Aktuální zprávy
05.01.2022 - Redakce

Superliga se znovu rozjíždí. Uhájí Liberec body před Black Angels?

První utkání v novém roce 2022 sehrají muži FBC Liberec s pražským celkem Black Angels. Pokud chce elitní tým Liberec promluvit do boje o šestou příčku, která zajišťuje přímý postup do play-off, měl by vyhrát za tři body. Utkání začíná v pátek 7.1. a úvodní buly je naplánováno na 20:00.

FBC Liberec (8-2-0–9)

Domácí tým si spravil chuť v posledních dvou utkání, které se odehrály před Vánocemi. Florbalisté FBC Liberec porazili Ostravu a i Českou Lípu. 6 bodů získaných bodů znamenalo posun na hranici 28 bodů v celkové tabulky Livesport Superligy. Muži FBC Liberec jsou aktuálně na 9. pozici s jedním neodehraným zápasem.

V čele bodování se drží Šimon Stránský, který získal 38 kanadských bodů. Tento zisk ho řadí i do TOP 10 bodování celé ligy. Za ním se nachází Filip Smutný s 23 vstřelenými góly a 12 asistencemi.

Bohužel liberecký celek zaznamenal i jednu výraznou ztrátu. Petr Kološ se rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru a již nebudu nastupovat v černobílém dresu. Více jsme psali v rozhovoru zde.

Black Angels (9-2-2-7)

Black Angels potvrzují, že v výsledky v loňském roce, kdy poprvé zkusili boje v play-off, nebyly náhodné. Během 20 zápasů nasbírali už 33 bodů a zaslouženě se drží na 7. příčce. Mezi nejcennější zisky z letošní sezony můžeme zařadit bod s Mladou Boleslaví nebo výhru nad Chodovem.

Svěřenci zkušeného kouče Tomáše Janečka spoléhají na šestici výrazně bodujících hráčů. Bratry Bočkovy, doplňují bratři Hanákovi. Mezi výrazné hráče nesmíme opomenout ani Jakuba Renčína a Jakuba Hromadu.

V brankovišti už dlouhá léta vládnou ostřílení brankáři. Ondřej Matiášek a Daniel Körber si v letošní sezoně spravedlivě dělí odchytané minuty. Bude zajímavé sledovat, kdo si zachytá pro FBC Liberec.

Shrnutí

Liberec má navíc Black Angels hodně co vracet. V loňském roce právě Black Angels předstihli Severočechy v boji o poslední pozici v play-off. A navíc i první vzájemné utkání skončilo výhrou “Andělů”. Podaří se libereckému FBC přiblížit pražskému soupeři? Jak si poradí s první ligovým utkání v roce 2022?

7.1.2021 | 20:00 | SH Dukla Liberec | Black Angels

Vstup
50,- Kč
senioři: zdarma
držitelé permanentních vstupenek: zdarma
předprodej vstupenek: zde