Preview k zápasu
12.01.2018 - Redakce

Ve 20. kole přivítá FBC Liberec favorita z Vítkovic

Tipsport Superliga plní svůj jízdní řád. O víkendu se v rámci 20. kola utkají týmy FBC Liberec a 1.SC Tempish Vítkovice. Utkání, jenž má jasného favorita, se odehraje na palubovce Home Credit Arény.

FBC Liberec (4-2-4-9)

Liberec vstoupil do roku 2018 v dobré formě. Ikdyž to zprvu nevypadalo pro dobře, Liberec dokázal na hřišti FbŠ Bohemians vyhrát 7:6 po samostatných nájezdech.

V zápase se naplno ukázali lídři FBC Liberec. Hned o 6 branek se postaralo trio Salát, Ferdan, Valeš. Celkově tito tři hráči nakupili neuvěřitelných 64 branek. Utkání na pražské Děkance odchytal Tomáš Janota, který předvedl výborný výkon.

Severočechy stále trápí velký počet inkasovaných branek. Za 19 kol jich inkasovali 139 a v této statistice jim patří třetí místo od konce.

1. SC Tempish Vítkovice (13-5-0-1)

Vítkovice se v minulém kole střetly s týmem FBC Česká Lípa. I přes počáteční nepříznivý stav se favorit rychle vzpamatoval a pohodlně dokráčel k vítězství 8:2. Vítkovicím se naplno vyplatil navrátilec Tomáš Sladký, který zaznamenal hattrick.

V letošní sezóně vládne Tipsport Superlize triumvirát Technology Florbal Mladá Boleslav, FAT PIPE Florbal Chodov a právě nedělní soupeř 1.SC Tempish Vítkovice. Nedělní soupeř má na svém kontě 49 bodů a je pouze o bod na třetím místě. 

Na soupisce najdeme několik výrazných osobností. Jmenovaného Tomáše Sladkýho doplňuje Martin Tokoš, Lukáš Hájek, Jakub Hubálek nebo slovenský navrátilec ze švédského Linköpingu Lukáš Řezanina.

Shrnutí

Florbalisté Vítkovic jsou v utkání favority. Nedělní zápas nabídne příznivcům v Home Credit Aréně pěknou florbalovou podívanou. Bude liberecký celek mít na to, aby zaskočil hvězdné Vítkovice?

Neděle 14.01.2018, 18:00, Home Credit Aréna Liberec

FBC Liberec vs. 1. SC Tempish Vítkovice