a hrát vyrovnané utkání s týmem ze Semil, kde nás především zaskočil výborný brankář domácího týmu.

Hodnocení trenéra: "Na tento turnaj jsem byl velmi zvědavý. Přeci jenom šlo o premiéru starších žáků v liberecké lize dorostenců. Navíc osa týmu byla tvořena především hráči ročníku 2006, kteří ještě před pár měsíci hráli soutěž mladších žáků. Kluci po oba dva zápasy statečně bojovali proti fyzické přesile. Vše dokázali nahradit florbalovým umem, který jim pomáhal se vyrovnat starším protihráčům. Velmi kvalitně plnili pokyny a i díky tomu sehráli pěkné zápasy. Troufnu si říct, že mohli bodovat v obou případech. Na příští turnaj vezmeme trochu pozměněnou sestavu a uvidíme, jak si kluci poradít tentokrát. Díky za nasazení a parádní zápasy.

FBC Liberec vs. TJ Stadion Nový Bor 7:1
FBC Liberec vs. SCC Semily 1:3