22.01.2023 - Redakce

Tři body zůstaly doma. Drama rozhodl v závěru Kárník.

Brankově zajímavý duel mohli sledovat diváci na hale Dukla Liberec. V 20. kole Livesport Superligy padlo hned 16 branek a celý duel byl velmi napínavý až do samostného závěry, kdy v čase 58:13 rozhodnul Kárník. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. PSG Panthers Otrokovice 9:7 (2:2,3:2,4:3)

Do utkání vstoupili liberečtí výborně. Diktovali tempo hry a 7. minutě se dokonce dokázali prosadit. Jakub Mádlo vystřelil nečekaně vystřelil a zajistil domácím vedení. To trvalo necelých pět minut, protože hostující Hrabal využil přesilovou hru. Ve 12. minutě bylo na liberecké straně opět veselo. Stránský na brankovišti našel Wienera, a ten zvýšil na 2:1. Do šaten ale Severočeši neodcházeli s vedením, poněvadž Otrokovice využily i svoji druhou přesilovou hru.

Druhá třetina nabídla bleskový vstup hostů. Nehlídaný Sovják na hranici velkého brankoviště propálil brankáře Mücka a poprvé dostal hosty do vedení. Svůj brankový náskok dokázali navýšit ve 32. minutě, když Vykopal našel skulinu u přední tyče. Tento moment domácí nakopl a v posledních osmi minutách prostřední části se dokázali prosadit hned třikrát. O branky se postarali Janeček, Dlesk a Faksa, pro kterého se jednalo o premiérový superligový gól.

Liberečtí v závěrečné třetině hájili jednobrankové vedení. Poklidnou hru narušil v 49. minutě vlastní gól obránce Janečka, čímž dokázaly Otrokovice vyrovnat. Hned následne se prosadil slovenský útočník Grich. Touto brankou se Panthers opět dostali do vedení. Bláznivá třetina pokračovala i nadále. Wiener v čase 51:07 vyrovnal a krátce poté se svým druhým gólem blýskl hostující Hrabal. Když šlo ve třetí třetině do tuhého, tak se objevil v liberecké sestavě nečekaný hrdina. Jakub Kárník dorážkou vyrovnal na 7:7 a rozhodující moment si nachystal 107 před koncem. Závěrečná power-play přinesla mnoho vzrušujících momentů, o čemž svědčí netrefená prázdná brána nebo neuznaný gól hostů. Závěrečnou branku a definitivní rozhodnutí přišlo z hole Wienera, který zároveň vstřelil hattrick.

Výhra za tři body v poměru 9:7 může Liberci výrazně zvednout sebevědomí do dalšího programu, který je hodně nabitý. Ve čtvrtek nastoupí sveřenci Matěje Klucha v Ostravě. O tři dny později vyzvou domácí na palubovce TJ Sokol Královské Vinohrady. Zápas začne tradičně v 15:00!