25.09.2018 - Redakce

Úspěšní junioři! Dokázali získat 5 bodů

Liberecké juniory čekali o víkendu další dva zápasy v úvodní rozřazovací části KB Ligy. V sobotu v Praze vyzvali vicemistra ČR Black Angels, o den později se v derby střetli s rivalem Florbal Ústí.

Black Angels vs. FBC Liberec  9:10pp. (2:3, 3:5, 4:1, 0:1)

Začátek první třetiny byl hodně opatrný z obou stran a jako první se dokázali trefit domácí, ale na trefu domácích zareagoval bleskově Pšenička, který se ze středu nemýlil. Po minutě bylo vše zase jinak trefili se domácí. Na 2:2 vyrovnával Lhota krásnou ranou. V přesilovce se navíc trefil Čermák a výsledek 2:3 už vydržel do konce třetiny.

Ve druhé periodě dostali domácí možnost přesilové hry, kterou nezužitkovali a naopak v samostatném úniku se trefil Trčka. Domácím se do poloviny utkání podařilo srovnat na 4:4. Odpovědí na to byly dvě branky z hole Jaroše. Bohužel se po půl minutě trefili domácí. V poslední minutě třetiny přidali Liberečtí dvě branky. Na 7:5 skóroval znovu Pšenička do odkryté klece. A ještě těsně před koncem druhé třetiny se trefil podruhé Lhota.

Skóre se měnilo hned po minutě třetí třetiny, kdy se trefili domácí stav 8:6. Bohužel Black Angels dokázali proměnit přesilovku a v 54. minutě opět skórovali. Stav 8:8 vydržel jen 4 minuty a domácí se opět v zápase dostali do vedení. Ale minutu před koncem svým důrazem před brankou skóroval Matušů. 9:9. A tak se šlo do prodloužení, které trvalo jen minutu. O cenný bod navíc se postaral umístěnou ranou Pšenička.

Komentář trenéra Saláta: Dvě třetiny jsem hráli relativně dobře, ale ta třetí byla dost slabá. Soupeř na nás zatlačil a my to nebyli schopni zvládnout. Na hranici našich možností jsme ale odehráli celý zápas a ani na konci to nezabalili. Za to klukům a za dva body klukům děkuji. Soupeři rovněž, za férový boj.

FBC Liberec vs. Florbal Ústí  7:6 (3:2, 2:3, 2:1)

Další zápas čekal v domácím prostředí tým z Ústí nad Labem. Nervozita byla cítit již od začátku utkání z obou týmů a proto ani jeden tým nechtěl chybovat. Liberec hrál na balónku, ale do žádné větší šance se nedostával. Skóre otevřel až v 9.minutě Lhota a 20 vteřin, poté zvyšoval Bartoš. Do zápasu Ústí dostalo až vyloučení Jaroše a následnou přesilovku hosté využili. Do konce třetiny ještě přidal Macháč další branku a hosté opět snížili v přesilové hře.

Do druhé třetiny, vstoupili hosté značně aktivněji a jejich hra, hlavně první pětky, dělala našim juniorům problémy. Hosté přidali dva góly a poprvé v zápase vedli. Liberečtí dlouho nemohli prostoupit pevnou obranou a až tečovanou střelou vyrovnal Lhota. Do konce třetiny přidal každý tým ještě jednu branku a utkání rozhodla až poslední třetina.

Ve třetí třetině byla hra velmi opatrná. Ani jeden tým se nepouštěl do větší akcí a nechtěl udělat chybu. Hra se přelévala ze strany, na stranu, ale žádné výraznější šance nebyly. To až ukončil Stránský a v 8.minutě byli blíže domácí ke třem bodům. 4 minuty poté opět Stránsky zvyšoval, když prokličkoval 3 Ústecké hráče a položil si ústeckého gólmana. Bohužel minutu poté se nechal vyloučit Ballaty a hosté opět dostali prostor k přesilové hře, kterou využili již po třetí v zápase. Do konce zápasu zbývalo 7 ,,horkých“ minut pro Liberecké. Ustí se dostalo do tlaku, nicméně domácí výbornou obranou již výsledek udrželi.

Komentář trenéra Ježka: Težké utkání, které jsme čekali. Zbytečná vyloučení nás málem stála body. Ve hře 5 na 5 jsme byli herně lepší, a tudíž bereme důležité 3 body.