Informace
28.08.2018 - Redakce

V pohárovém utkání Liberec o gól nestačil na Chodov

Pohár České pojišťovny přinesl další duel. Na zrekonstruované palubovce ZŠ Dobiášova změřily síly dva superligové týmy. I přes velmi vyrovnanou bitvu nakonec Liberec s Pražany padl rozdílem jediné branky.

FBC Liberec vs. Florbal Chodov 5:6 (2:1, 2:4, 1:1)

Liberečtí předvedli velmi dobrý start do utkání. Na konci třetí minuty se po povedené akci gólově probudil Ferdan. Chodov vzápětí vyrovnal, ale libereckým vrátil úsměv na rty Valeš, který využil zmatků v rozehrávce pražského týmu. Liberec pokračoval v koncentrovaném výkonu, nicméně narážel na houževnatou obranu Pražanů a stav 2:1 vydržel až do konce první třetiny.

Druhá perioda pro domácí tým nezačala dobře, když ve vlastním oslabení proměnil nařízené trestné střílení Pražan a o pár minut později otočil průběžné skóre Vošta. Liberec zareagoval tím nejlepším možným způsobem a po hezké kombinaci mířil přesně Rozkovec. Vyrovnaný stav ale vydržel pouze dvacet tři sekund a Chodovští šli znovu do vedení. Sekvenci slepených gólů navíc uzavřel v čase 26:00 Vávra, který zvyšoval již na 5:3 z pohledu hostí. Za začátku jednatřicáté minuty korigoval skóre Valeš a udržel tak vyrovnaný průběh utkání.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky byl znovu povedený, když nádhernou střelou do šibenice po sedmatřiceti vteřinách vyrovnal Kořínek. Osudným momentem se pro domácí stala dvě slepená vyloučení šest minut před koncem základní hrací doby. Nabídnutou početní převahu pět na tři chodovští využili a vstřelili vítězný gól. Liberec zkusil i hru v šesti, avšak neúspěšně.

Branky: Valeš 2x, Ferdan, Rozkovec, Kořínek

Utkání s Chodovem byla poslední příprava před blížící se Tipsport Superligou. Ta vypukne 7.9.2018 v 20:30 při utkání se rivalem Sokol Pardubice. O dva dny později 9.9.2018 se muži představí opět na domácí palubovce v derby proti FBC Česká Lípa. Obě utkání se odehrají na hale Dukla.

1. kolo vs. Sokol Pardubice, 7.9.2018 | 20:30 | SH Dukla Liberec
2. kolo vs. FBC Česká Lípa, 9.9.2018 | 18:00 | SH Dukla Liberec