Mládež
01.09.2020 - Redakce

Trenéři hodnotí pražský UNYP CUP.

Hned šestice celků FBC Liberec se zúčastnila pražského turnaje UNYP CUP. Nejvíce se dařilo elévům a dorostencům, kteří shodně vyhráli bronzové medaile. Na hodnocení trenérů jednotlivých kategorií se můžete podívat níže.

Elévové: 
Hodnocení Lukáše Nesměráka: 
"Elévové na turnaji předváděli velmi sebevědomé výkony založené na maximálním nasazení, které po nich trenéři vyžadovali. V zápasech s výkonnostně vyrovnanými soupeři vždy soupeře přehráli hlavně tahem na branku a aktivním pohybem po celém hřišti. Jejich návraty do obrany byly pro soupeře velmi nepohodlné a vynahrazovaly systémové mezery v defenzivě, které pramení ze snahy trenérů řešit v trénincích hlavně jejich individuální dovednosti."

Mladší žáci:
Hodnocení Zdeňka Šrolla:
"Do týmu mladších žáků jsme tento rok nominovali na UNYP hned šest borců se zkušenostmi pouze s trojkovým florbalem. Podařilo se nám postavit tři kompletní pětky. Cílem u každého zápasu bylo předvádět aktivní hru se zakončením při každém střídání a jednoduchou rozehrávkou od obránců. Los ve skupině nám přiřadil hned dva semifinalisty, kteří byli nakonec stříbrní a bronzoví.
V každém zápase jsme měli fantastické nasazení a neskutečnou střeleckou převahu. V prvních dvou zápasech jsme v poločase vedli jednou o dva a s nakonec stříbrným soupeřem dokonce o tři branky! Srážely nás nesmyslná vyloučení a hrubé individuální chyby pramenící z nezkušenosti hráčů. V závěru jednoho zápasu jsme si dokonce mohli vyzkoušet hru v šesti a dát soupeři gól! Jako třešnička na dortu pak byly vyhrané nájezdy ve vyřazovacích soubojích. Klukům moc děkuji, všichni předvedli hru na hranici svých momentálních možností.

Starší žáci: 
Hodnocení Tomáše Jakubíka:
"Celkově turnaj UNYP hodnotím pozitivně, pro některé hráče to byl první náročnější turnaj proti silnějším soupeřům. Po většinu turnaje jsme se potkávali s týmy kde byli soupeři lépe fyzicky vybavení, hlavně co se výšky týče, ale kluci a holky se tím nenechali zastrašit a v zápasech se snažili i přes takový handicap bojovat. Především v zápase s Mladou Boleslaví. Turnaj ale ukázal, že je na čem stavět. Když budeme poctivě pracovat na tréninku, určitě se posuneme zase o level výše. Určitě je na čem pracovat, ale tým má velký potenciál.

Dorostenci: 
Hodnocení Tomáše Faksy: "UNYP CUP 2020 jsme brali jako prověrku před novou sezónou, kde 80% kádru jsou ročníky 2005 a dokonce i 2006. Trochu jsem se obával, že po povedeném konci sezóny, budou mít kluci problém, když budou prohrávat nebo budou pod tlakem. První zápas byl trochu hektický, ale pomalu jsme si zvykli na nasazení a tempo které je v dorostenecké kategorii zase o level výše. V další části turnaje jsme se postupně zlepšovaly, a i když skóre v některých zápasech bylo těsné, nikdy jsem nepochyboval o vítězství. Pavouk nám bohužel přihrál vítězný Tatran již v semifinále a tak bereme 3. místo za jedinou prohru v turnaji, která nám dává energii do další práce.

Junioři: 
Hodnocení Jiřího Smutnýho: "Turnaj jsme začali relativně pohodovou výhrou nad Mladou Boleslaví. Bohužel druhý zápas proti FBC Ostrava takový nebyl, vázla komunikace na hřišti a týmová podpora se vytratila úplně. Večerní zápas proti pozdějším vítězům turnaje Panthers Praha byl asi to nejlepší, co kluci předvedli. Pro postup do elitní osmičky jsme potřebovali vyhrát o dvě branky. Tři čtvrtiny utkání se dařilo, vysoké tempo, vedení o dvě branky, ale pak zkrat některých hráčů po výrocích rozhodčích a tempo, morálka a vedení se vytratilo. Prohra nás tak odsunula do bojů o 9 - 16 místo. 
Následovaly vítězné zápasy s Black Angels a FBŠ Slavia Plzeň, ve kterých ale kluci neměli vůbec chuť předvádět to, co umí a zápasy jen odehráli. Poslední zápas o 9. místo s Hattrickem Brno jsme celý zápas vedli, ale laciné góly na konci utkání nás poslali do nájezdů v kterých jsme měli více štěstí než soupeř."

Juniorky: 

"Bez hodnocení