Mládež
21.10.2019 - Redakce

Tři týmy elévů v akci

Tři týmy elévů o uplynulém víkendu také konečně zasáhly do ligové soutěže. Vzhledem k pracovním povinnostem hlavního trenéra Lukáše Nesměráka museli jednotlivé týmy vést tátové-trenéři. A hned na začátku soutěží se ukázala důležitost pomoci rodičů. Více v článku.

Jednalo se právě totiž o tatínky, kteří absolvovali jak školení licence D, tak školení rodičů FBC Liberec a kteří jsou pravidelně součástí trenérského týmu na trénincích. O jejich kvalifikaci pro vedení týmů tak není pochyb. Jen to ukazuje správnost naší filosofie se zapojením rodičů.

Několik zápasů tak mohl z "manažerské" pozice na tribuně v Jablonci sledovat i Lukáš Nesměrák, který si i přes pracovní povinnosti nenechal ujít pár zápasů svých svěřenců. A mohl být právem hrdý, protože kluci přenesli vysoké nasazení z tréninků a boj o každý míček i do ligových zápasů. Ukazovali tak velmi kvalitní a bojovný florbal.

Třetí tým pak zajížděl do České Lípy, kde zanechal také vynikající dojem. Vše nám dodává velkou chuť do další práce i když jsme jako trenéři nasadili laťku hodně vysoko.

Více se již dozvíte v článcích sepsaných samotnými táty-trenéry. Jako hlavní trenér musím poděkovat Jirkovi Hypšovi, Zdeňkovi Šrollovi, Vítkovi Lehkému, Danu Chroustovi a jedinému "netatínkovi" na lavičce Kubovi Mádlo. Díky chlapi, je radostí s vámi spolupracovat.

Týmy Pink a Purple - Jablonec nad Nisou

Autor: Zdeněk Šroll

V sobotu 19. října vstoupily do kolotoče ligových turnajů jako poslední ze všech kategorií konečně i naši elévové. Do jablonecké sportovní arény dorazily po ránu hned dva nabuzené soutěžní týmy, připravené podat co nejlepší výkon. Kdo by čekal smečku vlčáků honící se za míčkem jako za kostí, tak by se velice mýlil. Kluci natěšeně vlétli do každého zápasu jako zkušení borci, s přehledem pohlednými kombinacemi přehrávali soupeře a svými zakončeními uchvátili početnou skupinu fanoušků. Ve většině zápasů naši hráči udávali tempo hry, jen v jednom zápase si nechali trošku utéct začátek, ale i tento zápas s výborným soupeřem dokázali doslova pár vteřin před koncem dotáhnout do vítězného konce. Výtečně se dařilo také všem gólmanům, kteří nenechali vyniknout střelce soupeře. To by samozřejmě nebylo možné bez špičkového cateringu maminek a věrného fandění rodinných příslušníků, za to jim patří velký dík! Věříme, že i v dalším ligovém kole naši borci předvedou stejně kvalitní kolektivní výkon, plný pěkných kombinací, krásných gólů a spousty společné radosti! Kluci si tuto svou letošní premiéru fantasticky užili!

Tým Grey - Česká Lípa

Autor: Daniel Chroust
Sobotní zápasy elévů v České Lípě se povedly na jedničku. Kluci měli po zápasové pauze obrovskou chuť a vytvořili bezva partu kterou drželi na hřišti i mimo něj.

První zápas FBC Liberec Grey proti České Lípě jsme očekávali s napětím, jelikož pro kluky to byl v minulém ročníku přípravek i elévů neoblíbený soupeř a nemohli to z paměti vymazat. I jako trenéři jsme byli zvědaví, jak se mladší kluci s přechodem do kategorie elévů se zápasem vypořádají. Všechny obavy byly ale zbytečné, protože nasazení, obětavost i komunikace fungovaly skvěle. To by samo o sobě by stačilo na minimálně vyrovnanou hru. Když k tomu kluci přidali i kombinace, na které by mohly být pyšné i starší kategorie, bylo rozhodnuto a kluci už se na hřišti jen bavili.

Zápas s Koberovy byl již plně v naší režii, ale nutno také ocenit soupeře, který se nebál dát šanci i několika mladším hráčům po celou dobu zápasu. Maxův gól rovnou z buly je i tak docela raritka.

Třetí zápas byl vlastně Libereckým derby s Panthers White, se kterými jsme navíc sdíleli i šatnu. Zároveň to byl souboj dosud vítězných týmů, takže kvalitativně určitě nejtěžší výzva. Hráli jsme ale skvěle a makali na maximum. Zdobila nás především spolupráce, vzájemná výpomoc i individuální šikovnost přenesená z tréninků. Co ale rozhodlo je herní sebevědomí jak na individuální, tak na týmové úrovni. Velkou pochvalu si určitě zaslouží i brankář Marek, protože chvílemi bylo i před naší brankou horko, ale on to zvládl s přehledem.

Výsledky nejsou to hlavní, ale 28 vstřelených branek proti 2 obdrženým nějakou váhu má :-). Díky patří také rodičům za fandění (i FBC vlajka byla) a “švédský stůl” - tedy lavičku plnou dobrot.