13.02.2024 - Redakce

VŠECHNY STARŠÍ ŽÁKYNĚ SE UKÁZALY NA DOMÁCÍM HŘIŠTI

Oba týmy se konečně společně představily na domácím hřišti na ZŠ Dobiášova na turnaji, kdy nehrály proti sobě. Jejich soupeři byly pro FBC - Česká Lípa a Teplice, pro TULIP pak těžší kalibr - čtvrtý Chomutov a druhý Litvínov. V obou našich týmech nastoupilo dohromady celkem 29 hráček! Ano takové číslo jsme v společně s Turnovem a Eliškou Kolstrunkovou z Lípy schopni poskládat na turnaj starších žaček. A to nám ještě některé holky chyběly a 2 hráčky TULIPu jsme "přenechali" mateřské České Lípě, která neměla dostatečné počty. Pro nás trenéry je tento stav úžasný.

FBC Liberec - Česká Lípa 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Hned v prvním ranním utkání nastoupil tým "FBCčka" proti České Lípě. Za tu nastoupily hráčky s obrovskými zkušenostmi z TULIPu Róza Motejzíková a Anežka Némethová. A ukázaly se jako rozdílové. Naše holky se sice dokázaly dostat do vedení 2:0 po krásném přiťuknutí Evičky Žurkové "před prázdnou" a samostatné akci Anet Drahoňovské. Ale ještě v první třetině snížila Motejzíková na 2:1. Po nerozhodné druhé třetině našim holkám trošku došel dech. Holky bojovaly, ale herně vyzrálejší Lípa převzala otěže zápasu a dokázala ho dotáhnout do vítězného konce. Chyběla nám hlavně lepší práce směrem dozadu a větší pohyb.

FBC Liberec - Teplice 1:4 (1:1, 2:0, 1:0)

Pro druhý zápas změnil trenér Míra Hnídek pozice některých hráček a dal jednotlivým lajnám úkoly. Zápas začal velmi svižně. Kdo přišel až ve druhé minutě, "prošvihl" rychlý gól Teplic, na který ihned odpověděla Róza Smítková. Tím bylo v první třetině vyrovnaného utkání "dostříleno" a šlo se do druhé. V brance Teplic nastoupila českolipská Tulipačka Eliška Kolstrunková a tým Teplic určitě podržela. V naší brance naopak předváděla kvalitní práci, na teprve druhém turnaji startující, Barča Bartoňová. Zápas se odehrával stylem nahoru-dolů, ale v zakončení byly přesnější Teplice. U našich holek se postupem času projevovala horší fyzická kondice. Na té je potřeba pracovat a pilně a poctivě trénovat.

Sestava FBCčka: Veronika Steinerová, Anita Svobodová, Monika Šmídrkalová, Rozálie Smítková, Silvie Hartlová, Monika Nováková, Sára Kopecká, Eva Anna Žurková, Adéla Koucká, Nikola Štorková, Barbora Bartoňová, Natálie Lásková, Valeria Cuflic, Aneta Drahoňovská, Veronika Šindelářová, Kristýna Medlíková, Nella Futschiková
Komentář trenéra Míry Hnídka: Holky v druhém zápase předvedly velkou bojovnost. Zápas se nevyvíjel podle našich představ, ale i přes těžký zápas holky dokázaly dodržovat naše instrukce a hrát pohledný florbal. Děkuji celému týmu za oddaný výkon a zúčastněným rodičům za pomoc s pořádáním!

----------------------

FBC TULIP Liberec - Florbal Chomutov 8:1 (2:0, 1:0, 5:1)

TULIP tentokrát čekali 2 soupeři z první čtyřky. Prvním z nich byl Chomutov. Ten disponuje velmi silným týmem v čele s Verčou Mittelbachovou, která opět na hřišti předváděla své umění. Bohužel pro Chomutov se ale ostatní spoluhráčky úplně nepřidaly a to na dobrý výsledek proti TULIPu stačit nemohlo. Naše holky postupnými krůčky přebíraly více a více otěže zápasu. Chvíli se sice rovnaly v obraně. Ale směrem dopředu předváděly moc hezké akce a dávaly krásné góly. Těch nebylo v prvních 2 třetinách moc - pouze 3. Hru jsme ale kontrolovali. Ve třetí třetině pak ve 24. minutě hostující Macháčková vstřelila šťastný gól, ale tím jakoby rozdráždila Tulipky a holky v rozmezí dalších 4 minut nasypaly do branky Chomutova 5 gólů. Získaly tak cenné a velmi zasloužené vítězství.

FBC TULIP Liberec - SK BIVOJKY LITVÍNOV 5:1 (4:1, 0:0, 1:0)

Litvínov před sezonou připojil do svých řad 6 holek z Wings Most, aby mohly oba týmy dát dohromady tým pro velký pětkový florbal. Tím se z něj stal silný a konkurenceschopný tým. Celou sezonu předvádí velmi dobré výkony a výsledkově se drží těsně za TULIPem. Těšili jsme se tak na velmi dobrý a kvalitní zápas. V něm naše holky nastoupily odhodlané potvrdit svou pozici na čele tabulky. Musely se sice již od prvního zápasu obejít bez zraněné Valči Sekničkové, ale i přesto svůj úkol zvládly skvěle. I přes kvalitní hru Litvínova dokázaly předvádět opět krásné akce a hlavně přenesly do zápasu věci z posledních tréninků, čímž nám udělaly radost. Začaly velmi důrazně a po 3 minutách vedly 2:0. Do konce třetiny pak dokázaly přidat další 2 góly a výsledkově zápas kontrolovaly. S první sirénou sice hostující Šimková využila chybičky domácí obrany, ale byl to poslední střelecký úspěch pro litvínovské Bivojky. Litvínov pak do třetí třetiny vyměnil gólmanku, aby něco změnil. Ta se snažila rozhodit naše střelkyně i štípáním do nohou (ano čtete správně), ale dostala "za odměnu" jeden gól na cestu a naše holky se tak mohly radovat z vítězství a potvrzení své pozice.

Sestava TULIPu: Nella Futschiková, Tereza Labajová, Zuzana Brunclíková, Eliška Svobodová, Nikola Slámová, Barbora Pajkrtová, Karolína Štočková, Valérie Sekničková, Michaela Cidlinská, Zuzana Jirošová, Darina Pytlíková, Julie Nesměráková, Eliška Kolstrunková

Komentář trenéra Nesměráka: Jsem moc rád, že jsme oba zápasy s přehledem zvládli. Nejednalo se určitě o jednoduché soupeře, ale kvalita našeho týmu je velká a mám radost z toho, že se i naše hra vyvíjí a posouvá. Stále více tvoříme hru týmově a zapojujeme do akcí téměř celou pětku. V zápase byla vidět práce, kterou jsme na trénincích za poslední 2 týdny odvedli. Na některých holkách je pak vidět posun i díky tréninkovým zápasům proti klukům v Turnově. Na libereckých trénincích pak proti ženskému áčku FBC. Starší žákyně tam tvoří tým společně s dorostenkami a některými juniorkami a máme pocit, že to všem stranám prospívá. Děkuji moc také našim rodičům za podporu při pořádání turnaje a perfektní catering.