Rozhovory
24.10.2018 - Redakce

Vladimír Trčka hodnotí rozřazovací část KB ligy juniorů

Junioři FBC Liberec mají za sebou první, velmi důležitou rozřazovací část KB ligy juniorů. K hodnocení jsme vyzvali Vladimíra Trčku, který zažívá s nejvyšším juniorským florbalem premiérový ročník.

Byl postup do vyšší skupiny hlavním cílem v rozřazovací části KB ligy juniorů?
Hlavní cíl to asi nebyl. Tím bylo určitě podat v zápasech co nejlepší výkony, díky kterým kluci došli i ke zmiňovanému dílčímu cíli – postupu mezi elitu. Ale postup samozřejmě zaručuje těžká a kvalitní utkání proti soupeřům, kteří budou chtít hrát florbal...
Dá se říci, které ze všech vítězství bylo to nejcennější?
Určitě obě výhry nad Black Angels. Hlavně domácí výhra byla založena na výborném výkonu všech kluků a bylo na co koukat.
V sestavě jste protočili velké množství hráčů, čím to?
Snažíme se dát prostor většímu počtu hráčů a je jen na nich, jak se této šance dokáží chopit. Roli hraje samozřejmě i přístup k tréninkům a aktuální forma.
Letos dokonce nastoupilo i několik hráčů nejmladšího ročníku 2003, jak jsi viděl jejich vystoupení?
Ročník 2003 je v Liberci možná tím nejsilnějším, co se kvality i počtu týče. Jejich vystoupení jsou rozhodně velkým příslibem do budoucna a mnozí z nich si vybudovali pevné místo v sestavě.
Je nějaká věc, kterou bys rád vyzdvihl z rozřazovací části?
Určitě chuť a nasazení v zápasech proti Black Angels a v domácím zápasu proti Ústí.

Nyní čeká juniory FBC Liberec hlavní část KB ligy juniorů, kde potkáte nejlepší týmy ČR. Kam si myslíš, že budete patřit v tabulce?
Liberec má v soutěži jeden z nejmladších kádrů a každý zápas proti top týmům bude znamenat hlavně cenné zkušenosti. Úspěchem by určitě bylo umístění v horní polovině tabulky, což si myslím, že je v silách libereckého týmu.

Junioři FBC Liberec si díky úspěšným zápasům s Black Angels a Florbal Ústí přenáší 10 bodů z 12 možných. Hlavní část KB Ligy juniorů načnou už o tomto víkendu. V sobotu sehrají "souboj o 1. místo" proti FBŠ Bohemians, v neděli se střetnou s celkem ACEMA Sparta Praha.