Mládež
12.11.2018 - Redakce

Víkendové turnaje mladších žáků

Ve čtvrtém kole ligy mladších žáků vyrazil náš mladší tým do Ústí a starší pořádal domácí turnaj.

FBC Liberec grey

FBC Liberec vs FBC Panthers Liberec 5:2
FBC Liberec vs Florbal Ústí 5:7
FBC Liberec vs 1. FBC DDM Děčín IV 3:0

Do prvního zápasu pro Panthers jsme nastoupili s chutí vyhrát a brzký gól napomohl k naší pohodě. Hezká kombinační hra nám přinesla vedení po polovině. Ve druhé části byli Panteři nebezpečnější, ale nám se dařilo jejich šance likvidovat a první výhra tak byla na světě.
Druhá zápas proti silnému Ústí také začal dobře. Opět brzké vedení pomohlo našemu sebevědomí a proti šikovným soupeřům jsme byli vyrovnaným sokem. Škoda chybek v závěru, které nás připravily o vedení a nakonec pomohly soupeři k výhře. Za zmínku stojí i Fair play gesta obou týmů, díky kterým si mohly děti zahrát super utkání.
Poslední zápas s Děčínem začal trošku vlažně, oběma týmům se nedařilo dostávat do vyložených šancí. Čekání na gól prolomili my a začalo se dařit. Nakonec dobře zvládnuté utkání, proti dalšímu šikovnému soupeři.
Hodnocení trenérů: Skvěle zvládnutý turnaj po všech stránkách, dařilo se nám dostat do hry prvky, o kterých se již dlouho bavíme a zkoušíme na tréninkách. Především hra s míčkem se velice zlepšila, ale stále tam jsou rezervy.

FBC Liberec Purple

FBC Liberec vs SK Bivoj Litvínov 5:2
FBC Liberec vs Florbal Ústí 15:0
FBC Liberec vs FBC Panters Liberec 2:8

Do turnaje jsme vstoupili dobrým zápasem s Litvínovem, který byl dlouho vyrovnaný, ve druhé polovině zápasu se nám podařilo odskočit do vedení a to jsme již nepustili.
Další utkání se nám podařilo náramně. Rychlé vedení znamenalo jistotu na holích a pohodu. Dařilo se nám snad vše, na co jsme sáhli a padlo hodně pohledných branek. Velká pochvala především za hru s balonkem a snahu o kombinaci.
O výsledku posledního zápasu rozhodl začátek. Po vysoké výhře jsme mysleli, že to půjde samo a soupeř rychle ukázal, že tomu tak nebude. Pozitivem bylo, že po špatné první půlce se kluci dokázali dostat do zápasu a druhý poločas skončil remízou.

Hodnocení trenérů: V prvních dvou zápasem super hra s míčkem, dobré přihrávky a sebevědomá hra, které se bohužel ve třetím utkání vytratila. Pozitivem je i to, že zvládneme přenést některé věci z tréninku do zápasů.