Aktuální zprávy
14.01.2020 - Redakce

Tomáš Dlesk posílí FBC Liberec!

Těsně před lednovým koncem zimního přestupového termínu přivedl tým FBC Liberec do svých řad výraznou posilu. Do konce sezony přichází na hostování Tomáš Dlesk, který v roce 2019 skončil v týmu Sokoli Pardubice. V případě oboustranné spokojenosti můžeme po sezoně jako první jednat s Tomášem o případném přestupu

Příchod Tomáše Dleska:

Tomáš Dlesk odehrál poslední zápas v letošní sezoně za Sokoli Pardubice 14.12.2019. Do té doby stihl 17 superligových zápasů s bilancí dvou vstřelených branek a 7 asistencí. Odchovanec pardubického florbalu v letošní sezoně navlékl i kapitánskou pásku. Za svoji kariéru odehrál v Superlize 163 utkání, což ho zařadí rovnou mezi nejzkušenější hráče v týmu. 

Odchod dvou hráčů:
Daniel Kroupa
Urostlý obránce přestoupil do FBC Liberec v roce 2016. Už předtím stihl za klub z Liberce odehrát několik utkání v rámci střídavého startu v 1. lize. Vzhledem k nižšímu vytížení odchází Dan na hostování do týmu TJ Sokol Jaroměř.

Tadeáš Daněk
Tadeáš přišel do FBC Liberec před sezonou ze švýcarského Zugu, kde působil v juniorské lize. V sezoně nastoupil odehrál pouze 17 minut a nezaznamenal žádný zápis do statistik. Další minuty už v dresu FBC Liberec nepřidá, na vlastní žádost končí spolupráci v mužském A-týmu.

Komentář trenéra Zdeňka Skružného ke změnám v týmu: "Jsme rádi, že jsme se rychle domluvili s Tomášem. Je to hráč se spoustou zkušeností z nejvyšší soutěže a v našem týmu se zařadí mezi nejstarší hráče. Věřím, že svými zkušenostmi a chutí dokázat, že do Superligy patří, nám pomůže dostat se do play-off. S Danem jsme se domluvili na hostování, protože by u nás do konce sezony nedostával takový herní prostor, jako si svým věkem i odehranými zápasy zaslouží. Jsem osobně rád, že našel uplatnění v Jaroměři, se kterou se nám daří držet přátelské vztahy."

Mužský A-tým čeká v únoru velmi náročný program. V nahuštěné tabulce se prozatím severočeši drží na 9. pozici. Od postupu do play-off FBC Liberec dělí dva body. Od bitev v play-down jsou vzdálené rozdílem tří bodů.

19.1.2020 | ACEMA Sparta Praha vs. FBC Liberec
8.2.2020 | FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady
13.2.2020 | Tatran Střešovice vs. FBC Liberec
16.2.2020 | FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice
23.2.2020 | FBŠ Hummel Hattrick Brno vs. FBC Liberec
1.3.2020 | FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians