Mládež
20.11.2022 - Redakce

TÝM STARŠÍCH ŽÁKYŇ SLOŽENÝ HLAVNĚ Z NOVÁČKŮ MILE PŘEKVAPIL

V Liberci máme dostatek hráček v kategorii starší žákyně a dělá nám to velkou radost. I proto došlo k založení nového týmu v 5+1 lize, aby vznikl prostor pro nové a méně zkušené hráčky na turnajích na malém hřišti (3+1). Florbal na malém hřišti je rozhodně lepší pro získání prvních zkušeností a základních návyků.

Jsem moc rád, že můžeme dát holkám šanci, aby hodně hrály a zlepšovaly se. Proto jsem na turnaj nominoval holky, které absolvovaly jedny z prvních turnajů. Pro některé se pak jednalo o vůbec první zápasy a premiérové góly. Holky se od prvního zápasu rychle zlepšovaly a po krátkém videorozboru po 2.zápase bych řekl, že v posledním zápase opravdu excelovaly.

FBC Liberec - TJ Turnov 2:4

Hned v prvním zápase jsme narazili na papírově rozhodně nejsilnějšího soupeře, v jehož řadách startovalo hned 5 holek z TULIP Teamu. Na naší straně pak byla ze zkušenějších hráček pouze Juli a brankářky Elda s Nellčou. Byl jsem tedy opravdu zvědav, jak naše "nezkušené" holky zápas zvládnou. Jediným úkolem bylo neprohrávat souboj 1 na 1 při rozehrávce soupeře. Některé holky mne až udivily, jak tento úkol zvládly. Na hřišti se sice holky hodně hledaly a byla vidět úvodní nervozita, nepřesnosti a chybičky. Ale rozhodně holky zápas zvládly velmi dobře a soupeřky nepustily do nějakých střeleckých hodů.

FBC Liberec - ASK Lovosice - LFP 5:4

Ihned po prvním zápase jsme nastoupili proti individuálně silným Lovosicím. Jako vždy tvrdý zápas naše holky absolvovaly opravdu skvěle. Zlepšili jsme detaily snad ve všech herních činnostech dopředu i směrem do obrany. Holky se přestaly bát hry s míčkem a bylo vidět, že hrají s mnohem větší sebedůvěrou. Samozřejmě to ještě nebylo dokonalé. Ale jakmile holky plnily své individuální úkoly a neprohrávaly minisouboje, soupeřkám se proti nám velmi špatně útočilo. K tomu se přidala zlepšená souhra a zakončení a odměnou holkám byla překvapivá výhra.

FBC Liberec - Florbal Ústí 8:1

V posledním zápase se holky ještě více zlepšily a na hřišti to bylo opravdu vidět. Správné reakce před vlastní i soupeřovou brankou byly hlavním pozitivem zápasu. Když se k tomu přidal klid na hokejce při rozehrávce a opět dobré zakončení, holky vstřelili pár velmi pěkných gólů. Jen Kiki s Áďou potvrdily roli smolařek na turnaji a gól jim prostě nebyl souzen. Ale nic se neděje, budou další šance. Přiznám se, že mi holky udělaly opravdovou radost a ukázaly, že konkurence mezi staršími žákyněmi jen a jen poroste. A to je jedině dobře pro budoucnost.

Sestava FBC Liberec:

Nellča Futschiková(B), Elda Suleková(B), Valča Cuflic, Verča Marešová, Rozárka Smítková, Lůca Šandová, Viky Váňová, Ivet Šírová, Áďa Šírová, Juli Nesměráková, Kiki Medlíková

Hodnocení trenéra Lukáše Nesměráka: Holky musím za dnešek opravdu pochválit. Jejich zlepšení během 3 zápasů bylo pro mne opravdu překvapivé a určitě si zasloužily "šáňo" v šatně. Makejte dál holky stejně jako doteď na trénincích. Je vidět, že například trénink střelby vám v posledních týdnech opravdu pomohl.