Mládež
03.10.2017 - Redakce

Týmy starších žáků zahájili sezónu

Poslední zářijový víkend začala ligová sezóny také pro starší žáky. V sobotu 30.9. se naše první dva týmy podělily o pořádání prvního koše na hale ZŠ Dobiášova, kde se postupně utkaly s týmy z Ústí nad Labem, Děčína a z České Lípy. V neděli se poté vydal „C“ na svůj turnaj do Žatce.

"A" tým:

Á tým starších žáků FBC Liberec v očekávání, jak si povedou. První tři zápasy se nesly v podobném duchu. Kluci drželi míček a kombinovali s ním. Zároveň ho zbytečně neztrácely. Postupně se zrodily výsledky 6:0 proti B týmu FBC Liberec, 3:0 s Ústím nad Labem a 4:0 s FBC Děčín. Poslední zápas se střetli dosud dva neporažené týmy. FBC Liberec a FBC Česká Lípa. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a připsali si mnoho nebezpečných šancí. Bohužel nás v zápase provázela velká nedisciplinovanost, která zapříčinila konečný stav 5:5.

Komentář trenéra:

„Kluci odehráli turnaj, kde předváděli pěknou hru a účelnou hru. V prvních třech dobře bránili a drželi zápasy ve svých rukou. V posledním zápase bohužel byli mnohokrát vyloučený, což zapříčinilo velký zmatek na hřišti. Kvituju kvalitní kombinační hru a těším sen a další turnaje.“

„B“ tým:

Po prvním nevydařeném zápase s naším Áčkem jsme se chystali na souboj s Českou Lípou. Náš výkon se o něco zlepšil, avšak stále jsme se spíše hledali. Doplatili jsme na velké množství chyb a zaslouženě jsme prohráli 1:6. Po krátké pauze nás čekalo utkání s týmem z Ústí nad Labem. Bylo jasné, že pokud chceme alespoň jednou v turnaji vyhrát, tak teď je ta největší šance. Bohužel. Ani v tomto zápase se nám nepodařilo vstřelit více než jeden gól. Ústí bylo střelecky aktivnější a také úspěšnější, a tak nás nakonec porazilo poměrem 1:3. Nutno říct, že herně jsme se soupeřem v určitých pasážích zápasů dokázali držet krok. Jako poslední přišel na řadu Děčín. První půle od nás byla velmi povedená, dokonce jsme drželi vyrovnané skóre, ve druhé ale přišel zlom utkání. Konečné skóre – 2:5.

Komentář trenéra:

„Tento turnaj nám ukázal, že nás čeká v sezóně spousta práce. V naší hře je mnoho nepřesností, ale to je pochopitelné, jelikož je teprve začátek sezóny a v podstatě většina kluků přišla z mladších žáku. Důležité ale je, že to v sobě mají, a tak máme na čem stavět. Takže věřím, že to vše společně zvládneme. Ještě bych chtěl na závěr vyzdvihnout výkon Andyho Vogta, který nás v bráně mnohokrát podržet a předvedl několik úžasných zákroků.“

„C“ tým:

První turnaj starších žáků C v této sezóně se konal v Žatci. Ikdyz se klukům výsledkově turnaj nepodařil, tak bojovali a musím podotknout, že pro většinu z nich to byl první turnaj, na kterém hráli 5+1. Za mě patří klukům pochvala a aspoň vidíme, že je před námi ještě dlouhá cesta.