29.10.2019 - Redakce

Úspěšný víkend pro juniorky

Juniorky o víkendu odehrály další dva zápasy nejvyšší juniorské ligy. Připsaly si pět bodů a v tabulce vystoupaly již na šesté místo.

FBC Liberec vs. FBŠ SLAVIA Plzeň 12:11 pn.

V sobotu byla na sportovní hale ZŠ Dobiášova k vidění dramatická přestřelka. Začátek zápasu o žádném dramatu nenasvědčoval a liberecké florbalistky šly v první třetině do vedení 5:2, když k hattricku Elišky Vrzalové, přidala branku i Berenika a Aneta Abrtová. Dobrý výkon domácích pokračoval i ve druhé třetině a po gólech Anuky Sugardorj a Karolíny Novákové byl v polovině zápasu stav 7:3. Plzeň se ale nehodlala vzdát, využívala každé chybičky domácích a zápas zdramatizovala. A jelikož se ve druhé třetině za domácí trefila už jen Petra Müllerová, šlo se do šaten za stavu 8:7.

Drama pokračovalo i ve třetí části. Hostům se podařilo dvakrát vyrovnat, ale domácí vždy vzápětí odskočily. Gól přidala Markéta Valešová a hattrick si zkompletovala i Kristýna Rondošová. Poslední slovo měla ale Plzeň a tak třetina skončila smírně 11:11.

Jelikož nerozhodlo ani následující pětiminutové prodloužení, zápas vyvrcholil nájezdy. Berenika Vrzalová i Kristýna Rondošová proměnily a jelikož Kačka Dlouhá dva nájezdy chytla mohly jsme slavit vítězství.

FBC Liberec vs. Panthers Praha 9:4

Od začátku zápasu jsme byly aktivnější a měly režii zápasu ve svých rukou. Pantherky šly sice do vedení, ale vzápětí jsme brankami Markéty Valešové a Karolíny Novákové otočily. Ve dvacátéosmé minutě zvyšovala Markéta Lenfeldová již na 3:1. Poté se ale zápas vyhrotil několika nešetrnými zákroky. Druhou přesilovku jsme nevyužily přesnou trefou Novákové a využily jsme i druhé oslabení a to hned dvakrátdíky trefám Elišky Vrzalové a Aničky Jandové. Soupeřky se z této rány potřebovaly oklepat a vzaly si timeout.
Na začátku poslední třetiny Pantherky snížily a těšily se na další přesilovku, kterou jsme si ještě díky diskusím zkomplikovaly. Výsledkem byly tři liberecké hráčky na trestné lavici a následné dvouminutové oslabení 3 na 5. Trojice domácích se úspěšně bránila a vystřídala. I druhá trojice úspěšně bránila a pak udeřila, Lea Veselská posunula na Kristýnu Rondošovou a ta prokličkovala přes celé hřiště a s přehledem i zakončila. Dalším gólem Nováková zkompletovala hattrick. Soupeřky ještě snížily, ale v nervózním závěru hrály ještě oslabení 3:4, v kterém Nováková uzavřela účet tohoto zápasu.

Sestava FBC Liberec: Dvořáková, Dlouhá – Müllerová, Valešová, Abrtová, Vrzalová B, Veselská, Rondošová, Hroudová, Jandová, Vrzalová E., Lenfeldová, Sugardorj, Nováková, Novotná