18.01.2023 - Redakce

V blížícím se závěru základní části si juniorky načasovali skvělou formu!

O vánočních svátcích jsme nezaháleli a vydali se na již tradiční turnaj ve švédském Göteborgu, kde si holky vedly skvěle. Bez ztráty kytičky vyhrály svou skupinu a přemožitelky poznaly až ve finále, kdy už nám bohužel nezbylo moc sil, na takto těžkém turnaji.

Byl to fantastický turnaj a parádní jízdy našich juniorek. Za zmínku patří výhra s věhlasným Pixbem. Z turnaje si odvážíme spousty zkušeností, které se budeme snažit přenést si do ligy.
Výsledky: FBC Liberec vs. IBK Bjärreds 5:0. IBK Pixbo Wallenstam 3:1. IBK Höllviken 6:0, IBK Last Chance (mix holek z královéhradeckého kraje) 2:1. V semifinále výhra nad FBC Kalmarsund Ungdom 3:0 a ve finále prohra s IBK Wings Landvetter 1:4.

Pět dní po návratu jsme na domácí palubovce přivítali aktuální třetí tým soutěže a bylo vidět, že holky si svou formu přivezly.

FBC Liberec – Black Angels 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
V sobotu bylo vidět pěkné utkání, kdo se přišel podívat, neprohloupil. U hostů byla na jejich straně kvalita a zkušenosti. Na naší hlad po úspěchu. A i když nám soupeřky připravily spousty perných chvil, tak nás lehce překvapili, že nešli do větší agresivity a napadání. Což nám vyhovovalo, naší trpělivou a obětavou hrou jsme soupeřkám nedovolili skórovat. V neděli jsme pak v Turnově přivítali nevyzpytatelné soupeřky z Mladé Boleslavi.

FBC Liberec – Florbalová akademie MB 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Maličko jsme se před zápase obávali, aby soupeřky nepřijeli s defenzivní taktikou a my jsme pouze nedobývali pevnou obranou hráz. O to víc, jsme byli mile překvapeni, když soupeřky přijely hrát florbal. První třetina se hodnotí velice dobře. Byl vidět pěkný florbal se spousty šancemi na obou stranách a chvílemi hra nahoru dolů. Oba týmy se tlačily do nebezpečných prostorů, napadání a střeleckých příležitostí. Po třech a půl minutách bylo skoré 2:1. My jsme se však snažili o naši hru, což se nám dařilo a po první třetině vedeme 3:1. Bohužel, v dalších dvou třetinách byla hra dosti rozkouskována a tím ztratila jak na tempu, tak i na kvalitě. O to jsme pyšnější, že jsme utkání zvládly, zejména v hlavách a mohli jsme si tak připsat další tři body do tabulky.

Hodnocení trenéra, Ondřej Navrátil: „jsem velice pyšný na celý tým, jaký pokrok jsme společně všichni udělali. Stal se z nás skvělý kolektiv, který bojuje jeden za druhého. Nesmírně si vážím, že všechny hráčky v zápasech vystupují ze své komfortní zóny a hrají nad své možnosti. A já pevně věřím, že vše potvrdíme v blížícím se play off.

V nadcházejícím programu nás čekají odehrát poslední čtyři venkovní zápasy v základní části. FbŠ Bohemians, TJ Sokol Královské Vinohrady, FBC Česká Lípa a Florbalová akademie MB, po nichž následuje play off.