23.02.2020 - Redakce

Stíhací jízda nevyšla. Liberec prohrál s Hattrickem i podruhé.

Ve 17:00 odstartovalo předposlední kolo Superligy. Nejzajímavější boje se současně svádějí o poslední místo v playoff a 9. a 10. místo v tabulce, které zaručuje přímé udržení v nejvyšší soutěži. Liberečtí s Hattrickem bodovat nedokázali a zkomplikovali si boje v tabulce.

FBŠ Hummel Hattrick Brno vs. FBC Liberec 9:8 (2:0,3:1,4:7)

Do utkání vstoupil lépe Hattrick Brno, když se z dorážky dokázal prosadit Tomáš Brom. Tato branka odstartovala nepovedených 40 minut, ve kterých liberečtí byli jasně horším týmem. Pojďme ale postupně. Šanci na vyrovnání měl Liberec v přesilové hře, ale ani jednou nedokázal prostřelit Létala. Stejnou výhodu si o pár minut později vyzkoušel Hattrick. Rozdíl byl jediný, domácí tým vsítil branku na 2:0. Postupem času se hra přitvrdila a rozhodčí poslali Brno do tří. Ani dvojnásobnou přesilovku střelci FBC nevyužili, a i proto odcházel do šatny s dvoubrankovým mankem.

Druhá perioda byla z hostující pohledu velmi tristní. Hra byla velmi nepřesná a ani nesazení nebylo odpovídající tomu, o co se hrálo. Tuto část vyhrál Hattrick Brno jasně 3:1, když využíval chyby v obraně Liberce. O úvodní branku FBC se postaral kapitán Klucho, jemuž se podařila využít přesilová hra. Stav po druhé dvacetiminutovce 5:1.

Do třetí třetiny nastoupil Liberec opět ve dvou lajnách. K obratu zavelel už na začátku třetí třetiny Lhota, když ho v krátkém čase podpořili Ferdan a Valeš bylo skóre už jen 4:5. Vyrovnat se podařilo v čase 47:13. Kopecký dostal na střed hřiště přesnou přihrávku a tou nedokázal pohrdnout. 5:5. S chutí hrající hosté i nadále napadali, bohužel z tlaku na soupeře vyplynulo dvouminutové vyloučení Lhoty. I potřetí se Brno prosadilo v přesilovce a Fuchs opět přiklonil misky vah na stranu domácích. Bláznivé utkání pokračovalo. Ferdan byl v čase 49:55 faulován a nařízené trestné střílení jistě proměnil Kološ. Bohužel pro liberecké přišel zkrat a postupně propadli do sítě Vaníčka tři střely. 6:9 z pohledu FBC Liberec. Závěrečný tlak a hra bez brankáře přinesla dvě branky. Trefil se Ferdan a Světlík. Bohužel na další, vyrovnávající gól už nezbyl čas, a proto Liberec v důležitém utkání prohrál 8:9.

Poslední kolo Superligy florbalu se odehraje v neděli 1.3.2020 FBC Liberec přivítá v domácím prostředí haly Dukly FBŠ Bohemians. Svěřenci Zdeňka Skružného stále mohou pomýšlet na playoff. Zároveň je velmi blízko i účast v playdown.

1.3.2020 | 17:00 | SH Dukla Liberec