06.11.2018 - Redakce

Tři dívčí týmy usilovaly o výhry

Tři dívčí týmy FBC Liberec se o víkendu pokoušely přidat do své sbírky další výhry. Přečtěte si, jak se o uplynulém víkendu dařilo juniorkám, dorostenkám a mladším žákyním.

Juniorky marně usilují o další body

FBC Liberec vs. PSN Tatran Střešovice 4:8
Zápas začal ve vysokém tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu. Ve třetí minutě otevřela skóre hostující Prontekerová, která se uvolnila u mantinelu a přesně zakončila. V další fázi zužitkovali svoji lehkou převahu domácí a skóre otočili. Nejprve krosovou přihrávku Lenfeldové pohotově zakončila Valešová. Poté vyraženou střelu Rondošové napálila do sítě Lenfeldová. V desáté minutě hráli domácí přesilovku, ale využít ji nedokázali. Naopak zahrozila Nádeníková a trefila tyč. Závěr třetiny patřil
Tatranu, domácí v průběhu dvou minut třikrát inkasovali. Ve druhé třetině nejprve vykřesala jiskřičku naděje Valešová, když zakončila brejkovou situaci a
přihrávku Lenfeldové. Následně ale Tatran opět zvyšuje, tentokrát s velkou dávkou štěstí, balónek proskákal za záda Hánové. V další části hry to byl urputný boj na obou stranách. Došlo i na přesilovky, nejprve si ji zahráli hosté a pak hned dvě domácí, ale gól z nich nepadl. Šance byly na obou stranách, přesněji ale střílel Tatran a Hánová ukázala několik skvělých zákroků. Naopak liberecké hráčky pálily většinou mimo bránu. V úvodu třetí třetiny měl Tatran znatelnou převahu. Nejprve zvyšovala Prontekerová a následně ještě Fousová. V druhé části poslední třetiny se chytil i Liberec a místy Tatranky přehrával, ty ale trestaly z protiútoků. V samotném závěru již jen skorigovala výsledek Nováková na 4:8.

FBC Liberec vs. VŠO Florbal Chodov 2:11
Hráčky Chodova ukázaly hned v úvodu, že jim právem náleží první příčka v tabulce. Chodov přehrával liberecké hráčky a rozhodl zápas prakticky hned v prvních deseti minutách. Domácí zahrozili jen několikrát z rychlých protiútoků a tak se šlo do šatny za stavu 0:5. Druhá třetina začala v duchu té první a Chodov pohodlně zvyšuje náskok až na 0:8. Od půlky zápasu se hra sice začala trochu vyrovnávat, ale prakticky bylo již rozhodnuto. Navíc střely libereckých hráček často vůbec netrefují branku. Za zmínku stojí snad jen Libercem výtečně ubráněné oslabení. Ke cti Liberce slouží, že ani za takto nepříznivého stavu se nevzdává. Hra se ve třetí třetině přelévala nahoru, dolu a viděli jsme i po dvou pěkných gólech na obou stranách. Za Liberec snižovaly Nováková a Valešová. Chodov nevyužil ani druhou přesilovku, když ji zahrál mnohem lépe než tu první. Ani domácí nevyužili svoji přesilovku a následně Fricová uzavřela skóre na konečných 2:11.

Hodnocení trenéra:
Musíme si přiznat, že Chodov je momentálně výkonnostně výš. S Tatranem to mohlo být vyrovnané utkání až do závěru, nebýt zoufalých dvou minutek na konci první třetiny. Máme stále na čem pracovat. Navíc se střelecky trápíme. Naše statistiky střel jsou otřesné, hlavně protože jich většina směřuje mimo branku.

Dorostenky drží první místo v tabulce

FBC Liberec vs. TJ Turnov  3:3
Nepočetný, ale zkušený tým z Turnova byl pro naše dorostenky velkou výzvou. Na obou stranách byla k vidění řada pěkných akcí, ale gólmanky dlouho držely čisté konto. V samém závěru první třetiny byla vyloučena turnovská Slámová. Přesilovku jsme zahráli výtečně a na úvod druhé třetiny šli do vedení, když krosovou přihrávku Lenfeldové zakončila Nováková. Vzápětí ale srovnala skóre Janatková. Liberec si v této fázi zápasu vytvořil několik slibných šancí a jednu z nich proměnila Holcová. Závěr druhé třetiny patřil naopak Turnovu a Janatková dvěma góly skóre otočila. S tímto stavem se naše hráčky nechtěly smířit a v třetí třetině usilovně útočily. Snaha byla nakonec oceněna vyrovnávacím gólem Holcové. Další góly už nepadly a zápas tedy skončil nerozhodně.

FBC Liberec vs. 1. FBC DDM Děčín, 3:2
Zápas pro nás nezačal dobře. Nešťastně odražený míček skončil za zády jinak skvěle chytající Hánové. Vyrovnání jsme se dočkali až z hole Jandové. Děčín hrál opravdu dobře a nerozhodný stav vydržel dlouho. V polovině zápasu se navíc krásně trefila Nygrýnová tvrdou střelou přesně do šibenice. Znovu jsme museli dotahovat. Holky bojovaly a nakonec Děčín udolaly. Nejprve vyrovnala důrazná Holcová a v zápětí rozhodla zápas pohotovou střelou z první Valečková. V závěru již našim mladým hráčkám docházeli síly, ale těsné vedení již udržely.

Sestava FBC Liberec: Hánová (G), Valečková, Hisemová, Jandová, Holcová, Šmídková, Abrtová, Nováková a Lenfeldová.

Mladší žákyně v Turnově neporaženy

Mladší žákyně odehrály v sobotu 3. listopadu ligové zápasy v Turnově. Po rozpačitém úvodu sezóny
tentokrát přemožitelky nenašly. Všechny zápasy byly vyrovnané. Holky bojovaly a hru si užívaly. Především v útoku se nám dařilo, vytvářely jsme si mnoho šancí, o čemž svědčí i 24 vstřelených gólů. Pořád nás ale tlačí bota na postu gólmanky, kde se všechny hráčky střídají. A i když se holky snaží, dostáváme řadu zbytečných gólů.
FBC Liberec vs. TJ Turnov  4:2
FBC Liberec vs. SK Dubí  10:10
FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa blue  6:6
FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa white  4:4
Sestava: Péťa Škodová, Kája Klubalová, Kačka Jirsová, Eliška Másílková, Aneta Kodešová, Péťa Moučková, Nikča Klímová a Bety Paďourová