Preview k zápasu
08.03.2018 - Redakce

Začíná nevyzpytatelná část sezóny. Liberec změří síly s Ústím!

Po skončené základná části se liberecký florbalový celek opět musí popasovat se zápasy v play-down. V letošním sezóně se v sérii na 4 vítězná utkání střetnou s týmem Florbal Ústí.

FBC Liberec

Letošní sezóna pod Ještědem by se dala charakterizovat jednoduše. Jednou jsi nahoře, jednou dole. Po úvodním špatném vstupu, následovala úspěšná bodová série. Od té chvíle, až do závěrečných kol se Severočeši pohybovali na uspokojivých místech v Tipsport Superlize. Závěr základní části přinesl rozuzlení, že FBC Liberec díky horším vzájemným zápasům s FBC Česká Lípa musí absolovovat boje o udržení.

V základní části se Liberec střetl s Ústím nad Labem dvakrát. V obou případech si černobílý celek odnesl tři body za vítězství 10:8 a 9:5. Nutno podotknout, že v utkání vždy museli otáčet velmi nepříznivý stav.

Hlavními tahouny FBC byli v základní části byli Radek Valeš a Prokop Ferdan, Dohromady nakupili 100 kanadských bodů a oba se umístili v TOP 10 kanadského bodování soutěže. Mezi obránci byl nejproduktivnější Lukáš Veselý. Mezi brankáři vychytal 7 výher Vít Vaníček.

Umístění v základní části:  11.
Počet vstřelených branek:  153
Počet inkasovaných branek:  190
Počet bodů:  24
Nejproduktivnější hráč:  Radek Valeš 54 (34+20)

Florbal Ústí

Ústecký celek v letošní sezóně dlouho čekal na výhru až do 9. kola, kdy dokázal vyhrát na domácí palubovce na Znojmem. Světlé okamžiky v ústecké základní části přišly v závěru utkání. V rozmezí od 18. – 21. kola dokázali bodovat hned čtyřikrát za sebou.

Lodivod Marek Vojta si do svého realizačního týmu přivzal velkou zkušenost v podobě Davida Derky, dlouholetého libereckého hráče a trenéra. V letošní sezóně dokonce na tři utkání působil na liberecké střídačce.

Mezi hlavní tahouny Florbal Ústí zajisté patří vycházející hvězda českého florbalu Mikuláš Krbec, který patří do širšího výběru Pettriho Kettunena. Následují ho Jakub Kolstrunk a Viktor Kopecký. Lídra obrany hledejme především v Davidovi Stummerovi.

Umístění v základní části:  14. místo
Počet vstřelených branek:  101
Počet inkasovaných branek:  190
Počet bodů:  15
Nejproduktivnější hráč:  Mikuláš Krbec 42 (14+28)


Komentář Radka Valeše: „Série s Florbal Ústí bude velmi vyrovnaná. Každé utkání budou rozhodovat maličkosti, kdo udělá méně chyb, ten vyhraje. Věřím, že se dobře naladíme a v domácím prostředí získáme patřičnou výhodu do další části série.“


Shrnutí

Pokud chce FBC Liberec zachránit účast v Tipsport Supelize, musí se připravit na těžkou sérii. Ústecký celek už nepatří mezi otloukánky, což dokázal především v závěru základní části. Dokáží liberečtí vstoupit do sérii úspěšně?

Sobota 10. 3. 2018, 17:00 |SH ZŠ Dobiášova

Neděle 11.3.2018, 17:00 | SH Dukla Liberec