Aktuální zprávy
06.01.2023 - Redakce

Sympatický výkon na lídra nestačil.

Hned v úvodu roku čekala na hráče FBC Liberec jedna z největších výzev. Pod Ještěd zavítal Tatran Střešovice, který v probíhající sezoně ještě neprohrál a je velkým aspirantem na titul.

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 6:11 (0:3,1:3, 5:5)

V úvodu utkání měli více ze hry hosté, především silná první pětka si dokázala vytvořit souvislý tlak a hned ve svém druhém střídání otevřela skóre. Liberec hrozil především z protiútoků, kterých nebylo málo. Bohužel všechny končily buď nepřesností nebo na skvěle chytajícím Křížovi. Ve stejném duchu se nesla celá první třetina. Bohužel pro domácí, jediný kdo využíval své šance byl Tatran a do šatny se tak šlo za stavu 0:3.

Do druhé části nastoupil Liberec mnohem lépe a obraz hry se lehce vyrovnal. Bohužel góly stále padaly pouze do domácí sítě, za stavu 0:5 navíc přišlo vyloučení Janečka. Oslabení ale hráči v černém zvádli skvěle a navíc po jeho skončení přišla kýžená branka, kdy Stránský našel skulinku mezi nohama Kříže. Gólová radost ovšem libereckým dlouho nevydržela, když po 40 sekundách skŕoval Němeček. V závěru třetiny zahrál nedovoleně Beneš a i domácí tak dostali výhodu přesilové hry.

Tu zkraje třetí části využil opět Stránský, jenže stejně jako u předchozího gólu Tatran hned odpověděl. Šimkovi tentokrát stačily pouze čtyři vteřiny. Po chvíli navíc zvyšoval skóre Hanák a s Liberecem to nevypadalo dobře. Jiskru naděje vykřesal Světlík, který z velkého úhlu vymetl pavučinky Křížovy branky. V polovině posledního dějství fauloval Václavík a napodruhé už přesilová hra hostů končila předčasně, když Hanák zakončoval z brankoviště do odkryté klece. Liberec se stále nevzdával, jeden z protiútoků využil dělovkou do šibenice Janeček. Opakoval se ovšem dřívější scénář, kdy opět po čtyřech vteřinách navýšil Šindelář. Závěr utkání ze strany domácích patřil Stránskému se Smutným, kdy první jmenovaný přihrával a druhý zakončoval, což znamenalo dvě branky pro Liberec. Tatran ještě v závěru kosmeticky upravil skóre a odváží si tak z pod Ještědu vítězství.

Domácí tak i přes výborný výkon body nezískali, nebýt obrovského množství spálených šancí a bleskových odpovědí Tatranu, mohlo to dnes být veselejší. Další zápas na sebe nenechává dlouho čekat, hned v neděli se Liberec utká s Black Angels, kteří utkání vyváží až do dalekých Českých Budějovic. Zápas začíná od 16:30 a sledovat ho můžete na TVCOM.

Ohlasy: https://youtu.be/ghcjYltZatM
Fotogalerie: https://bit.ly/3iisxDf
Highlights: https://youtu.be/FkamlsNEoJo