19.11.2018 - Redakce

Sváteční turnaj v Rumburku vynesl dorostencům čtyři body

V sobotu 17. 11. 2018 se liberečtí dorostenci vypravili do blízko vzdáleného Rumburku, kde odehráli další dvě utkání v rámci 1. ligy dorostenců. Soupeřem jim byly celky z Ústí a pořádající České Lípy.

Florbal Ústí vs. FBC Liberec 5:5 (1:2; 2:1; 2:2)
Navzdory zimě v místní tělocvičně se dalo očekávat vyrovnané utkání, které mohlo skončit jakkoliv. Kvalitně technicky vybavený soupeř dělal svými rychlými výpady do obrany Liberce severočeskému týmu veliké problémy. Úvodní trefu utkání zaznamenal ústecký hráč po skvělé individuální akci. Naštěstí se po brankách Kapitána a Mádla podařilo Liberci do konce první třetiny skóre zápasu otočit. Ve druhé třetině byl obrázek utkání podobný. Ústí těžilo zejména z chyb libereckých hráčů. Naštěstí většina pokusů soupeře končila na dobře chytajícím Futschikovi. Bohužel ani ten ale nemohl zastavit 2 úspěšné pokusy ústeckých hráčů. Za liberecký celek se prosadil pouze Jaroš, který srovnával účet na 3:3 po druhé části. Do závěrečné třetiny vstoupil lépe Liberec, když převrátil utkání na svoji stranu samostatnou akcí dvougólového střelce Kapitána. Nejdůležitější moment zápasu se odehrál v 9. minutě třetí třetiny, kdy liberecký obránce Šedivý podklouzl a dovolil tak skórovat soupeři. Následoval jeho dlouhý hod hokejkou, který rozhodčí správně ocenili 2+10 minutami za nesportovní chování. Ústí přesilovku využilo a Liberec musel v závěru třetiny dotahovat. Smírný stav 5:5 vystřelil Jaroš 3 a půl minuty předkoncem utkání.

Branky: 2x Kapitán, 2x Jaroš, Mádlo

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 8:1 (2:0; 0:0; 6:1)
Ve druhém utkání nastoupil tým Liberce proti houževnatému týmu soutěže, FBC Česká Lípa. Avšak efektivita libereckých střelců přinášela otazníky ohledně jednoznačnosti tohoto utkání. Na první branku v utkání si Liberec počkal až do 5. minuty, kdy krásnou střelou nad nohu prostřelil Matěj Volejník golmana soupeře. Druhá a také poslední branka v této třetině vzešla po individuální akci Matěje Ševčíka. Druhá třetina přinesla několik pohledných akcí, které ale mnohokrát neskončily brankou kvůli nepřesnému zakončení. Liberečtí po většinu času drželi balonek na svých holích. Soupeř víceméně ohrožoval branku Ondry Volejníka pouze dlouhými výhozy brankáře, které po většinou směřovaly na
dobře hrajícího Stárka. Druhá perioda nebyla bohatá na branky, a proto po jejím skončení svítilo na tabuli stále stejné skóre. Liberecký tým vstupoval do 3. třetiny s lehkým náskokem, se kterým ovšem nemohl být spokojen. Zlepšená efektivita střelby potvrdila tento fakt. Třetí třetina byla tak pravým opakem té druhé. Liberecký celek se v ní prosadil hned 6 krát. Bohužel se nepodařilo udržet čisté konto, kdy střelou od mantinelu překonal Volejníka již jednou zmíněný Stárek.

Branky: 3x Mádlo, Volejník, Ševčík, Kapitán, Sedláček, Macháč
Komentář trenéra Ladislava Lásky: Musím ocenit bojovnost týmu zejména při nepříznivém stavu proti Ústí. Kluci ukázali veliký morál. Naopak musíme zapracovat na tvoření hry a dostávání se do nebezpečných pozic. Dle mého názoru jsme měli až příliš ztrát, které musíme eliminovat, pokud chceme vyhrávat důležitá utkání.