Aktuální zprávy
08.03.2023 - Redakce

Ve vyrovnané bitvě Liberec o gól prohrál. Sezona končí.

Liberečtí florbalisté mají po sezoně. V rozhodujícím utkání osmifinálové série podlehli svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha soupeři o 1 branku, a i proto sezona pro ně končí. Více v naší reportáži.

Black Angels vs. FBC Liberec 6:5 (2:1,3:3,1:1)

V důležitém utkání nejdříve měli dvoubrankovou výhodu na svojí straně Black Angels. Ti se dokázali prosadit v 7. a 10. mminutě. Dvougólové vedení Black Angels vydrželo pouze dvě minuty, když se podařilo snížit Šoltysovi. Liberci se podařilo otočit průběh zápasu zkraje druhé periody. Hned po 6 vteřinách od buly se prosadil Ferdan, na kterého navázal Stránský. Domácí, jenž pořádali svoje utkání v Lounech se však vrátili do tempa a dokázali si vzít vedení na svoji stranu.

Do závěrečné periody vstupovali liberečtí s jednogólovým mankem. Liberec měl mnoho dobrých šancí, ale žádnou z nich nedokázal proměnit. Rozhodující moment přišel v 52. minutě, kdy Black Angels šťastně proměnili svůj protiútok. 4:6 z pohledu FBC Liberec. Severočeši v poslední fázi utkání měli drtivý tlak, ale zmohli se pouze v 59. minutě na snížení. V úplném závěru měli Severočeši ještě obrovskou šanci k vyrovnání, tu lapil gólman Ondřej Matiášek a potvrdil postup Black Angels do čtvrtfinále play-off.

Elitní tým FBC Liberec kvůli prohře ve třetím osmifinále prohrál svoji sérii 2:1 na zápasy a v letošní sezoně má hotovo. Na závěr bychom rádi poděkovali za skvělou podporu v sezoně 2022/2023.

Highlights: