Mládež
14.10.2019 - Redakce

Starší žákyně odehrály své zápasy poprvé proti klukům

V sobotu ráno vyrazilo 10 holek na svůj první letošní ligový turnaj do Nového Boru, aby poměřilo své síly s domácím Novým Borem, nedalekými Semilamy a rivaly ze sousedního Jablonce n.N. Všechny týmy byly složeny převážně z kluků, což nás skvěle prověřilo.

Velká pochvala patří opět trenérce Andree Svaté a Lukášovi „Zajdovi“ Nesměrákovi, kteří se nejvíce podíleli na naší malé–velké spolupráci se Smržovkou a my jsme tak mohli doplnit náš tým o další tři hráčky (Natka, Nelča a v brance Emča).

Nová sezona připravila nové výzvy a odhalila nové nedostatky. Po překonání prvních nesnází, jako byla společná šatna s kluky nebo nalezení všeho, co k florbalu patří (některé maminky prostě dávají hrací kraťasy úplně naspod tašky a jejich následné nalezení bývá někdy velmi obtížné), jsme se mohli konečně vrhnout do našeho prvního utkání.

V tom jsme byly zbytečně moc nervózní a hlava udělala svou - nervozita, lehké rozhození ze strany rodičů soupeřů a také samozřejmě povrch haly (rozdíl oproti minulému zápasu ml. žákyň, kde nás pro změnu nerozhodil povrch haly, ale zase rozhodčí ). To vše byly aspekty, které nám nedovolily hrát naši hru.

Naštěstí v hale byla také lezecká stěna, která nám po prvním zápase zlepšila náladu. Zprvu jsem se trošku obával o bezpečnost některých našich hráček a také, že poradu budeme muset udělat někde nahoře. Naštěstí se mé obavy nepotvrdily a já si tak mohl smazat číslo 155 z mého telefonu. :)

Zbylé dva zápasy, mohu hodnotit jedním slovem – SKVĚLÉ. Pohyb, komunikace, kombinace, pokus o hru z první, ale i pokřik byly prováděny s takovým nasazením, že jsme si chvílemi na hřišti dělali, co jsme chtěli. Je třeba sportovně uznat, že věk i výška byly na naší straně. Proti nám zase hovořila rychlost a dravost ze strany kluků. Což je ale pro náš další sportovní rozvoj skvělá příležitost. Podtrženo a sečteno, ve třech zápasech jsme vstřelili krásných 20 gólů! (počítáme-li i Elišky gól/negól)

Sestava FBC Liberec: Ema - Verča, Eliška, Kačka, Kája, Nelča, Natka, Julča, Anet a Áďa

V neposlední řadě ještě zmínka o našich výsledcích, které pro nás sice nebyly důležité jako předvedená hra, ale když se nám povedly, tak proč se nezmínit (smích) 5:7, 7:6 a 7:4

Moc děkuji všem rodičům za skvělou podporu a výpomoc s dopravou. Doufám, že si turnaj všichni užili jako já. Už se opět těším na další ligové turnaje.

- ml. žákyně: sobota 19. 10. ve Štětí, neděle 3. 11. v Mostě
- st. žákyně: sobota 2. 11 v Semilech