20.08.2019 - Redakce

V pohárové přestřece lepší Mladá Boleslav

Ve druhém kole Poháru Českého florbalu přivítali florbalisté FBC Liberec tým z Mladé Boleslavi. Průběh utkání přinesl až velmi překvapivě vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovala až koncovka zápasu.

FBC Liberec vs. Technology Florbal MB 7:9 (1:3, 5:2, 1:4)

Parádní nástup do utkání předvedli domácí, když chyby v obraně využila druhá formace a do prázdné brány zakončoval Baudisch. To Mladou Boleslav nakoplo a od té doby začala v první třetině dominovat. Postupně se trefila hostující superposila Suchánek, Krzyžanek a Natov. Liberečtí v celém průběhu první části neúspěšně hledali sebevědomí při hře s míčkem.

Úvod druhé periody přinesl početní výhodu pro Liberci. Ta byla na několik sekund umocněna vyloučením Curneyho. Ale ani přesilovka 5 na 3 kýžený gól nepřinesla. Svěřence Zdeňka Skružného zmrazil ve 28. minutě Šlechta, zvyšující střelou nad rameno Vaníčka. Krátce na to se nedechli Severočeši k nevídanému obratu. V rozmezí 32. – 37 minutě se trefili Kroupa, Kopecký, podruhé Baudisch a znovu Kroupa. Hektický závěr třetiny umocnil dvě branky na každé straně. I proto se odcházelo do šaten za stavu 6:5 pro FBC Liberec.

Hostující favorit se s nečekaným vývojem nechtěl smířit a zkraje závěrečné části začal presovat. To se jim vyplatilo. Nejprve ukázkově zamířil Suchánek, poté se poprvé v zápase trefil druhý navrátilec ze švédské SSL Šebek. Blesková přelévaná pokračoval v 48. minutě krásně vyrovnal Klucho. Rozhodující moment přišel v 50. minutě. Osvědčená dvojice Curney – Natov zařídila Boleslavi vedení, které už do konce zápasu nepustila. V závěrečných minutách se FBC Liberec pokusilo o zvrat, ale žádné šance brankou neskončily. Konečný stav utkání 7:9.

Branky: 2x Baudisch, 2x Kroupa, 2x Kopecký

Komentář trenéra Hanžla: „Jsme spokojeni s výkonem. S Boleslaví jsme sehráli vyrovnané utkání a nechybělo mnoho, aby bylo skóre opačné. Díky hráčům za maximální nasazení!“

3. kolo Poháru Českého florbalu sehrají muži opět ve středu 28.8. v 20:00. Utkání proti soupeři Florbal Ústí se odehraje na hale ZŠ Dobiášova.