Mládež
22.12.2022 - Redakce

TÝM STARŠÍCH ŽÁKYŇ TULIP POSUNUL SVOU LAŤKU OPĚT VÝŠE

Poslední neděli před Vánoci kombinovaný tým "tulipek" absolvoval 2 zápasy na půdě Vipers Most. Ne však s domácím týmem, ale s týmem vždy ambiciozního Litvínova a s týmem holek z Podbořan. V hale byla trochu mrazivá atmosféra, hlavně kvůli velmi nízké teplotě, ale naše holky místní diváky rozehřívaly velmi pěknými akcemi a zanechaly skvělý dojem.

Turnaj měl sloužit jako poslední příprava před lednovou Gothií, kam tým v lednu vyrazí sbírat první zahraniční zkušenosti. Skupina s 5 švédskými týmy bude jistě velkou zkouškou (https://results.gothiainnebandycup.se/2023/teams/38318123). Bohužel však bylo tentokrát hodně holek nemocných a tak muselo bojovat "pouze" 10 hráček v poli a 2 brankářky. Poprvé na turnaji hrály českolipské Nelča Kopecká, Róza Motejzíková a Eliška Kolstrunková. A o své místo v týmu bojovaly s velkým nasazením. Vzhledem k tomu, že jsme měli dostatek obránkyň, vysunuli jsme, tentokráte jedinou zástupkyni Turnova, Míšu Cidlinskou nezvykle do útoku. Složili jsme útočnou lajnu Cidlinská - Nesměráková - Motejzíková doplněnou o jistou obrannou dvojici Nemethová - Pekárková. Tato lajna oba soupeře přehrávala a ukazovala opravdu nádherné akce. Zamotala tak trenérům hlavu směrem ke Gothii a ukázala novou variantu útoku. Ale ani druhý útok se nenechal zahanbit a ve složení Labajová - Ulrychová - Štočková - Sekničková - Kopecká soupeřům aktivní hrou znepříjemňoval život.

FBC TULIP Liberec - SK Bivojky Litvínov 6:3 (2:1,3:0, 1:2)

Hned v prvním zápase jsme narazili na vždy individuálně silný Litvínov. Naše holky celý zápas hru kontrolovaly a druhý tým tabulky přehrály. Zvláště do obrany vznikaly občas zmatky plynoucí z nesouhry jednotlivých lajn. Ale situace si postupně sedala. S blížícím se koncem zápasu pak bylo vidět více akcí do prázdné branky, které ale často zůstaly nevyužity. Ničemu to ale zásadně nevadilo, důležité bylo, že se holky na hřišti nebály hrát a soupeře celkem jasně přestřílely. Litvínov byl ale zdatným soupeřem, hrozil z protiútoků a na samém konci zápasu dokázal vstřelit 2 branky, kterými výsledek korigoval. Zápas to byl ale oboustranně kvalitní. V zápase si v brance odbyla premiéru Eliška Kolstrunková a svou nominaci do Švédska potvrdila.

FBC TULIP Liberec - Mocní Tuleni Podbořany 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Ve druhém zápase nás čekal papírově možná slabší soupeř, který uhrál cennou remízu se silným Chomutovem. Začátek zápasu tomu ale nenasvědčoval a naše holky se trápily se střílením gólů. Důvodem bylo i to, že jsme přeházeli hráčky v útoku a chtěli je vyzkoušet na nových postech. Bohužel se změny ukázaly jako nefunkční, takže jsme v novém složení dohrály první třetinu a pak vrátily útoky do původní varianty. Hra se na naší straně stabilizovala a obě lajny předváděly opravdu dobré útočné akce a skvělé návraty zpět. Spoustu akcí tak Podbořanům pokazil výborný bakchecking a pokud se dostaly až ke střele, zlikvidovala vše mimořádně jistá Eliška Suleková v bráně. Ta míčky doslova lepila do rukavic a tím dala jasně najevo, že její brána je zamčená. Kromě hattricku Nesměrákové tak padl i shoot-out Sulekové.

Celkově tým předvedl opravdu dobrý výkon směrem dopředu. Do obrany nás tito soupeři tolik neprověřili. K jejímu prověření tedy dojde až ve Švédsku. Ihned po návratu ze severu Evropy nás čeká dvojutkání proti 2 nejvýše postaveným týmům Kadani a Chomutovu. Naše holky jim mají co vracet, protože s nimi hrály (ještě nerozkoukané) hned první 2 zápasy a oba prohrály. Na tyto zápasy se opravdu těšíme, protože přijedeme rozjetí z Gothie a hlavně mnohem zkušenější v 5+1 florbale. Společná cesta Liberce - Turnova a České Lípy tak zase ukázala svou hodnotu. Je radost s holkami pracovat. Věřím, že se v týmu brzy objeví i další tváře z jednotlivých klubů, které se postupně zlepšují ve svých týmech.

Co se týče statistik, tak ty se bohužel místním pořadatelům moc nedařily a byl v tom trošku chaos. Statistiky dodaly tedy holky samy. Velmi oceňujeme zvláště první asistenci v 5+1 zápase Valči Sekničkové. Ale i holky, které body neposbíraly zahrály skvěle.

Kanadské bodování (těch co si body pamatovaly):
Cidlinská - 3+5
Sekničková - 0+1
Ulrychová - 1+0
Pekárková - 0+1
Kopecká - 2+0
Nesměráková - 3+2
Ostatní se nehlásily, ale někdo ty góly určitě dal :-)

Hodnocení trenéra: Na turnaji jsme se posunuli hlavně ve hře směrem dopředu a ve spolupráci obránkyň s útočnicemi. V obraně jsme měli občas chaos a úplně jsme nedodržovali pozice. Ale vzhledem k aktivitě našich holek po ztrátě míčku to nebylo tolik potřeba. Za návraty do obrany a nasazení musíme holky opravdu pochválit. Objevili jsme nové dvojičky nebo trojičky, které spolu velmi dobře fungují. Musím říci, že nás jako trenéry tahle práce moc baví. Tým má velký potenciál a rozhodně ještě není na svém vrcholu. Moc se těšíme na Gothii, kde budeme moci s holkami pracovat kontinuálně a věřím, že se hodně zlepšíme. Kadaň a Chomutov čeká absolutně jiný tým než v prvním dvojkole.