Mládež
29.10.2018 - Redakce

Tři týmy přípravek se pobavily na zápasech

Tři týmy přípravek FBC Liberec byly v akci o svátečním víkendu. Dva celky vyrazily do Železného Brodu, třetí tým se v neděli potkal v Semilech.

Přípravka Lukáše Nesměráka

K cíli neodpalovat míčky z minulého turnaje trenéři Hypš a Nesměrák naordinovali dětem další bod důležitý pro jejich hru a tím byla maximální rychlost návratu do obrany a pomoc kamarádům při získávání míčku. Proti nám totiž tentokráte stáli individuálně velmi silní soupeři. Děti plnily úkoly úplně fantasticky a na hřišti působily maximálně kompaktním a vyrovnaným dojmem i když hrály každý zápas v jiné trojici. Jejich nasazení bylo naprosto maximální a počet míčků, které soupeřům odebraly, aby mohly zkoušet své kličky, byl opravdu obrovský.

Pokračujeme ve střídání brankářů, aby si co nejvíce dětí vyzkoušelo, jaké to v brance je. A je vidět, že ani toto není výrazný handicap. Všichni 3 na turnaji předváděli fantastické zákroky, kterými soupeře a diváky často udivovali. Je vidět, že i bez brzké specializace na brankářský post se dají předvádět skvělé výkony.

Oproti minulému turnaji jsme se hodně zlepšili ve hře s míčkem na holi a jeho kontrole při různých situacích před oběma brankami. Děti neměly strach kličkovat i v těžkých situacích a za to jsme moc rádi. Radost ze zápasů byla vidět na našich dětech i na našich rodičích. Těm určitě patří velký dík za respektování pravidel od trenérů a poctivé fandění. Speciálně děkujeme rodičům za perfektní servis zahrnující praní dresů a catering. Ten se posunul opět na další úroveň a k výborným buchtám s nápisy FBC tentokráte přibyly i řízečky, karbanátky, šneci a dokonce i banány s logem FBC Liberec! V tomto směru jsme byli opět na turnaji nejlepší, což musel uznat i trenér České Lípy, v Liberci velmi dobře známý, pan Miloš Pekárek :-)

Trenéři byli tentokráte spokojeni i ve velkém zlepšení při starosti o týmové míčky. Z turnaje se v tomto směru vracíme v +/- bilanci v kladných číslech :-)

Už teď se těšíme, jaké zážitky nám přinese turnaj další.

Přípravka Radka Valeše

V sobotu 27.10. jsme s našimi týmy vyrazili do sokolovny v Železném Brodě. Opět jsme měli v zápasech dva týmy, které se utkali i mezi sebou v jedné skupině. Mezi hlavní cíle patřilo dávat si nahrávky, aby padaly branky jako v NHL a pořádně se snažit na hřišti. Tyto cíle si určili sami aktéři zápasů.

Po tom, o se nám dařilo střílet hodně branek po pěkných akcích, si myslím, že mohli být úplně všichni spokojeni. Do příště zlepšíme i to, aby všichni dokázali vstřelit branky a začali pořádnou radost při radování se s kamarády.

Velký dík patří i pořádajícímu týmu TJ Koberovy za parádní občerstvení, které pro všechny bylo přichystáno.

Těšíme se na další společné zážitky, jak s dětmi, tak rodiče.

Radek Valeš