Mládež
22.01.2024 - Redakce

Starší žákyně na turnajích.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ FBC LIBEREC SPLNILY POVINNOST A POMOHLY ČESKÉ LÍPĚ

První turnaj po v novém roce odehrály oba týmy starších žákyň. Zatímco TULIP TEAM zajížděl do Chomutova, domácí diváky mohly potěšit holky hrající za tým FBC. Ty se potkaly s týmy z opačných pólů tabulky - posledním Ústím a druhým Litvínovem.

FBC Liberec - Florbal Ústí 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)

Branky: Jirošová 2, Štočková, Kopecká, Medlíková, Slámová, Cuflic

Jako favorit vstoupily naše holky do zápasu s posledním Ústím. V našem týmu nastupují méně zkušené hráčky a tak se očekával relativně vyrovnaný boj. Holky se se začátkem utkání skvěle popasovaly a na konci 5. minuty vstřelily během 40 sekund 2 góly. Když pak byl náš tým vyloučen za příliš mnoho hráček, podařil se holkám opravdu husarský kousek. V oslabení totiž během 15 sekund, díky aktivní hře, daly góly Sára Kopecká i Kiki Medlíková. Ve druhé třetině pak překonala brankářku soupeřek pouze Nikča Slámová, která protrhla své střelecké trápení. Zbytek střel nám létal všude okolo branky, jen ne mezi tyče. Jen díky tomu dokázaly holky ve 3. třetině vstřelit jen 2 góly a po brejku soupeřek jsme jeden gól dostali.

FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Ve druhém zápase před domácím publikem naše holky srdnatě bojovaly a bránily střelecky aktivní hráčky Litvínova. Se stejným soupeřem hned v úvodu sezony prohrály 0:12 a tak prohra 0:3 ukázala, jak se holky za tu dobu posunuly herně. Je před nimi samozřejmě ještě hodně práce, ale zlepšení tu je. V brance pak poprvé nastoupila Barča Bartoňová z TJ Starý Harcov Liberec a ukázala, že chytat umí. Předvedla několik výborných zákroků a byla platnou součástí týmu. Naše holky měly v zápase i několik velmi dobrých šancí, ale brankářku soupeře se jim prostřelit nepodařilo. Máme ještě ve střelbě hodně prostoru ke zlepšení.

Většina našich holek pak nastoupila i za Českou Lípu, která přijela na turnaj pouze v počtu 3 hráček a brankařky. Mimo jiné si své zápasové premiéry odbyly i Emma Myslivcová a Nicol Holásková z Panthers Liberec. Více odehraných zápasů znamená více zkušeností a rychlejší zlepšení. Věříme, že si všechny holky na turnaji zahrály opravdu dostatečně.

Hodnocení trenéra Nesměráka: Holky z FBCčka ukázaly, že je florbal baví. Obecně by nám pomohla trošku lepší fyzická připravenost. Na té sice průběžně pracujeme a chodíme před tréninky běhat ven, ale bylo by potřeba, aby holky makaly i mimo tréninky, pokud se chtějí zlepšit a být na hřišti ještě platnější. Jsem moc rád, že jsme zahráli i proti Litvínovu dobré utkání. Před sezónou jsem si rozhodně nemyslel, že i náš druhý tým bude v tabulce relativně vysoko. Stále se nám ukazuje, že odvaha přihlásit 2 týmy byla na místě a rozhodně se nám vyplácí. S turnajem výkony holek jsem tedy spokojený.

TULIP TEAM V CHOMUTOVĚ 2X ZASLOUŽENĚ ZVÍTĚZIL

Vzhledem k tomu, že Lukáš Nesměrák vedl tým starších žákyň v Liberci, odcestoval s týmem jako trenér Miloš Cidlinský.

Výsledky:

FBC TULIP Liberec - Kati Kadaň 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Branky: Nesměráková 3, Cidlinská, Sekničková, Svobodová E.

FBC TULIP Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Branky: Cidlinská 2, Nesměráková 2, Svobodová E., Sekničková


V sobotu 20.1. tým starších žákyň Tulip vyrazil do Chomutova a to v počtu 10+1 (Nella Futschiková, Julie Nesměráková, Tereza Labajová, Valérie Sekničková, Veronika Šindelářová, Darina Pytlíková, Eliška Svobodová, Natálie Lásková, Aneta Drahoňovská, Barbora Pajkrtová a Michaela Cidlinská). Sehrály zde dva po sobě jdoucí zápasy a to nejprve s Kadaní a následně pak s Podbořany. Začátek prvního utkání se nesl v duchu individuálních chyb a brzy jsme prohrávali 2:0. Musel jsem na to reagovat a trochu pozměnit sestavu. Přestali jsme pak chybovat a nepustili tak soupeřky k jednoduchým gólům. Zápas se lámal za stavu 3:3, kdy jsme zlomili odpor soupeřek třemi po sobě jdoucími brankami. Průběh druhého zápasu byl celkem jednoznačný. Šli jsme rychle do vedení a hru jsme měli pod kontrolou. Přestože se děvčata z Podbořan velice snažila, na naši kvalitní hru nedokázala reagovat.

Celkové hodnocení trenéra Cidlinského:

Do Chomutova jsem jel s představou, že budu vyžadovat běhavý kombinační florbal bez ohledu na výsledek. A musím říci, že přesně to děvčata dělala. K vidění bylo spoustu nádherných akcí a i když některé neskončily brankou, musely se líbit. Na holkách bylo vidět, že se florbalem baví a opravdu bylo hezké sledovat, když se při vstřelení branky do kombinace zapojilo všech pět hráček. V tu chvíli by si zasloužily dostat bod do kanadského bodování všechny. Bohužel body dostanou pouze dvě. Proto také nejsem zastánce těchto statistik. I tak jsem ale na nich viděl, že si to užívají a to bylo přesně to, co jsem chtěl.

Musím také zmínit výkon nováčka v týmu a tím byla Darina Pytlíková, která za nás absolvovala první ostré zápasy a to na pozici beka, což rozhodně není jednoduché. Kdo na této pozici někdy hrál, ví o čem mluvím. Zkrátka tam je každá chyba hned vidět. Darča hrála jednoduše a nebála se jít do osobních soubojů. Moc se mi líbila. Pokud bude dál na sobě pracovat, myslím, že nám roste velice kvalitní bek. Jinak samozřejmě pochvalu zaslouží všechny hráčky. Zápasy odmakaly a zaslouženě v nich zvítězily.