19.12.2021 - Redakce

Stránský dotáhl Liberec k vítěznému derby!

Diváci ve sportovní hale Dukla Liberec se během nedělního večera rozhodně nenudili. Celky Liberce a České Lípy se do poslední chvíle přetahovaly o vítězství. Utkání rozsekl v 57. minuty sváteční střelec Petr Kološ. Velkou zásluhu na vítězství měl i Šimon Stránský, který zapsal 5 branek a 1 asistenci.

FBC Liberec vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:5 (2:2,2:3,4:0)

první minuty bylo zřejmé, že toto utkání neskončí vysokým rozdílem tak, jak tomu bylo v předchozích zápasech. V úvodních minutách byl lepší hostující celek, který několikrát výrazně ohrozil Daniela Mücka. Tento tlak vyústil až v úvodní branku zápasu, kterou vstřelil obránce Milan Tichý. Rychlý obraz přišel v rozmezí 9. a 10. minuty. Nejprve výborně vyřešila své přečíslení dvojice Šoltys - Mádlo. Druhou branku zajistil do odkryté sítě Šimon Stránský. Ale to nebylo v první třetině vše. Své vedení Liberec neudržel, protože nepohlídal standartní situaci českolipského celku. 2:2!
V první desetiminutovce druhé periody padlo hned 5 branek. Česká Lípa v úvodu dvakrát prostřelila domácího brankáře. Dvougólové vedení ale netrvalo dlouho. Nejdříve Stránský chytře zužitkoval přesilovou hru a o 18 vřetin vyrovnal na 4:4 Radek Valeš. Poslední českolipská branka padla v čase 30:02. Stále hrající matador Slaný našel volného Ekla a ten se nemýlil.

V třetí třetině opět dohrávala liberecká sestavě na 10 vyvolených hráčů. Hlavní trenér Zdeněk Skružný tímto aktem chtěl do hry více dostat své ofenzivní esa. Tento tah vyšel na začátku 44. minuty. Ferdan vybojoval přesilovou hru, kterou o pár desítek sekund využil Stránský. Od té doby měla hra velký spád a vítěznou branku si mohly připsat oba celky. Rozhodující moment přišel v probíhající 57. minutě. Petr Kološ si našel volné místo na hraně brankoviště a střelou pod horní tyč zajistil vedení pro florbalisty FBC Liberec. Česká Lípa si ihned vzala oddychový čas a sáhla ke hře bez brankáře. Riskantní tah hostům nevyšel a dvě uklidňující branky přidal neúnavný Stránský. Konečným výsledkem 8:5 Liberec porazil Lípu i potřetí v sezoně a krom získaných třech bodů se i nadále může pyšnit titulem "král Libereckého kraje". FBC Liberec po šestibodovém víkendu přečká Vánoce na 9. pozice se skvělým ziskem 28 bodů.