Aktuální zprávy
23.03.2018 - Redakce

Vyrovnáno! Sérii rozhodne sedmý duel na liberecké půdě!

Šestý duel se odehrával opět ve skvělé atmosféře. Ústečtí v závěru první třetiny předvedli smršť, na kterou liberečtí nedokázali zareagovat. Zaslouženě tak šestý duel prohráli a Florbal Ústí si vynutili rozhodující sedmý duel v Liberci.

Florbal Ústí vs. FBC Liberec 9:5 (4:3,3:1,2:1)

První třetina byla velmi podobá jako víkendová střetnutí. FBC Liberec nebylo aktivní, tak jak by chtělo. První trest přišel z hole Kopeckého. Poté se hra otočila a liberečtí dokázali třikrát skórovat. Dvakrát se trefil Salát, jednou Kroupa. Stav 3:1 bohužel nevydržel dlouho. Ústečtí do konce první třetiny otočili duel a první třetinu vyhráli 4:3.

Když se na začátku druhé třetiny trefil Kroupa, byla hned v libereckém táboře veseleji. Druhá třetina přinesla mnoho šancí ústeckých. Na tři z nich nedosáhl hostující brankář Vaníček a rázem do bylo 4:7 v neprospěch hráčů z Liberce. Velký šok přišel na konci druhé třetiny, kdy byl nešťastně vyloučen Ferdan na 5 minut při hře vysokou holí.

Domácí celek v dlouhé přesilovkové výhodě dokázal dvakrát skórovat a definitivně rozhodl o podobě výsledku. Stav nezvrátila ani dlouhá desetiminutová powerplay. FBC Liberec podařilo pouze zkorigovat stav. Florbal Ústí vyhráli 9:5. Sedmý rozhodující duel se odehraje v sobotu od 19:00 na hale SH ZŠ Dobiášova.