Aktuální zprávy
10.02.2021 - Redakce

Televizní bitvu vydřel pro sebe Liberec. Vyhrál 4:3!

Středeční večer patřil florbalistům FBC Liberec a domácímu celku Sokoli Pardubice. Před kamerami ČT Sport mohli diváci vidět mnoho vyloučení a infarktový závěr, který dopadl lépe pro černobílé Severočechy.

Sokoli Pardubice vs. FBC Liberec 3:4 (0:1,2:2,1:1)

V tomto utkání dostal po delší odmlce příležitost brankář Ponomarev. Tento tah se v pozdějším průběhu zápasu ukázal jako klíčový, protože obdržel pouze tři branky a dovedl Liberec k tříbodovému zisku. Pojďme ale zpět na začátek. Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Zápas trochu rozproudilo vyloučení Lehkého, které dokázal potrestat Radek Valeš. V další části první třetiny si přesilovou hru vyzkoušeli i hráči Pardubic, bez úspěchu.

Vstup do prostřední třetiny vyšel Severočechům na jedničku. Nejprve Čermák využil přesilovou hru. 2:0. V 23. minutě rozhodčí opět museli sáhnout ke trestu a pardubický Teichman měl příležitost trestného střelení. Tento moment fantasticky zvládl Mück, který dostal přednost před Ponomarevem. O pár sekund později dostal stejnou příležitost Čermák, který si už proti reprezentantovi Halešovi věděl rady. 3:0. Od této chvíle převzaly otěže zápasu Pardubice, začaly napadat a více tvořit hru. Odměnou jim byla první střelená branka v čase 32:33. Na dostřel jedné branky se východočeský celek dostal po nepřehledné situaci, kdy stejně jako v prvním případě skóroval Žáček. Jednobrankový rozdíl vydržel až do třetí třetiny.

Liberecký náskok se rozplynul hned zkraje závěrečné třetiny. Liberecká druhá pětice nedokázala pokrýt rychlý protiútok a nejproduktivnější hráč Pardubic Šmíd dokázal vyrovnat. Třetí třetina nabídla mnoho střeleckých příležitostí. Rozkovec netrefil odkrytou svatyni a správně nedokázali liberečtí vyřešit ani brejkové situace. Další oslabení museli hostující hráči ubránit v 50. minutě, kdy na trestnou lavici usedl Ferdan. Protože Pardubice nedokázaly skórovat rozhodující moment si přichystal tým z Liberce. V čase 55:09 Ferdan našel Jakuba Kopeckého, který neměl problém zamést míček do prázdné brány. V závěrečných minutách ukázali florbalisté Liberce mnoho psychických a fyzických sil, když museli ubránit i dvojnásobnou přesilovku 5 na 3. I díky tomuto zvládnutému momentu si mohli svěřenci Zdeňka Skružného oddychnout a oslavit výhru 4:3, kterou získali důležité tři body.

Pro tým FBC Liberec program v Livesport Superlize tento týden nekončí. V neděli 14.2. přivítá lídra tabulky Předvýběr.CZ Florbal MB. Utkání začíná v 16:00 a sledovat ho můžete na videoplatformě český florbal nebo na www.tvcom.cz